Uczniowie, Nastolatki

Plamienie i brak owulacji

Julia07

Julia07

Mam 16 lat i ostatnio zaczęłam się martwić. Zamiast normalnej owulacji występuje u mnie plamienie, bladoróżowe lub tego śluzu nie ma wcale. Za około 2 tygodnie powinnam dostać okres. 10 dni temu odbył się stosunek, lecz bez wytrysku, wiec nie było możliwości zapłodnienia. To normalne zjawisko, czy mam powody do obaw? Dodam, ze mój cykl trwa 27-28 dni.

61702 julia07 Kobieta, 17 lat, Częstochowa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

To, że nie było wytrysku nie znaczy, że nie mogło dojść do zapłodnienia. Fakt odbycia stosunku bez zabezpieczenia oznacza możliwość zajścia w ciąże.
Co do rodzaju owulacji, to najlepiej pogadaj z ginem, bo to indywidualna sprawa.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~Barbarra

~Barbarra

ja dostałam od siostry na 17 urodziny tester owulacji ze śliny [reklama usunięta] i zawsze co miesiąc wiem kiedy dni płodne u mnie występują juz nie gdybam

~Dimeris

~Dimeris

każde współżycie z penetracja członka nawet przy braku wytrysku to potencjalna sytuacja kiedy może dojść do zapłodnienia, ale teraz to nie ma się co martwić tylko czekać na miesiączkę, a jak udało się tym razem to przede wszystkim pomyśl nad dobrą antykoncepcją no i naucz się kontrolować własny cykl, na początku obserwuj a później np monitoruj owulację testerem jest ich dużo na rynku, ja osobiście używam takiego ze śliny i sprawdza się, a jest o tyle fajny, że wielokrotnego użytku