Uczniowie, Nastolatki

8-latek moczy się w nocy

Zani2407

Zani2407

Hej czy ktoś miał podobny problem, mam 8letniego syna, który odkąd pamiętam dużo moczy się w nocy, epizodami są przerwy kilkutugodniowe kiedy albo wstawal do toalety i dzieki temu miał suche łóżko albo miałam ustawiony budzik i sukcesywnie go budziłam. W wieku 4 lat miał zrobione usg układu moczowego, badanie moczu ok. Operacja stulejki w sierpniu i teraz notorycznie sika do łóżka jest to takie męczące, albo budzę go bo widzę że rusza nogami i zanim się dobudzi wstajac już zaczyna sikac. I co dziwne sika bardzo często potrafi 2-3 nocą się wysikac. Lekarz stwierdził żeby jeszcze raz wybrać się do urologa lub jest to na tle nerwowym, tyle że syn jest dobrym uczniem grzecznym chłopcem, klapsow nie stosujemy dużo rozmawiamy więc nie wiem nie mogłoby na te nerwy wpływać.

--

https://www.suwaczek.pl/cache/b5f3309fd5.pnghttps://www.suwaczek.pl/cache/c3c879ebfe.png

56824 zani2407 Kobieta, 29 lat, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Na pewno warto zrobić badania, zwłaszcza te tzw. poszerzone. Dobry urolog powinien podpowiedź jakie badania, żeby zrobić też te ważne, a nie tylko podstawowe. Jednym z takich badań jest dobowa zbiórka moczu. Powinna być też sprawdzona wielkość pęcherza. I pewnie jeszcze kilka istotnych badań się znajdzie, ale to już specjalista powie.
Zobacz też na to forum http://uronef.pl/forum/index.php. Możesz znaleźć właściwy temat albo sama założyć nowy watek. Na pewno będziesz mieć odzew. Tam doświadczeni rodzice pomogą, podpowiedzą.
Zdrowia i powodzenia!

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków