Uczniowie, Nastolatki

8-latek moczy się w nocy

Zani2407

Zani2407

Hej czy ktoś miał podobny problem, mam 8letniego syna, który odkąd pamiętam dużo moczy się w nocy, epizodami są przerwy kilkutugodniowe kiedy albo wstawal do toalety i dzieki temu miał suche łóżko albo miałam ustawiony budzik i sukcesywnie go budziłam. W wieku 4 lat miał zrobione usg układu moczowego, badanie moczu ok. Operacja stulejki w sierpniu i teraz notorycznie sika do łóżka jest to takie męczące, albo budzę go bo widzę że rusza nogami i zanim się dobudzi wstajac już zaczyna sikac. I co dziwne sika bardzo często potrafi 2-3 nocą się wysikac. Lekarz stwierdził żeby jeszcze raz wybrać się do urologa lub jest to na tle nerwowym, tyle że syn jest dobrym uczniem grzecznym chłopcem, klapsow nie stosujemy dużo rozmawiamy więc nie wiem nie mogłoby na te nerwy wpływać.

--

https://www.suwaczek.pl/cache/b5f3309fd5.pnghttps://www.suwaczek.pl/cache/c3c879ebfe.png

56824 zani2407 Kobieta, 29 lat, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Na pewno warto zrobić badania, zwłaszcza te tzw. poszerzone. Dobry urolog powinien podpowiedź jakie badania, żeby zrobić też te ważne, a nie tylko podstawowe. Jednym z takich badań jest dobowa zbiórka moczu. Powinna być też sprawdzona wielkość pęcherza. I pewnie jeszcze kilka istotnych badań się znajdzie, ale to już specjalista powie.
Zobacz też na to forum http://uronef.pl/forum/index.php. Możesz znaleźć właściwy temat albo sama założyć nowy watek. Na pewno będziesz mieć odzew. Tam doświadczeni rodzice pomogą, podpowiedzą.
Zdrowia i powodzenia!

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~Kaloszka

~Kaloszka

Udało się rozwiązać problem? U nas niestety jest podobnie, ale jest to raczej podłoże psychiczne (wszystkie badania są ok), jesteśmy już zapisani do psychologa. Pani w aptece mi doradziła aby korzystać z podkładów higienicznych [reklama usunięta] i nie zakładać pampersów.

~mallina

~mallina

A jakie są problemy? Dlaczego obstawiasz problem psychologiczny? Bo wydaje mi się, że to niewielki procent wszystkich przypadków. Znasz stronę suchyporanek.pl? Może tam jeszcze jakieś informacje i pomoc znajdziesz?

~irysska

~irysska

Dziewczyny ja jestem zrozpaczona, u nas problem trwa od paru miesięcy, myślałam że to przypadek, potem że może stres, robiliśmy badania moczu,usg nic nie wynikło, lekarz zasugerował alarm wybudzeniowy, warto? Pomoże to cokolwiek?

~Adelka

~Adelka

U nas alarm wybudzeniowy pomógł, bo też długo nie mogłam wyjść z problemu moczenia nocnego u mojego dziecka. Na początku pochodziłam sceptycznie, ale poczytałam wiele opinii i ostatecznie postanowiłam spróbować. Teraz żałuję tylko, że tak późno.