Uczniowie, Nastolatki

Komputer zawładnął moim synem

Odpowiedzi znajdują się poniżej

goskaf1

goskaf1

A może postaraj sie spedzać więcej z nim czasu, wspolne zakupy, spacery?

--

10413 goskaf1 Kobieta, 35 lat, Nowa Sól
asiaw

asiaw

Mój synek ma ustalane godziny w których może grać na komputerze. Z jednej strony wiem, że jest mu to w życiu niepotrzebne, ale z drugiej strony posłuchajcie dzieci - o czym rozmawiają? O grach i telewizji... Jak mogę mu odebrać szansę na komunikację z rówiesnikami?

--

"Nie s

25042 asiaw Kobieta, 0 lat
Viollla

Viollla

mój syn - 12 latek- tez non stop by siedzial przy kompie - staram sie to ograniczac np wprowadzając mozliwosc gry jako nagrode za cos tam (zmienne) - ale i tak wymyka mi sie to spod kontroli - a niestety jak gra to jest okropny (bywa) - a jak nie gra to zupelnie inne dziecko- niestety mysle ze to nasza wina, bo z barku checi tzw przmęczenia zyciem nie mamy pomysłu jak go zajmowac czyms innym- znaczy pomysl jest - ale zbytnio nie ma checi na jego realizajcję - wiec skąd wziąc te checi...?

--

26065 viollla Kobieta, 0 lat
sabinka555

sabinka555

istnieje uzaleznienie od komputera i potrzebna jest w tej sytuacji pomoc psychologa, ja mialam podobnie i po prostu zablokowałam komputer na hasło i skonczyło się

--

27422 sabinka555 Kobieta, 0 lat
czarnykot

czarnykot

dokładnie zrób tak: Postaw jasno warunki kiedy może sobie pograć i konsekwentnie się tego trzymaj.

--

30400 czarnykot Kobieta, 34 lata, Łódź
anata

anata

Komputer ,gry czy telewizja -pewnie ,ze dziecku sie nalezą ale są jakieś granice.Mój syn najpierw musi odrobić lekcje dopiero potem zezwalam na pół godzinki na grę.Tak mu czas organizuje by do kompa go nie ciągnęło-ma dodatkowe zajęcia w szkole,nalezy tez do zuchów,gra w piłkę,jeździ na rowerze i zapisałam syna na naukę gry na trąbce i jest też ministrantem -mało ma czasu na myślenie o komputerze .... .

--

29206 anata Kobieta, 42 lata, Wyszków
XX-man

XX-man

~czarnykot
dokładnie zrób tak: Postaw jasno warunki kiedy może sobie pograć i konsekwentnie się tego trzymaj.

No dokładnie, koniecznie się tego trzymaj.

--

Pozdrawiam
Lamaze

33740 xx-man Mężczyzna, 30 lat, Wrocław
malgosiakraw

malgosiakraw

Nie chcę straszyć,ale ta agresja o której mowa to już jest objaw uzależnienia.Wydaje mi się ,że potrzebny jest specjalista.U mojego syna w szkole też jest chłopak uzależniony od komputera;zawalił rok,ma nauczanie indywidualne,ale nie obyło się bez profesjonalnej pomocy.Myślę,że czym wcześniej tym lepiej.

--

27594 malgosiakraw Kobieta, 49 lat, Baranów nad Wieprzem
mika_152

mika_152

mój syn ma 8 lat ,uwielbia grać w różne gry komputerowe ale u nas jest taka zasadza gra 2,3 razy w tyg po godzince,oczywiście lekcje wszystkie muszą być odrobione .W laptopie mamy hasło wiec sam sobie go nie włączy i dlatego mamy kontrolę nad tym .

--

21283 mika-152 Kobieta, 37 lat, Wilkołaz
Lolita

Lolita

To jest coraz większy problem młodzieży . Jedyną ich rozrywką i tematem do rozmów są gry komputerowe .

35701 lolita Kobieta, 30 lat, Świdnica