Uczniowie, Nastolatki

Ile trwa przenoszenie do innej szkoły?

mallinova

mallinova

Podjelismy decyzje o zmianie szkoły podstawowej dla naszego syna. Odkąd pani od matematyki odeszła na emeryture poziom nauczania drastycznie spadł a przecież matematyka jest na egzaminach, na maturze, dodatkowo syn sie nią interesuje, nie chce żeby z powodu słabej nauczycielki miał potem braki i trudności z dostaniem sie na studia. Czuje sie odpowiedzialna za jego edukacje dlatego szukamy w Krakowie szkoły z wyższym poziomem. Syn jest pozytywnie nastawiony do zmiany więc absolutnie to nie jest wbrew jemu. Jedyne co to nie wiemy czy kombinować jeszcze w tym roku czy lepiej żeby poszedł już do 6 klasy od wrzesnia. Dlatego ponawiam pytanie z tematu, to znaczy: jak długo trwa takie przenoszenie? Jesli ktos z panstwa ma jakies doświadczenie w takim przenoszeniu to bardzo prosze o podpowiedz.

59500 mallinova Kobieta, 38 lat, Kraków

Odpowiedzi znajdują się poniżej

psp5.krakow

psp5.krakow

Najwięcej czasu zajmuje zwykle podjęcie decyzji o przeniesieniu dziecka do innej szkoły, ale to – jak piszesz – macie już za sobą. Formalności nie powinny potrwać długo. Należy uzyskać zgodę dyrekcji szkoły, do której chcesz przepisać syna i upewnić się, że jest dla niego miejsce. Potem pozostaje już tylko przesłanie odpowiednich dokumentów pomiędzy placówkami – kwestia maksymalnie kilku dni. Decyzja należy do Was, ale dla dziecka korzystniej będzie rozpocząć naukę od września. Po pierwsze dlatego, że będzie to proces rozłożony w czasie, z którym łatwiej będzie się oswoić. Atmosfera nowego roku szkolnego sprzyja zawiązywaniu nowych przyjaźni i pozytywnemu nastawieniu wobec zmian. Po drugie, łatwiej będzie rozpocząć naukę razem z kolegami i koleżankami niż dołączyć w trakcie semestru. Podstawa programowa wszędzie jest taka sama, ale może okazać się np, że w nowej klasie kończą opracowywać lekturę, którą w poprzedniej klasie uczniowie dopiero czytają. Czy wybraliście już nową szkołę dla syna? Jeśli nie, chętnie przedstawię ofertę naszej Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5, w której dysponujemy wolnymi miejscami dla przyszłorocznych szóstoklasistów :)

56189 psp5-krakow Mężczyzna, 39 lat, Kraków
madzi

madzi

Jak chcesz to dopytam jeszcze szwagierke dokładnie ale pamiętam jak ich córka zmieniała szkołe zaraz na początku roku ale już w trakcie nauki, albo pod koniec wrzesnia albo początkiem października i to było właściwie z dnia na dzien. W jednym tygodniu załatwiali papierologię a od poniedziałku już Iza poszła do nowej szkoły, wiec całkiem sprawnie:)

48812 madzi Kobieta, 39 lat, Bytom
mallinova

mallinova

Też sie skłaniam do przeniesienia od września, chociaż mąz naciska że każdy miesiąc zwłoki to braki w tej matematyce. Może go wyślemy na jakieś korepetycje w wakacje żeby nadrobił porzadnie materiał. Mamy kilka szkół na oku, jeszcze nie zdecydowaliśmy która to będzie na 100%. Patrzymy na poziom nauczania ale też na dojazd żeby chłopak nie spędzał połowy dnia w komunikacji miejskiej jadąc z jednego końca miasta na drugi. To tez strata czasu, a uczyć sie trzeba przecież i odpocząć troche po szkole.

59500 mallinova Kobieta, 38 lat, Kraków
biedronek12

biedronek12

Moim zdaniem nie powinniscie zwlekać, ze wzgledu na to, że im szybciej za to sie zabierzecie szybciej syn bedzie mial lepszego nauczyciela.
:)

59414 biedronek12 Mężczyzna, 29 lat, Zabrze
psp5.krakow

psp5.krakow

Nasza szkoła zlokalizowana jest w samym centrum miasta, przy ulicy Sławkowskiej, skąd z łatwością można dojechać do różnych dzielnic Krakowa. Nauka odbywa się u nas w systemie jednozmianowym, przez co łatwo uporządkować rozkład tygodnia, pogodzić lekcje z ewentualnymi zajęciami dodatkowymi czy hobby. Pracuje u nas wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Nauczyciele pełnią jednocześnie funkcje egzaminatorów OKE, dlatego wiedzą, jak skutecznie przygotowywać młodzież do egzaminów. Służą nie tylko wiedzą merytoryczną, ale otaczają opieką uczniów szczególnie uzdolnionych oraz tych, którzy radzą sobie słabiej. Organizujemy zajęcia fakultatywne, w czasie których uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pogłębiać wiedzę. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin, w czasie których będziecie mogli zobaczyć szkołę na żywo i porozmawiać z dyrekcją. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.prywatna-szkola5.pl/ lub w kontakcie telefonicznym: (12) 422 12 91.

56189 psp5-krakow Mężczyzna, 39 lat, Kraków