Uczniowie, Nastolatki

Czy moja mała pali papierosy?

~kowalmm

~kowalmm

cześć dziewczyny, mam pytanie, może podpowiecie. nie chcę mojej młodej szperać w rzeczach, czy coś w ten deseń, ale zaczęłam się niepokoić, czy przypadkiem nie popala... ok, nie czuć od niej fajek, ale kto popalał w młodości, ten wie, że takie rzeczy da się przed matką zatuszować ;)) nigdy nie miała problemów z gardłem, a ostatnio tylko chrypie i ma taki dziwny suchy kaszel... twierdzi, że to przez suche powietrze w pokoju i kółko teatralne i próby z nim związane, ale widziałam u niej kiedyś w otartym plecaku papierosy... młoda powiedziała, że to koleżanki, ale sama tak ściemniałam, sama nie wiem co zrobić, przycisnąć ją jakoś? nie chcę być taką szaloną mamuśką, ale też martwi mnie ten jej kaszel i chrypa... co byście zrobiły na moim miejscu?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Porozmawiać. Rozmowa to podstawa. Jak córka będzie się migać, to wtedy przyciśnij ;)

--

https://lbym.lilypie.com/qaF7p2.png http://lbym.lilypie.com/HDfWp2.png
https://lb4m.lilypie.com/Qg0rp2.png

39 dziubala Kobieta, 10 lat, Kraków
~GelovoxEkspert

~GelovoxEkspert

Dzień dobry,

Kaszel jest fizjologicznym odruchem bezwarunkowym, mechanizmem obronnym organizmu, który wspomaga udrażnianie dróg oddechowych. Charakteryzuje go gwałtowne wyrzucenie powietrza z dróg oddechowych. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu kaszlu może być m.in. zbyt suche powietrze w pomieszczeniach, palenie papierosów, nieprawidłowa technika emisji głosu, zanieczyszczenia powietrza, alergie. Długotrwale utrzymujący się kaszel prowadzi do wysuszenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła. W takiej sytuacji należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią ilość płynów, odpowiednią wilgotność powietrza, zadbać o prawidłową emisję głosu. Do nawilżenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła polecam również zastosować GeloVox. Podczas ssania tabletki GeloVoxu wytwarza się oryginalny kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy, który tworzy skuteczną powłokę nawilżającą błonę śluzową.

W przypadku, gdy kaszel utrzymuje się dłuższy czas, zalecam wizytę u lekarza. Po więcej informacji zapraszam na naszą stronę internetową:gelovox.pl

W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji,
Ekspert marki GeloVox