Skocz do zawartości
Forum

Natrętny rodzic


Rekomendowane odpowiedzi

Rodzić mojej dziewczyny uważa że jest idealnym rodzicem każe wracać jej do domu w godzinach 16/17 chciałbym zaznaczyć że ona również ma rocznikowo 16 lat ciągle ją szantażuje typowymi kramami na internet na mnie itd. Nie może nigdzie jeździć bo przecież po 15 to juz niebezpieczne bo się się ciemno robi znaczy niby może ale ma wrócić zanim coś się w ogóle zacznie. Powoduje to że niema żadnych znajomych może 2 koleżanki nikt więcej, kiedy jej to mówi ta uważa że ona jej przecież nie zabrania się z nikim spotykać .Warto dodać że moja dziewczyna nie jest wybitnym uczniem ale na spokojnie większość ocen to 3/4 ale jest to nie wystarczające dla jej mamy która uważa że to bardzo słabe oceny i że przynosi wstyd całej rodzinie ogółem wszystkim mówi jakie to ona ma niedobre dziecko. Ostanie sylwestra spędziła z rodziną przy stoliku dla dzieci z jej rodziny większość to 4/6 latki jej mama się zapytała czemu się z nimi nie bawi ?. Ogółem mówi że traktuje ją jak dorosłą. I tutaj pojawia się moja prośba co inne mamy uważają na ten temat czy to zbyt troskliwa opieka czy już tyrania.Chciałbym pokazać ten post jej mamie.

Odnośnik do komentarza

Pokazując posty, które potwierdzą nadopiekuńczość nie uratujesz dziewczyny.
Jej sytuacja faktycznie przedstawia się dość smutno ale może Ty spróbuj porozmawiać z jej mamą?
Nie o tym co myślisz o jej postępowaniu! Tylko daj się poznać z dobrej strony, nie unikaj miłej rozmowy, jak Cię lepiej pozna to może też zaufa i nie będzie tak kontrolować córki. Może.
Kłócąc się z jej mamą tylko pogorszysz sytuację, ona nie wysłucha pouczeń nastolatka. Zapewniam Cię.
Czyli powolutku staraj się zdobyć jej zaufanie :) Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Może jej rodzice mają jakąś traumę? Może kiedyś groziło jej coś że tak o nią drżą? Z tego co piszesz to nie jest to normalne... sorki ale to fakt. Pamiętam jak miałam 17 lat i ojciec nie chciał mnie puścić na dyskotekę! :) ale mama stałą za mną murem i mówiła, że przecież jestem rozważna i w dodatku nie taka młodziutka więc jakoś mnie puścił a potem już nie robił z tego problemu. Ona ma prawie 16 i nie może wracać później niż o 15? Absurd! W sylwka siedziała z dziećmi i matka kazała jej się z nimi bawić? Śmiech na sali! Obawiam się, że może być jeszcze gorzej. Ale jeśli ja bym coś miała Ci doradzić to powiedziałabym, żebyś się w to za bardzo nie mieszał. Jesteś po części dla nich intruzem i oni nie będą chcieli rozmawiać z Tobą o wychowywaniu swojej córki. Myślę, że dziewczyna sama powinna walczyć o więcej swobody. Czy ona z nimi rozmawia? Czy mówi im jakie ma potrzeby?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...