Uczniowie, Nastolatki

Ból ucha u córki?

~Mariankaaa

~Mariankaaa

Od jakiegoś czasu córka (12 lat) skarży się na ból ucha. Co ciekawe ból jest raz w jednym uchu raz w drugim. Czasami też czuje uczucie zatkania. Kompletnie nie wiem co może być tego powodem. Oczywiście do laryngologa już się zapisaliśmy, ale może któraś z Was miała ten sam problem i może znalazła rozwiązanie i może mi coś doradzić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Tsumi

~Tsumi

A czy to na pewno jest ból, czy może tak zwane "piszczenie", bo zatkane uczy mogą się pojawiać przy problemach z zatokami i ciśnieniem. Czy robiłaś córce jakieś badania? A może ma czopa z woskowiny?

~Mariankaaa

~Mariankaaa

Wydaje mi się, że czopa z woskowiny nie ma, bo regularnie czyści uszy specjalnymi kroplami. Już od kiedy pamiętam nie używamy w domu patyczków do uszu. Jeśli krople działają tak jak powinny to nie będzie to wina zalegającej woskowiny. Robiłyśmy badania inne i córka jest zdrowa, z ciśnieniem nie miała nigdy problemów.

~Karolajna18

~Karolajna18

Hej, a może ma po prostu wodę w uszach? Czy miałam może kontakt z wodą która mogła dostać się jej do uszu?

~Mariankaaa

~Mariankaaa

Tak córka ma zajęcia na basenie w ramach wychowania fizycznego w szkole. Czy woda w uszach może powodować takie objawy?

betibeti

betibeti

Może środki, które są stosowane na basenie (chlor itp) nie odpowiadają córce i stąd problem?

57074 betibeti Kobieta, 28 lat, DG
~Mariankaaa

~Mariankaaa

No właśnie ten temat mnie też zainteresował i poszperałam trochę w internecie i okazuje się, ze to tak zwane ucho pływaka i woda która zalega w uchu powoduje rozwój bakterii które doprowadzają do zapalenia. Piszą, że tu pomagają krople na bazie alkoholu. Przejdę się do apteki i zapytam czy takie coś mają.

betibeti

betibeti

Da się to jakoś wyleczyć, czy trzeba teraz już zawsze po każdym kontakcie z wodą korzystać z dobrodziejstw apteki? ;)

57074 betibeti Kobieta, 28 lat, DG
~Mariankaaa

~Mariankaaa

Z tego co wiem, to problem jest powodowany przez bakterię w wodze. Więc jedyne co może pomóc to ochrona uszu przed dostaniem się wody i stosowanie właśnie takich specyfików. W aptece polecono DOLPHINER, podobno najlepszy. Farmaceutka kazała psikać po każdym kontakcie z wodą i problem powinien ustąpić. Zobaczymy.

Kasia020

Kasia020

Moja córka często ma problemy z uszami pomimo, że dbam o to aby zawsze miała czapeczkę. Jest jakieś preparat/ suplemet, który pozwoli w jakikolwiek sposób uchronić przed tego typu infekcjami?

56978 kasia020 Kobieta, 27 lat, Poznań
Dziubala

Dziubala

Kasia020, noszenie czapki nie chroni przed chorobami uszu. To mit.
Co do preparatu na uszy (i nie tylko), to ostatnio dużo pochwał czytam o Entitis. To probiotyk, pomaga w nawracających infekcjach gardła, nosa i uszu. By zadział trzeba go brać 3 m-ce, potem zrobić przerwę i znów brać. Mamy bardzo go chwalą i nie pamiętam, który inny probiotyk zebrał tyle pozytywnych opinii.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków