Skocz do zawartości
Forum

Wypłata pieniędzy z ubezpieczenia


Gość Magdalena Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena Magda

Czy macie może jakieś doświadczenie w kwestii wypłaty odszkodowania za wypadek poza szkołą i poza godzinami zajęć w szkole? Co roku opłacam mojemu dziecku ubezpieczenie. Szczerze powiem, nigdy się nie zastanawiałam, co dokładnie ono obejmuje i na jakie kwoty, bo zawsze procedura była następująca: "Drodzy rodzice, 50 zł od osoby na ubezpieczenie", więc się szło i płaciło. W ubiegłym roku matka rówieśnika mojego syna mówiła, że gdy ten złamał nogę na terenie szkoły, ale po lekcjach (po południu grał na boisku), to był problem z ubezpieczycielem. Na co zwrócić uwagę? Co powinno zawierać "standardowe" ubezpieczenie?

Odnośnik do komentarza

Magdalena Magda, nie mam żadnego doświadczenia w kwestii wypłaty odszkodowania za wypadek w szkole ani poza szkołą i poza godzinami zajęć w szkole, ale od rodziców, którzy korzystali, to wiem, że każdy z nich dostał odszkodowanie.
A standardowe ubezpieczenie dla każdej szkoły może być inne. Jak będzie zebranie w szkole i poruszana kwestia ubezpieczeń, to sprawdź zakres ubezpieczenia, czyli jakie są świadczenia podstawowe a jakie dodatkowe oraz jego kwotę. Masz do tego prawo jako rodzic. Sprawdź, czy suma ubezpieczenia obejmuje wszystkie świadczenia czy też są określone jakieś ograniczenia. Standardowe ubezpieczenie to tylko propozycja wybrana przez szkołę lub radę rodziców, więc jeśli uznasz, że nie jest wystarczająca, ubezpiecz dziecko sama poza szkołą.

Odnośnik do komentarza
Gość JoannaMajka

Standardowe ubezpieczenie - nie wiem, czy jest coś takiego, bo każdy ubezpieczyciel ma w swojej ofercie coś innego. Ja uważam, że nie warto kupować kota w worku i trzeba się domagać wglądu do OWU, bo potem można się niemile zaskoczyć. Ale to co napisała Magda, nie powinno mieć miejsca bo ubezpieczenie w szkole obowiązuje 24/7 przez cały rok, nawet na wakacjach (ale raczej tylko w Polsce). Ja nigdy nie żałowałam, że zapłaciłam w szkole ale zawsze proszę wychowawcę o prrzedstawienie nam zakresu :)

Odnośnik do komentarza
Gość Caraparara

Dziubala
Magdalena Magda, nie mam żadnego doświadczenia w kwestii wypłaty odszkodowania za wypadek w szkole ani poza szkołą i poza godzinami zajęć w szkole, ale od rodziców, którzy korzystali, to wiem, że każdy z nich dostał odszkodowanie.

Dziubala ma rację, bo ubezpieczenie NNW szkolne obejmuje cały rok, czy to wakacje, czy nie. nie rozumiem dlaczego ubezpieczyciel mialby nie wypłacić składki bo wypadek miał miejsce po szkolem, to jakieś dupne wytłumaczenie. DOmagaj sie wyjasnien
Odnośnik do komentarza
Gość kajarolska

A to różnie bywa – zawsze trzeba czytać warunki ubezpieczenia. W szkole muszą Ci je pokazać jak poprosisz. Chociaż z doświadczenia wiem, że im się nie chce – ale takie prawo rodzica i już J Sprawdzaj też gdzie ubezpieczasz dziecko, bo wiadomo, że co ubezpieczyciel to inne podejście do odszkodowań. No i na jaką sumę ubezpieczenia, bo jak suma ubezpieczenia będzie na 7 tysi, to np. za złamanie ręki kroci nie dostaniesz. Czym wyższa suma ubezpieczenia tym wyższe potem wypłaty. Good luck! J

Odnośnik do komentarza
Gość sempa_zempa

Z tymi warunkami ubezpieczenia to różnie bywa, zazwyczaj w szkole rodzice ich na oczy nie widzą. Ale u nas w tym roku jakiś sytem wszedł, że dostalismy karteczkę z loginem i hasłem unikalnym szkoły. I teraz mogę się zalogowac i zobaczyć warunki ubezpieczenia. Aaaaaa, tylko że my jesteśmy ubezpieczani w Nauczycielskiej Agencji Ubezpieczeniowej a nie wiem czy taki system jest w każdej szkole.

Odnośnik do komentarza

sempa_zempa Pierwsze słyszę o takim systemi, to pewnie każdy dzieciak ma taki dostęp do własnego konta i w razie co można podglądać! Bardzo fajnie, jeszcze się z czymś takim nie spotkałam. Unas zwyczajowo na pierwszym zebraniu zapłaciłam składkę, podpisałam listę ale nawet nie wiem, kto ubezpiecza. Chyba PZU

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...