Skocz do zawartości
Forum

Wypadek w szkole


Gość Mama_12latka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mama_12latka

Szukam mam, które mi podpowiedzą, w jaki sposób ubiegać się o odszkodowanie w szkole za zwichniętą nogę. Syn zwichnął sobie nogę przed Bożym Ciałem, był ubezpieczony ale już zaraz koniec roku szkolnego i zastanawiam sie, czy mozemy liczyć na jakieś odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Alina.walach

Wydaje mi się, że tak, w końcu dziecko jest ubezpieczone cały rok, nawet w wakacje czy w ferie. Przynajmniej u nas tak jest. Najlepiej będzie jeśli pójdziesz do dyrekcji i dowiesz się, w jaki sposób złożyć wniosek o odszkodowanie do ubezpieczyciela. Część z nich można na pewno składać przez Internet, zazwyczaj wymagana jest pełna dokumentacja medyczna jako załącznik.

Odnośnik do komentarza

Mama_12latka, ubezpieczenie w szkole jest ważne przez 24h, przez cały rok (uczeń jest ubezpieczony w okresie od 1 października do 30 września). Jeśli ubezpieczyłaś dziecko w szkole, to jest szansa, że odszkodowanie dostaniecie, tylko trzeba dokonać koniecznych formalności. A co trzeba zrobić, to już powie osoba, która w szkole odpowiada za ubezpieczenia. Zadzwoń do szkoły, w której uczy się twoje dziecko i zapytaj co macie po kolei robić.

Odnośnik do komentarza
Gość Parolona

Mama_12latka - na pewno możecie liczyć na odszkodowanie, no bo to był jeszcze rok szkolny, chociaż tak jak dziewczyny powyżej piszą: ubezpieczenie obowiązuje cały rok, nawet na wakacjach. Ciekawe tylko czy ubezpieczyciel wypłaci i ile wypłaci. To zależy czy zwichnięcie będzie trwałym uszcerbkiem na zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_12latka

Dziękuję za wszelką pomoc. Wniosek złożony, dokumenty o leczeniu dostarczone - teraz czekamy na decyzję. Mamy nadzieję, że będzie pozytywna :) pewnie nie będą to jakieś duże sumy ale zawsze to już coś :)

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_12latka

~Anna.Loli
Mama_12latka
Napisz, czy udało się coś dostać i jesli tak, jaki to był procentowy uszczerbek na zdrowiu?
A jakiego macie ubezpieczyciela w szkole?

Dziecikai sa ubezpieczane w szkole przez NAU-Nauczycielska agencja ubezpieczeniowa. Dostaliśmy decyzję, że uszczerbek to 1% i świadczenie rehabilitacyjne. Czyli 600 zł.
Naoiszę czy długo czekaliśmy na wyplatę, decyzja przyszła wczoraj.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...