Uczniowie, Nastolatki

Jakie studia?

sorbetta

sorbetta

Czy wybierając kierunek studiów kierować się własnymi zainteresowaniami czy tez tym co się opłaca,albo po czym znajdę pracę?

36713 sorbetta Kobieta, 39 lat, warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Bolka

Bolka

Polecam wybrać kierunek który i dobrze wróży na przyszłość i leży blisko twoich zainteresowań. Możesz wybrać kierunek zdrowie publiczne
to z pewnością kierunek wróżący spore pieniądze jeśli wymyślisz jak skrócić kolejki do specjalistów jak poprawić wszystko to,co do tej pory się nie udało nikomu.

53891 bolka Kobieta, 28 lat, Cały świat
Cameron03

Cameron03

Włąsnymi zainteresowaniami. Nie ma nic gorszego niż praca w nielubianym zawodzie

--

Życie, mój synu, to jakby pierwsza rozgrywana przez ciebie partia szachów.
Mama kupuje http://www.mamakupuje.pl/

53959 cameron03 Kobieta, 27 lat, Toruń
~Katta

~Katta

Tak, w zgodzie z zainteresowaniem,a potem tak jak ja, dumna absolwentka socjologii będziesz się na gwałt szkolić. Jestem dorosła, a od dwóch lat popycham do szkół zaocznych i na kursy żeby związać koniec z końcem i robię dokładnie to czym przez całe życie zajmować się nie chcialam- w dodatku kiedy wiem że stoi za tym kasa, a ja mam rodzinę do utrzymania to zaczęlo mnie to kręcić. Szkoda że straciłam na hobby pięć lat życia, bo mogłabym w tym momencie mieć porządne stanowisko a nie zaczynać prawie od początku. Dobre studia są ważne. Na zainteresowania będzie czas po szkole. Gwarantuje ze łatwiej studiować, niż pracować i studiować bo się lipny kierunek wybrało.

rowerzystka

rowerzystka

A ja polecam studiowanie dwóch kierunków - jednego dla przyjemności, a drugiego żeby mieć pracę. Sama tak zrobiłam i nie żałuję :)

--

http://www.suwaczek.pl/cache/2973b4603f.png

52966 rowerzystka Kobieta, 30 lat, Katowice
es_ze

es_ze

A ja polecam zrobienie takich kwalifikacji, żeby mieć zawód. Nie potrzeba do tego studiów. Wbrew pozorom ludzie po studiach nie koniecznie zarabiają lepiej, niż Ci bez studiów.

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 39 lat, już nie Kraków
psycholog Kamila Krocz

psycholog Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

sorbetta, jeśli nie jesteś pewna, na jaki kierunek studiów się wybrać, skorzystaj z pomocy doradcy zawodowego. Wybierając studia dla siebie, najlepiej połączyć kilka czynników: i własne predyspozycje, wiedzę, zainteresowania, jak również warto myśleć o tym, czy ten kierunek da Ci na przyszłość pracę, jest atrakcyjny na rynku pracy. Pozdrawiam!

27620 psycholog-kamila-krocz Kobieta, 32 lata, Lublin
AndrzejLech

AndrzejLech

Jeśli ktoś się czymś naprawdę interesuje i ma pasję do tego, to zawsze sobie w życiu poradzi, nawet jeśli kierunek studiów "produkuje" bezrobotnych. Jeśli ktoś niczym się nie interesuje, nic go nie pociąga, to nawet choćby skończył najlepsze studia, to kariery nie zrobi.

54669 andrzejlech Mężczyzna, 38 lat, Pabianice
~dominisa

~dominisa

No ja też mam problem z wyborem jakie studia i w ogóle jaki kierunek wybrać zastanawiam się nad kierunkiem zdrowie publiczne studia online więc mogłabym bez problemu nadal pracować. Studia na kierunku zdrowie publiczne mają charakter interdyscyplinarny, zdobywając wiedzę i umiejętności z zakresu nauk społecznych, nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu, zgłębiając zagadnienia z takich dziedzin, jak medycyna, zarządzanie, ekonomia, administracja, psychologia, socjologia, polityka zdrowotna, bezpieczeństwo żywności.

cutiron

cutiron

Wszystko zależy od tego, co chcesz w życiu robić. Ja zawsze kierowałam się tą zasadą że zarówno studia jak i później wykonywany zawód, mają sprawiać przyjemność. Ja ze swojego doświadczenia, mogę polecić szkołę z bardzo dobrym poziomem nauczania czyli WSB z filiami na Śląsku z programem na stronie rekrutacja.wsb.edu.pl/. Zrobiłam tam studia podyplomowe i nawet nie wiem, kiedy mi to zleciało. Bardzo fajni prowadzący, ciekawe zajęcia i ogólnie sama przyjemność uczenia się.

37543 cutiron Mężczyzna, 33 lata, Olsztyn
~Mariolcia22

~Mariolcia22

Hmm.. Moja córusia wziela psyhologie i jest bardzo zadowolona :))
I tobie ruwnież ją polecam :)