Uczniowie, Nastolatki

Jak pozbyć się wszy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Danutako

~Danutako

Ostatnio to mam wrażenie że wszy są prawdziwą plagą i nie wiem nawet skąd one się biorą. Na pewno nie są to względy higieniczne, to jest fakt, ale ciekawe skąd one w ogóle przychodzą...Co do leczenia to ja u dziecka wpinałam niedawno gumki do włosów SAnity Cichowsza i one mają za zadanie chronić przed wszami. Póki co zdają egzamin i oby tak dalej. Są w dwóch kolorach, ładnie pachną i jeśli chodzi o wygląd to niczym nie różnią się od klasycznych gumek.

es_ze

es_ze

U nas w mieście, też jest plaga, od każdej z mam mającej dziecko w wieku przedszkolnym słyszę, że w przedszkolu plaga.
Podobno pomaga smarowanie olejkami i po prostu sprawdzanie głowy dziecka jako prewencja. No zobaczymy :)

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków
~leonas

~leonas

Jak dziecko wyjeżdżało na kolonię to kupiłam CICHOwSZA na wypadek wszy i ponoć zdarzały się takie przypadki że wszy były, ale na szczęście moja córka miała ochronę.

~Weronikaros

~Weronikaros

Podobają mi się gumki CichoWsza tak chronią przed wszami żeby jednocześnie nikogo w oczy nie kuć. :)

~wejk

~wejk

Ja z gumek Cichowsza korzystam u córki od jakiegoś czasu i spisują się na plus – przyjemny zapach, wytrzymałe są, dyskretnie chronią przed wszami.

Gabii

Gabii

Warto się też zainteresować preparatem Nitolic Prevent, który jest w formie sprayu. Ochrania on skórę głowy przed wszami i gnidami. Stosując go regularnie można być spokojnym, bo dziecko na pewno nie przyniesie z przedszkola, czy ze szkoły tego paskudztwa. Dodatkowym plusem jest też to, że powstał z naturalnych składników i nowa formuła sprawia, że w ogóle nie tłuści włosów. Warto się w niego zaopatrzyć, by zawsze był w naszej domowej apteczce.

53708 gabii Mężczyzna, 29 lat, Kraków
~avv

~avv

Skłaniałabym się do gumek Cichowsza, moja chrześnica przez pewien czas je nosiła i z tego co siostra mówi wszystko było okej, żadnych podrażnień skóry ale też żadnych wesz.

~Kalina99

~Kalina99

Prawda jest taka, że dzisiaj wszy są tak naprawdę wszechobecne. Dzieci mogą je przynieść nie tylko ze szkoły, ale także złapać w autobusie, czy przymierzając ubrania w sklepie. Dlatego też regularne przeglądanie głowy, jak i stosowanie wspomnianego już środka Nitolic prevent jest jak najbardziej uzasadnione.