Uczniowie, Nastolatki

Jak pozbyć się wszy?

joolita

joolita

Mam delikatny problem - moje dziecko właśnie wróciło z biwaku i przywiozło na głowie wszy !!!! Co mam zrobić - pierwszy raz mam taką sytuację ! kupiłam już szampon w aptece - ale czy to wystarczy ? On cały czas się drapie ! Znacie jakieś skuteczne metody ?????

52267 joolita Kobieta, 38 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~margos0604

~margos0604

Brrr.. nie mam a po przeczytaniu czuję jakby mi coś maszerowało po głowie. Współczuję. Nie znam innych sposobów ale profilaktycznie powinna myć cała rodzina,żeby się nie rozniosło to paskudztwo

magra0

magra0

Samo mycie nie wystarczy, trzeba jeszcze wyczesywać specjalnym grzebieniem.

52296 magra0 Kobieta, 38 lat, Toruń
~Minka00

~Minka00

U nas kiedyś była plaga w przedszkolu :/ kilka dzieci złapało..nas na szczęście ominęło ale pamiętam, że kuzynka kupowała dla córki taki fajny grzebyk na wyczesywanie taki metalowy z okrągłymi końcówkami i jej mała szybko uporała się z tym problemem! Polecam

~ew2112

~ew2112

no to współczuję,musisz koniecznie kupić gęsty grzebień na wszy ,bo samo mycie na pewno nie wystarczy,w zeszłym roku znajomi kupowali dla córki z podwójnym rzędem ząbków,bo złapała w przedszkolu i byli zadowoleni,popytaj w aptece na pewno ci doradzą

supermamusia

supermamusia

Każde chemikalia je wybiją. Choćby nawet ocet bo tak słyszałam. Ale taki najpopularniejszy to grzebień.

52272 supermamusia Kobieta, 28 lat, Kędzierzyn Koźle
~jola1-1

~jola1-1

Mój syn raz przyniósł z przedszkola taki "prezencik". Do dziś mam lekką fobię na tym punkcie. Ja stosowałam szampon specjalny kupiony w aptece. Nazywał się chyba "Y". Nie wiem czy one jeszcze są, ale był dobry. Oprócz tego gęsty grzebień, najlepiej dwurzędowy i też tylko z apteki. Poza tym wszystko ciągle prałam. Dosłownie wszystko, koce narzuty, ubrania, ręczniki, wszystko.

~michalina-12

~michalina-12

Gdzieś słyszałam że najlepszym przyrządem jest właśnie grzebień dwurzędowy i metalowy - najłatwiej usuwa problem.

Rebbekka

Rebbekka

W aptece jest bardzo dużo preparatów, które pomagają uporać się z tym problemem. Pomocny może okazać się również ocet, wystarczy delikatnie wsmarować ocet we włosy, a następnie spiąć włosy i włożyć pod jakiś czepek na 10-15 minut.

52383 rebbekka Kobieta, 34 lata, Sopot
~karolka25

~karolka25

pamiętam jak moja siostra miała wszy,brrr,mama kupiła wtedy dwurzędowy grzebień chyba się nazywał nitcomb czy jakoś tak,dopiero jak to wszystko wyczesała plus szampon oczywiście to udało nam się pozbyć tego paskudztwa