Uczniowie, Nastolatki

Komunia dziecka

~jowerka

~jowerka

Gdzie organizowaliście komunię Waszych pociech? Było to domowe przyjęcie czy raczej restauracja i duża liczba gości? Na co najlepiej postawić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Asikkk

~Asikkk

Ja decydowałam się na hotel z restauracją, mieszkanko mamy małe a rodzinę dosyć sporą i fizycznie nie miałabym absolutnie możliwości zeby ich wszystkich pomieścić a co dopiero przenocować, robiłamw [reklamę usunięto] i byłam bardzo zadowolona, wyszło skromnie i elegancko, miejsce z wielką klasą zdecydowanie

Dziubala

Dziubala

Nie chciałam robić komunii w domu, bo wolałam w spokoju posiedzieć z gośćmi zamiast latać do kuchni, podgrzewać, porcjować, donosić, itd. Pomógłby mi co prawda mąż, ale to nie o to chodzi. Zrobiliśmy więc komunię w restauracji, gdzie były też atrakcje dla dzieci w postaci mini zoo, czy mini placu zabaw. Jest to o tyle ważne, że dzieci nie usiedzą przy stole tyle godzin co dorośli, więc dobrze jakby mieli jakąś inną rozrywkę zapewnioną. To co dla mnie było fajne, że dla dzieci nie liczyli pełnej stawki tylko chyba 60% stawki dorosłego.
Mieliśmy osobną salę dla siebie co też jest fajne, bo nie trzeba się krygować czy uciszać, gdy widzi się obce osoby.
Mogliśmy mieć własne ciasto, tort i alkohol, ale tego ostatniego nie było, bo jestem zdecydowaną przeciwniczką picia alkoholu na imprezach, które dotyczą dzieci.
Gości nie pamiętam już ile było, ale poniżej 20 i tylko najbliższa rodzina.
Kolejną komunię też na pewno zrobię w restauracji.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~MartynaWer

~MartynaWer

Ja nie miałam wyboru bo nie chciałam nikogo pominąć, a że i ja i mąż rodziny mamy duże to jak przy każdej okazji została nam restauracja, robiliśmy w [reklama usunięta] i wypadło bardzo dobrze, byliśmy zadowoleni a jak ktoś przyjeżdżał z daleko to od razu mieliśmy nocleg i niczym nie trzeba było się martwić

andzia332

andzia332

Najlepsze jest wyprawienie komunii w domu w otoczeniu najbliższej rodziny: jest spokojnie, mały wydatek, świetna atmosfera i brak zbędnego przepychu

51680 andzia332 Kobieta, 39 lat, Sosnowiec
Mamazmazur

Mamazmazur

Ja tez nie wiem co. Komunia teraz wyglądają jak małe wesela i właściwie są robione dla rodziny a dziecko i tak niewiele pamięta oprócz zegarków i prezentow. Z kolei zrobić w domu to tera obciach?

51617 mamazmazur Kobieta, 31 lat, Mrągowo
Dziubala

Dziubala

Andzia332, nikt ci nie broni robić komunii w domu ;). Ja z powodów, o których wyżej pisałam wolałam robić ją w restauracji. To czy będzie przepych czy nie, to nie jest kwestia miejsca tylko tego co wymyślą rodzice, by mieć dla dziecka, czy rodziny. Niejednokrotnie słyszałam opowieści jak to rodzina wyprawiała komunię w domu, a było na zasadzie zastaw się a postaw. Wtedy taka impreza w domu może wyjść nawet drożej niż w restauracji.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Dziubala

Dziubala

Mamazmazur, obciach?! Dlaczego w ogóle przeszło ci to przez myśl? Ja nigdy tak nie pomyślałam. Obciach dla mnie to np. zachowywać się niekulturalnie na takich uroczystościach, czy np. ubrać się nieodpowiednio do okazji.
A co z tego, że komunie wyglądają jak małe wesela? Mnie nic do tego, że jedni zapraszają 10 osób, a inni 50 i nie rozumiem skąd taka zawiść :/ To jest sprawa rodziców ile osób zaproszą. W wielu rodzinach są takie zwyczaje, że na imprezy takie jak rocznice, chrzciny, komunie, itp. zaprasza się całą rodzinę, a jak są liczne, wielopokoleniowe, to nie dziwne, że wychodzi parędziesiąt osób. Takie uroczystości często są jedyną okazją, by cała rodzina mogła się spotkać i to jest wspaniałe, że utrzymują ze sobą kontakty i chcą się spotykać :). Dzieci też się w ten sposób uczą pielęgnować takie zwyczaje :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
nadia222

nadia222

najważniejsze, że I Komunia zaczyna się w kościele:) bo to Pan Jezus do naszych dzieci przychodzi po raz pierwszy... gdzie potem świętować? zależy od możliwości rodzin - bez przepychu, ale godnie, tyle

51677 nadia222 Kobieta, 39 lat, Ostrołęka
~burtka

~burtka

pod słowami przedmówczyni podpisuję się obiema rękami! jeżeli chodzi o świetowanie u mnie to był lokal bo rodzina duża a mieszkanie małe, a poza tym nie chciałam zrzucać na siebie wszystkich przygotowań bo skoro nie musiałam to po co? robiłam w [reklama usunięta] i nie miałam na co narzekać, skromna i elegancka uroczystość

nadia222

nadia222

To wszystko zależny od twoich finansów, ja robiłam córce w lokalu muszę przyznać że to rozwiązanie było dla mnie najlepszym wyjściem wszystko było przygotowane a ja mogłam skupić się an córci .

51677 nadia222 Kobieta, 39 lat, Ostrołęka