Uczniowie, Nastolatki

Zatwardzenia po feriach

~karola02

~karola02

Syn odkąd wrócił z ferii ma zaparcia.. Powtarza sie ta sytuacja już dwukrotnie. Nie wiem co się dzieje, nie wiem co mu podawać, jak pomóc ;( I nie wiem czemu nagle po feriach taki problem się pojawił

Odpowiedzi znajdują się poniżej

adasaga3

adasaga3

Karola, i jak tam sytuacja, poprawiła się? W jakim wieku jest Twoje dziecko?
Piszesz że syn był na feriach, więc być może przyczyną jest zmiana diety, kuchnia pewnie inna od domowej. Może to trochę potrwać zanim się wszystko ureguluje.
Czy syn je dużo owoców, warzyw? Ważna jest dieta bogata w błonnik. Na zatwardzenia świetnie działają jabłka, niech syn -w zależności od upodobań- zje PRZYNAJMNIEJ jedno dziennie. Możesz mu też podawać jako przekąskę suszone śliwki. Niech dużo pije-soków, herbatek owocowych, a najlepiej wody.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz
~kunia12

~kunia12

A przez to że dość czesto mieliśmy zaparcia lekarka zalciła dietę bogatą w błonnik. Np. zaczęłam robić Staśkowi owsianki na śniadania, usunęłam słodkie napoje a zastąpiłam je wodą i plnuję by wypiajał jej odpowiednie ilosci ;)

MamaOśmiolatki

MamaOśmiolatki

Zazwyczaj chyba zmiana diety ma tutaj decydujący wpływ. Moja córa cierpi na zatwardzenia często po świętach. Ostatnio do tego stopnia, że aż wystąpiła u niej gorączka i dopóki się nie wypróżniła, temperatura cały czas się utrzymywała. I to już myślę, że nawet nie chodzi o słodycze- nasze dziecko je cukru w mega okrojonych dawkach i w święta też nie dajemy się zwariować, z tym, że w święta z reguły jest wszystkiego dużo więcej niż na co dzień...i pomiędzy posiłkami można coś zjeść...dodam, że moje dziecko pije tylko niegazowaną wodę, przy problemach żołądkowych pije rumianek. Ale to też może być przyczyną tego wszystkiego. Za zdrowo je w domu- za mało śmieciowego żarcia i potem jak idzie do babci np. na jeden dzień- to jest problem, bo je co jej się pod nos podstawi, łącznie ze słodyczami (bo przecież dwa razy w roku to może), tylko że zapewne w takich ilościach, które normalnie zjada w ciągu miesiąca. Myślę że to tutaj może być największy problem, przynajmniej u nas...czasami nie mam już siły walczyć z głupotą ludzką

51401 mamaosmiolatki Kobieta, 38 lat, Łódź