Skocz do zawartości
Forum

Czy prywatna szkoła zmotywuje syna do nauki?


Rekomendowane odpowiedzi

witam. trudno sie do tego przyznac, ale mam pewien problem wychowawczy z synem, i nie wiem jak to ugryzc. syn jest obecnie w ostatniej klasie gimnazjum, w tym roku szkolnym bedzie pisał testy. problem w tym, ze odkad poszedl do gimnazjum stal sie strasznie leniwy - oceny ledwo na 3, a jedyne co lubi w szkole to biologia i o dziwo fizyka, z ktorych ma 5 i sam nawet sobie costam czyta. mamy z zona wlasna firme i zarabiamy dosc dobrze, syn akurat chcial isc do publicznego gimnazjum wiec tam go poslalismy, chodzi tam tez jego mlodszy brat i z nim nie ma wiekszych problemow, nic ponad to co zwykle w tym wieku. nie jest wiec to raczej wina szkoly, tylko syna. chcemy poslac obu braci do prywatnych liceow zeby dobrze przygotowali sie do matury, ale troche sie teraz boje - czy taka szkola nie zdemotywuje mi dzieci juz kompletnie? czy dobrze ich przygotuje do matury? nie mam pojecia jak nauka w takich szkolach wyglada, bede wdzieczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Ja też jestem zdania że szkoła prywatna to nie znaczy szkoła lepsza ... Dokładnie wiem co mówię ponieważ uczę języka angielskiego w szkole prywatnej i w szkole publicznej. Podejście do nauki jest zupełnie inne u dzieci z tej i z tej szkoły. A lekcje prowadzi mi się znacznie gorzej w szkole prywatnej. Dzieci są zdecydowanie bardziej rozpieszczone i roszczeniowe i oczywiście każdy mój pomysł zachęcenia ich do nauki jest dla nich nudny, a mi czasami opadają ręce. W szkole publicznej jest zdecydowanie inaczej

Odnośnik do komentarza
Gość Marzena85

Myślę, że wiele zależy od otoczenia. Mój syn od 2 lat chodzi do niepublicznej szkoły podstawowej [reklama usunięta] w Sosnowcu. Dzięki małej grupie uczniów znacznie poprawił się w nauce. Zauważyłam również, że jest spokojniejszy, mniej grymasi i chętniej chodzi do szkoły. Osobiście uważam, że warto spróbować.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...