Uczniowie, Nastolatki

czy prywatna szkola zmotywuje syna do nauki?

TwarozekMiejski

TwarozekMiejski

witam. trudno sie do tego przyznac, ale mam pewien problem wychowawczy z synem, i nie wiem jak to ugryzc. syn jest obecnie w ostatniej klasie gimnazjum, w tym roku szkolnym bedzie pisał testy. problem w tym, ze odkad poszedl do gimnazjum stal sie strasznie leniwy - oceny ledwo na 3, a jedyne co lubi w szkole to biologia i o dziwo fizyka, z ktorych ma 5 i sam nawet sobie costam czyta. mamy z zona wlasna firme i zarabiamy dosc dobrze, syn akurat chcial isc do publicznego gimnazjum wiec tam go poslalismy, chodzi tam tez jego mlodszy brat i z nim nie ma wiekszych problemow, nic ponad to co zwykle w tym wieku. nie jest wiec to raczej wina szkoly, tylko syna. chcemy poslac obu braci do prywatnych liceow zeby dobrze przygotowali sie do matury, ale troche sie teraz boje - czy taka szkola nie zdemotywuje mi dzieci juz kompletnie? czy dobrze ich przygotuje do matury? nie mam pojecia jak nauka w takich szkolach wyglada, bede wdzieczny za odpowiedzi.

47437 twarozekmiejski Mężczyzna, 39 lat, Kraków

Odpowiedzi znajdują się poniżej

imaszeli

imaszeli

ale na co ty narzekasz? chlopak ma zainteresowania i dziedzine, w której jest dobry. nie musi byc dobry ze wszystkiego. daj mu sie rozwijac w spokoju, zwlaszcza ze nie piszesz, zeby oprocz tego sprawial jakies problemy. moze sie zainteresuj nim samym, a nie tylko jego wynikami.

46650 imaszeli Kobieta, 33 lata, Kraków
aviria30

aviria30

czy prywatna czy państwowa nieistatne, ważne jakich mają nauczycieli i podejście do nauki

taka bednarska jest rewelacyjna a państwowa

47472 aviria30 Kobieta, 34 lata, warsovia
Andrea

Andrea

Nie rozumiem w czym problem. Są przedmioty, które lubi i które idą mu bardzo dobrze. Świetnie. To lepiej, niż gdyby ze wszystkiego był przeciętny. Jeżeli lubi fizykę i biologię to jeszcze lepiej, bo może będzie z niego lekarz. A to raczej dobry zawód.

47420 andrea Kobieta, 34 lata, Wrocław
TwarozekMiejski

TwarozekMiejski

IIIPLO, dziękuję za odpowiedź, poczytam. imaszeli, Andrea - nie chodzi o to żeby był super dobry w każdej dziedzinie, ale ta różnica w ocenach jest rażąca i wynika tylko z tego, że synowi nie chce się przykładać do nauki.

47437 twarozekmiejski Mężczyzna, 39 lat, Kraków
imaszeli

imaszeli

Trója to nie jest zła ocena. wazne zeby mial ukierunkowane zainteresowania, ktore bedzie mogl pozniej przekuc w zawod. nie masz sie czym martwic. szkoly prywatne sa rozne, ale jak trafisz na dobra to moze pomoc - sprawdz rankingi.

46650 imaszeli Kobieta, 33 lata, Kraków
Andrea

Andrea

Też uważam, że 3 w gimnazjum nie jest taka zła, jeżeli z niektórych przedmiotów jest 5. A co do szkół prywatnych to radzę zachować ostrożność. Niestety, w przypadku szkół prywatna nie zawsze znaczy lepsza. Zdarza się nawet, że wystarczy płacić i nie trzeba się przykładać do nauki.

47420 andrea Kobieta, 34 lata, Wrocław
amelarol

amelarol

Ja też jestem zdania że szkoła prywatna to nie znaczy szkoła lepsza ... Dokładnie wiem co mówię ponieważ uczę języka angielskiego w szkole prywatnej i w szkole publicznej. Podejście do nauki jest zupełnie inne u dzieci z tej i z tej szkoły. A lekcje prowadzi mi się znacznie gorzej w szkole prywatnej. Dzieci są zdecydowanie bardziej rozpieszczone i roszczeniowe i oczywiście każdy mój pomysł zachęcenia ich do nauki jest dla nich nudny, a mi czasami opadają ręce. W szkole publicznej jest zdecydowanie inaczej

47482 amelarol Kobieta, 34 lata, Wrocław