Skocz do zawartości
Forum

Wysłać dziecko na kolonie?


Gość Kasia77777

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia77777

Mam 13-letnią córkę. Przechodzi teraz straszny okres buntu. my jedziemy do Hiszpanii, a ona ze nie, ona nie jedzie z nami za żadne skarby świata. Że ona chce na kolonie. to pytam jakie. ona nie wiem. no jak nie wiem? no nie wiem.
wiec pytam: znacie jakies polecone kolonie? najlepiej by sie przydala strona, gdzie by mogla poprzegladac i sama wybrać

Odnośnik do komentarza

Witam, mam troszkę inne pytanie - od jakiego wieku puszczać dziecko na kolonie?

Moja ma 5 lat, ale od września idzie do 1 klasy... więc pewnie za rok czy dwa będzie chciała mi się wybrać na wakacje - ona nie ma problemów adaptacyjnych, szybko się dogaduje i aklimatyzuje w nowym otoczeniu - w tym wyczuwa u kogo może sobie na więcej pozwolić, a gdzie lepiej uważać...

Generalnie jak miała testy zdolności szkolnej mając 4l i 8 mies w teście dla 6 latków wypadła na 99 centylu jeśli chodzi o inteligencje, rozumowanie przez analogie, abstrakcyjne... emocjonalnie ogólnie adekwatnie do swojego wieku z dużym poczuciem odpowiedzialności (dodam, że córka zostaje czasami na placach zabaw, w salach zabaw, kącikach w restauracjach - i wie że nie może się oddalić dopóki nie przyjdę - jeśli jesteśmy tak umówione)... z czego wie że ma uciekać od osób które proponują jej słodycze, lub mówią że chcą zaprowadzić ją do mamy - w ojcu mateuszu była kiedyś podobna sytuacja - dziecko samo w domu otworzyło drzwi i miało pójść z obcą panią do mamy a ta wyprowadziła je do lasu i tam zostawiła... (mocno to młodą wstrząsnęło - że dziewczynka nie wiedziała, że z obcymi się nie wychodzi :D)...

ogólnie pani psycholog z poradni określiła młodą jako 1-1,5 roku do przodu pod względem psychofizycznym.

Ale czy można za rok wtedy już 6 latkę (młoda jest z lipca to ledwo skończy 6 lat) wysłać samą na obóz?

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza

Jestem, to w jakim wieku dziecko pojedzie na pierwszy obóz/kolonię zależy od tego czy jest już na to gotowe (zakładam, że rodzic jest ;))
U mnie starszy syn też był taki hop do przodu i na swój pierwszy obóz pojechał mając 6 lat :). I od tamtej pory co roku jeździ na obozy letnie i zimowe bezproblemowo :). A mój średni syn pojechał na pierwszy obóz mając 7 lat, wcześniej nie był na to gotowy, naszym zdaniem.
Tak więc różne są dzieci i różny mają stopień dojrzałości np. syn sąsiadki pojechał na obóz mając 9 lat.
Zobaczysz za rok czy córka będzie gotowa na taki wyjazd. Jeśli tak, to niech śmiało jedzie :)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że wysyłać dziecko na kolonie i obozy 🙂 warto jednak przejrzeć oferty i sprawdzić czy rzeczywiście taki wyjazd poza samą zabawą wniesie coś do życia dziecka 😉 mój syn bardzo lubi sport i wybraliśmy obóz żeglarski [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...