Skocz do zawartości
Forum

Czy to moze byc depresja?


Rekomendowane odpowiedzi

Sandrahaxx, nie da się diagnozować przez Internet. Czasami zbyt łatwo wszystko uzasadniamy labilnością emocjonalną w okresie dojrzewania. To mogą, ale nie muszą być hormony. Równie dobrze to może być skutek nadmiernego stresu, jaki ostatnio przeżywasz albo właśnie depresja. Niemniej jednak należy to zweryfikować u specjalisty, np. porozmawiać z psychologiem szkolnym - tym bardziej, że u Ciebie objawy trwają już bardzo długo. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Ja sama doskonale pamiętam, że w twoim wieku również miałam tego typu napady smutku i często płakałam. Jednak moim zdaniem nie powinnaś tego lekceważyć. U mnie, jak się okazało miało to podłoże hormonalne, ale tak naprawdę do tej pory zmagam się z rozstrojem nerwowym. Chodzę na terapię do Pracowni Psychorozwoju w Warszawie i odkąd to robię, to jest mi co prawda dużo lepiej, ale wciąż nie jest idealnie. Myślę, że gdybym zaczęła się leczyć wcześniej, albo chociaż chodzić do psychologa wcześniej, to uniknęłabym wielu przykrych sytuacji i nie potrzebowała tak intensywnego leczenia teraz.

Odnośnik do komentarza

Wiesz co mojej siostry córka Kasia jest w podobnym wieku i pół roku temu też miała cieżki okres. Na pewno jest to etap dojrzewania, hormony, ale myśle, że Tobie również pomogłaby rozmowa z psychologiem. To są specjaliści, którzy pomogą Ci zrozumieć co sie z Tobą dzieje, dlaczego masz takie wahania nastroju. W Warszawie Kasia była u Pani Moniki Grześ - mówiła, że strasznie ciepła i miła osoba. Może spróbuj?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...