Skocz do zawartości
Forum

Co robić z dziećmi w ferie?


Gość lupitkalonga

Rekomendowane odpowiedzi

Często w szkołach są organizowane ferie dla dzieci, które nigdzie nie wyjeżdżają. Codziennie dyżur pełnią inni nauczyciele i zapewniają dzieciom rozrywkę. Czasem jest to coś co odbywa się w szkole, a czasem są to jednodniowe wycieczki. W ferie można chodzić na lodowisko, lepić bałwana (o ile pojawi się śnieg), nadrabiać bajki, które pojawiły się w kinach. Grać w gry planszowe, rysować, malować, grać w karty i układać puzzle. Warto odciągnąć dziecko od siedzenia od komputera i spędzić z nim trochę czasu.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem czy w ferie czy też nie dziecku należy zapewnić jakieś dodatkowe zajęcie,żeby mogło się rozwijać poznawać nowych ludzi i dobrze się bawić. Przede wszystkim wszystko zależy od tego czym dziecko się interesuje,jeśli marzy mu się zostać znanym i lubianym aktorem możemy zafundować mu zajęcia związane z teatrem,filmem http://www.corobic.pl/film-teatr?page=1
Tego typu inicjatywy zawsze się dobrze sprawdzają ,dziecko może dzięki nim przeżyć wspaniałą przygodę.

Odnośnik do komentarza

jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. lepienie bałwana itd 🙂 a podczas długich wieczorów można pobawić się w DIY (i ja i córka to uwielbiamy więc u nas przechodzi)
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Już mamy wszystko zarezerwowane i jedynie czekamy, Nie ma co ukrywać, że chodzi tutaj o atrakcje, a jednak wypad w tak bajkowe miejsce to już dla dzieci mega atrakcja. Sami nie możemy się doczekać. Byliśmy tam już latem, ale wiadomo, że góry swój prawdziwy klimat ukazują dopiero zimą ;-)

Odnośnik do komentarza

Ja w tym roku nie mogę sobie pozwolić na wyjazd w góry. Niestety praca nie pozwala. Jednak, aby dziecko jakoś fajnie spędziło ten czas to w tym roku wymyśliłam jej warsztaty kulinarne [reklama usunięta].
Lubi mi pomagać w kuchni, wiec na pewno będzie sie dobrze bawiła. A potem mnie bedzie uczyła tego, co sie tam nauczy 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Moje dziecko  w te ferie wysłałam na półkolonie [reklama usunięta]. Uczyli się m.in. programować roboty z klocków lego 😄 Wiem, że to dziwnie brzmi, ale rzeczywiście mój ośmiolatek budował roboty, które umiały wykonywać pewne polecenia. I bardzo był  zadowolony z zajęć, bo zajęcia były prowadzone bardzo rozrywkowo. Warsztaty trwały tydzień i odbywały się codziennie od 7-17. W tym czasie mieli również różnego typu zajęcia sportowe, więc to nie były tylko zajęcia informatyczne. Wg mnie to był idealny wstęp przed wysłaniem Szymka na dłuższe kolonie. Aha i jedzenie i odpoczynek też mieli zapewniony.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy


Odnośnik do komentarza

Myślę, ze jak najbardziej warto jest rozplanować ferie już teraz. Nie polecam czekać do grudnia albo do stycznia, bo najfaniejsze noclegi mogą być już zarezerwowane oraz będzie Wam trudno znaleźć coś w sensownym standardzie. Zostaną noclegi albo bardzo drogie albo w kiepskich warunkach.

Ze swojej strony polecam wyskoczyć do... Torunia. Jesień i zima to dobre miejsce na zwiedzanie miejscowosci z uwagi na to, ze nie ma tam wielu turystów. A same miasto jest bardzo urokliwe. 

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Syn początek ferii spędzi w górach na obozie zimowy w Zakopanem [reklama usunięta], a po powrocie jedzie na kilka dni do dziadków na wieś. Tam pewnie też zapewnią mu sporo rozrywek i będzie mógł spędzić czas ze swoimi kolegami 🙂 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Warto wyjechać na zorganizowany obóz [reklama usunięta], ja się właśnie wybieram z dziećmi. Byłam z nimi też rok temu i bardzo sobie chwalę organizację. Nie ma czasu na nudę i dzieci i dorośli mają zapewnione atrakcje. Przepiękne widoki z hotelu a do tego można nauczyć się jazdy na nartach czy desce, także to super sprawa także dla początkujących narciarzy 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Karolina

Mieliśmy z dziećmi pojechać do Włoch na narty, ale w tym roku nie wyszło. Rok temu dzieci zacząłem się uczyć w Livigno jeździć na nartach z polską szkółka [reklama usunięta] i miały w tym roku kontynuować z nimi naukę, szkoda że nie udało się pojechać bo klimat Alp jest niesamowity. Za to jak otworzyli stoki to wybraliśmy się pojeździć do Istebnej, okazało się, że tam też jest ta szkółka, także nie ma tego złego.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...