Skocz do zawartości
Forum

Czas na przerwach


Rekomendowane odpowiedzi

Ulla, a ile mają lat te dzieciaki c grają na takim sprzęcie?
Zdecydowanie jestem za zakazem wnoszenia takiego sprzętu do budynku szkoły. Bo to zabija rozmowę :/
Ja grałam w gumę na przerwach. Wymieniałam się kolorowymi karteczkami. Ewentualnie wpisywałam się do czyjegoś pamiętniczka lub prosiłam o wpis do swojego. Prócz takich zwykłych "pamiętniczków" mieliśmy zeszyty-pamiętniki. Każda osoba, która się do nich wpisywała musiała odpowiedzieć na 30 pytań, żeby można było tę osobę lepiej poznać, pytania typu: Twoja ulubiona potrawa? Twój ulubiony film? Kolor? Aktor ? itp. itd. Zdjęcia też się wklejało. To był takie papierowe wydanie FACEBOOK :P Nawet gdzieś to jeszcze mam ;)

Odnośnik do komentarza

nikawa u nas ten zeszyt z pytaniami się pele-mele zwalo :) też mam te "skarby" gdzieś na strychu .. albo też były zeszyty z takimi niby wróżbami- to dopiero była zabawa
Ulla masakra jakaś .. plus, że się nie boją, że ktoś komuś ukradnie albo zniszczy

.. u mojej wyjścia do sklepiku się skończyły - dostały zakaz od Pani pewnie z obawy o bezpieczeństwo tych maluchów. Chodzą tylko gdy idą grupą na obiad (wychodzą pod koniec lekcji aby ominąć przerwę) albo jak kiedyś nie było możliwości bo mieli mini wycieczkę na cmentarz i potem prosto na obiad poszli to ich na lekcji po parę osób puszczała - co w sumie było nie potrzebne no ale

Odnośnik do komentarza

Za moich czasów na przerwach bawiliśmy się w ganianego, graliśmy w gumę, chodziliśmy do sklepiku po zapiekanki albo wymienialiśmy się karteczkami :) W szkole, w której pracuję, na szczęście jest zakaz noszenia telefonów komórkowych, więc dzieciaki nie mają za bardzo możliwości, by grać i przesiadywać na FB. Młodsze dzieci biegają, ganiają się, ostatnio też widziałam, jak dziewczynki grały w gumę. Starsze dzieci zwykle siedzą pod klasami, rozmawiają, chłopcy najczęściej wychodzą na salę gimnastyczną, by pokopać piłkę. Na szczęście chyba jeszcze doszczętnie nie przyrośli do różnych nowoczesnych gadżetów, ale zapewniają, że odbijają sobie to po szkole, siedząc przed komputerem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...