Uczniowie, Nastolatki

Czy nagradzacie dzieci za dobre oceny w szkole?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

anmiodzik

anmiodzik

Dobra ocena jest nagrodą sama w sobie - dziecko powinno być na tyle motywowane przez rodzica, by poznać wartość oceny na którą samo ciężko pracuje. Nie jestem zwolenniczką nagradzania za każdą super ocenę w szkole - ale nagroda za ukończony rok szkolny z ocenami satysfakcjonującymi przede wszystkim dziecko, to bardzo dobry pomysł!

4234 anmiodzik Kobieta, 19 lat, spokojna polana
~Mage

~Mage

Nauka dla dzieci powinna byc czyms naturalnym. Kiedy zaczniesz je nagradzac za to, ze sie ucza, beda potem uczyc sie nie dla tego, zeby zdobyc dla siebie wiedze, tylko po to, by dostac nagrode. Poza tym, wiadomo, ze nabyta wiedze trzeba regularnie utrwalac, zeby jej nie zapomniec. Za to tez bedziecie nagradzac swoje dzieci? Pomijam juz domowe obowiazki, ktore powinny zostac obowiazkami, a nie konkursem. Pewne nawyki musza byc naturalne, ale zeby to w dziecku "zaszczepic", trzeba je dobrze wychowywac. Pozdrawiam.

~Mian

~Mian

Nauka sama w sobie jest na tyle mozolna, że nie ma nic złego w tym żeby sprawić dziecku jakąś niespodziankę, za dobre oceny, o ile będzie to coś przemyślanego

~Ala234

~Ala234

Niespodzianka to chyba klucz do sukcesu, jeśli się wcześniej nie obieca tylko po fakcie (np po zakończeniu roku) to efekt będzie osiągnięty :)

~Eszka

~Eszka

W sumie pomyślcie jak przynosi złe stopnie to się w jakiś sposób gani, więc czemu by nie nagradzać za dobre, musi być jakaś równowaga :) Jest tyle miejsc, które można odwiedzić, że może być to połączone z wyjazdem rodzinnym.

~zakręcona13

~zakręcona13

Za dobre oceny nie nagradzam. Lecz w tym roku będzie kończyć gimnazjum. Wiadomo, trzeba dziecko zdopingować, więc już jesteśmy po rozmowie. On się uczy i na końcowym świadectwie ma maksymalnie trzy czwórki. A my w zamian obiecaliśmy, że sam sobie wybierze albo cyfrówkę, albo telewizor do swojego pokoju.

~jaaroo

~jaaroo

moja córka kończyła gimnazjum z dwoma piątkami - pozostałe oceny to szóstki. jak rodzice mieliby tego nie wynagrodzić ???

~katarynka111

~katarynka111

za dobre oceny i zachowanie w szkole obiecane były wakacje nad morzem na początku roku. Udało się.... wakacje zaliczone. Teraz wymyślam coś nowego

~Kenny

~Kenny

najlepszą motywacją dla moich córeczek jest obiecanie jakiegoś ciekawego wyjazdu z kilkutygodniowym wyprzedzeniem i pod warunkiem spełnienia określonych wymagań :P sztuczki manipulacyjne ale skuteczne ;)