Skocz do zawartości
Forum

Czy nagradzacie dzieci za dobre oceny w szkole?


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie pomyślcie jak przynosi złe stopnie to się w jakiś sposób gani, więc czemu by nie nagradzać za dobre, musi być jakaś równowaga :) Jest tyle miejsc, które można odwiedzić, że może być to połączone z wyjazdem rodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Gość zakręcona13

Za dobre oceny nie nagradzam. Lecz w tym roku będzie kończyć gimnazjum. Wiadomo, trzeba dziecko zdopingować, więc już jesteśmy po rozmowie. On się uczy i na końcowym świadectwie ma maksymalnie trzy czwórki. A my w zamian obiecaliśmy, że sam sobie wybierze albo cyfrówkę, albo telewizor do swojego pokoju.

Odnośnik do komentarza

My mamy z Antkiem (11 lat), że za dobre oceny na półrocze jedzie na obóz na wakacje, a za oceny na koniec roku na obóz zimowy. Idealnie byłoby robic wakacje za świadectwo z paskiem, ale jak zamawiamy kolonie w biurze BUT to w czerwcu najfajniejsze wyjazdy są już zajęte. To samo jest w zimie…. Ale to jest bardzo dobre rozwiązanie, a nagroda zawsze cieszy :)

Odnośnik do komentarza

Mam 10 letnią córkę, którą od początków szkoły motywowałam do uczenia się. Temat ten podjęty został już w przedszkolu - wszystko co robiła, robiła dla siebie i mogła byc z siebie dumna. Obecnie (IV klasa SP) ma bardzo silna motywacę wewnętrzną i nie potrzebuje dodatkowych motywacji. Wie, że jak będzie systematycznie się uczyć i uważać na lekcjach - to z korzyścią dla siebie. Mniej czasu poświęci na powtórki, więcej na przyjemności. Generalnie nie karzemy i nie nagradzamy. Pozwalamy, by dziecko uczyło się na własnych błędach. Zapomni tornista do szkoły - pójdzie bez, nie matkujemy. Na codzień otaczamy dziecko poczuciem bezpieczeństwa, wspieramy i dajemy zaufanie do tego co robi.

Odnośnik do komentarza

tak i nie. nie są to nagrody typu, kupienie gry czy nowej zabawki. ale staram się docenić w inny sposób. np zabieram w jakieś miejsce, które wiem że się spodoba (jakiś fajny park z atrakcjami dla dzieci czy coś). albo np wymyślamy wspólne zabawy, córka lubi DIY więc coś wspólnie robimy. a jak nie wiem co to wspomagam się stroną przepisnaszycie :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...