Uczniowie, Nastolatki

Co na krosty u nastolatka?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

NATKA08

NATKA08

adasaga3
Natko, właśnie doczytałam że Twoje dziecko ma problem z trądzikiem. Może będziesz mu parzyć taką herbatkę z pokrzywy? Tym bardziej że jak piszesz gdy zrobi przerwę w kuracji którą teraz stosuje zaraz pryszcze wracają. Pokrzywa naprawdę super działa, wiem z doświadczenia, bo jako nastolatka trochę pryszczy miałam. :-)

a tego nie wiedziałam może rzeczywiście spróbujemy a jakie ilości tej pokrzywy trzeba wypijać by pomogło?

30066 natka08 Kobieta, 42 lata, blisko Warszawy
~Tom_Dan1

~Tom_Dan1

Nie ryzykuj i wybierz się do lekarza. Każdy ma inną cerę i inaczej znosi trądzik. Wiek dojrzewania to trudny czas dla cery :)

anaaa

anaaa

adasaga3 o pokrzywie nie słyszałam ..warto wiedzieć :) .. za to o herbatce z bratku słyszałam, że niby też dobra na trądzik. Choć na moje to żadne ziółka nie pomagały

39877 anaaa Kobieta, 37 lat, Polska
adasaga3

adasaga3

Anaaa, bratek też piłam, również poleca się go na trądzik. Natko, teraz nie pamiętam ile trzeba pić takiej herbatki, ale instrukcję zaparzania i informację ile należy jej wypić znajdziesz na opakowaniu takiej herbatki. Tylko kup taką "prawdziwą" pokrzywę w zielarskim albo w aptece, a nie takie "siuśki" herbaciane dostępne za 2 złote w sklepach spożywczych. Do smaku pokrzywy można się przyzwyczaić, ja sobie parzę od czasu do czasu, bo lubię (dobrze wpływa też na włosy). Oczywiście nie można się spodziewać efektów już na drugi dzień.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz
kamila88

kamila88

psycholog Kamila Krocz
Anonimka, nie eksperymentuj i nie kupuj pierwszego lepszego środka, który ktoś Ci poleci w Internecie. To, że komuś coś pomaga na wypryski, nie oznacza, że Twojemu synowi pomoże. Każdy ma inną skórę. Najlepiej udaj się z synem do dermatologa. Nie potrzebujecie żadnego skierowania. Moja nastoletnia siostra używała na trądzik maści Benzacne (zalecił jej właśnie dermatolog). Jej pomogło, ale nie ma gwarancji, że to pomogłoby Twojemu synowi. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Benzacne jak i Brevoxyl zawierają nadtlenek benzoilu, tak jest skuteczny a cera nie przyzwyczaja się do niego, ale nie warto ponieważ wspomaga starzenie się skóry. Bardzo szybka się utlenia, wystarczy poczytać na internecie.

Ja bym polecała drogeryjne kremy typu Avene, LRP lub Bioderma. Albo olejek z drzewa herbacianego dodawany do żelu do mycia twarzy lu toniku. Herbatki i tabletki z cynkiem i drożdżami jak najbardziej wskazane.
I koniecznie unikać przesuszenia skóry, np. alkoholem.

41059 kamila88 Kobieta, 31 lat, Wrocław
NATKA08

NATKA08

adasaga3
Anaaa, bratek też piłam, również poleca się go na trądzik. Natko, teraz nie pamiętam ile trzeba pić takiej herbatki, ale instrukcję zaparzania i informację ile należy jej wypić znajdziesz na opakowaniu takiej herbatki. Tylko kup taką "prawdziwą" pokrzywę w zielarskim albo w aptece, a nie takie "siuśki" herbaciane dostępne za 2 złote w sklepach spożywczych. Do smaku pokrzywy można się przyzwyczaić, ja sobie parzę od czasu do czasu, bo lubię (dobrze wpływa też na włosy). Oczywiście nie można się spodziewać efektów już na drugi dzień.

ma się rozumieć nie siuśki to oczywiste :D

NATKA08

NATKA08

kamila88
psycholog Kamila Krocz
Anonimka, nie eksperymentuj i nie kupuj pierwszego lepszego środka, który ktoś Ci poleci w Internecie. To, że komuś coś pomaga na wypryski, nie oznacza, że Twojemu synowi pomoże. Każdy ma inną skórę. Najlepiej udaj się z synem do dermatologa. Nie potrzebujecie żadnego skierowania. Moja nastoletnia siostra używała na trądzik maści Benzacne (zalecił jej właśnie dermatolog). Jej pomogło, ale nie ma gwarancji, że to pomogłoby Twojemu synowi. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Benzacne jak i Brevoxyl zawierają nadtlenek benzoilu, tak jest skuteczny a cera nie przyzwyczaja się do niego, ale nie warto ponieważ wspomaga starzenie się skóry. Bardzo szybka się utlenia, wystarczy poczytać na internecie.

Ja bym polecała drogeryjne kremy typu Avene, LRP lub Bioderma. Albo olejek z drzewa herbacianego dodawany do żelu do mycia twarzy lu toniku. Herbatki i tabletki z cynkiem i drożdżami jak najbardziej wskazane.
I koniecznie unikać przesuszenia skóry, np. alkoholem.

dzięki kamila za twoje rady próbowaliśmy już wielu rzeczy i ten benzacne jest najskuteczniejszy w naszym przypadku

~madlen86

~madlen86

No właśnie każda skóra jest inna. Ja stosuje curiosin i jestem bardzo zadowolona. Bo pryszcze mi ładnie schodzą i nie mam problemu z późniejszymi przebarwieniami.

~pomaranczowa

~pomaranczowa

Fajnie, że napisałaś, że nie zostawia przebarwień bo wg mnie to bardzo ważne przy walce z trądzikiem.