Skocz do zawartości
Forum

Nastolatka bandażuje biust co robić


Gość Jay

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś miał podobny problem - nastolatka stwierdza, że piersi jej niepotrzebne i bandażuje sobie biust. Czy może ktoś polecić jakąś dobrą książkę o psychice nastoletnich dziewczyn? Ja jestem dużo starsza od siostry, jestem już dorosła i mam swoje życie, ale pamiętam jeszcze jak trudne jest dojrzewanie. Ja też miałam kompleksy, ale czymś takim można sobie biedy napytać. Nie ma też z nią logicznej rozmowy, bo jest emocjonalna, drażliwa na własnym punkcie, co chwilę sobie zaprzecza i człowieka szlag trafia przy takim rozmawianiu. Niby to już prawie dorosłe a ciągle jak dziecko. No i oczywiście ciągle komputer i internet. Nie wiem jak do niej dotrzeć i jak rozmawiać. W końcu na pewno z tego wyrośnie jak każdy i będzie się normalnie zachowywać i normalnie czuć, ale co robić teraz :(

Może jest jakaś fajna książka dla zbuntowanej nastolatki? Może jakiś film, który by do niej przemówił? Może znacie też jakąś fachową literaturą godną polecenia dla opiekunów?

Odnośnik do komentarza

Polecam książkę" Wszystko ok"
Psychologia dla nastolatków Dale Carson,Mix informacji z zakresu psychologii.Jest napisana zrozumiałym językiem.Dobry punkt zaczepienia do dalszego zgłębiania wiedzy.Można znaleźć dużo informacji o samym sobie,skarbnica wiedzy nie tylko dla nastolatków.Polecam....

Zastanawiam się czy studia katowice oferują przyszłościowe kierunki ?

Odnośnik do komentarza

Jay, możliwe, że Twoja siostra ma trudności z akceptacją własnej tożsamości płciowej i wstydzi się, że w okresie dorastania zmienia się jej ciało. Niekiedy u dorastającej dziewczyny występuje tzw. kompleks Diany, polegający na tym, że nie chce ona być kobietą i strojem oraz zachowaniem naśladuje chłopców. U Twojej siostry takie zachowanie może przybrać formę bandażowania sobie rosnącego biustu. Zazwyczaj są to zjawiska przejściowe, niemniej jednak warto wykazać się cierpliwością i rozmawiać z dorastającą nastolatką o jej problemach, troskach, zmartwieniach i emocjach, jakie towarzyszą jej w trakcie dorastania. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

całkiem możliwe też, że ktoś w szkole lub w gronie znajomych zwrócił jej uwagę lub wyśmiał. dla młodej, wrażliwej dziewczyny czasem wystarczy głupi komentarz kolegi z klasy że "cycki jej rosną", który poparty śmiechem towarzystwa staje sie dla niej powodem blokady nie do przejścia. Ja radzilabym porozmawiać z nią na luzie, poopowiadać jakieś anegdotki czy "chwile wstydu"/wpadki z okresu wlasnego dojrzewania. no i troche ją dowartościowac, zeby sie zaczeła czuć dobrze we własnej skórze i miała gdzieś komentarze na swój temat ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...