Uczniowie, Nastolatki

Wyprawka do szkoły

~lubisia

~lubisia

ta wyprawka mnie wykończy...ceny są takie masakryczne.... macie jakieś sposoby jak obciąć wydatki na artykuły szkolne?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Urszula Rogalska

Urszula Rogalska

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie
to prawda że wyprawka bywa bardzo dużym wydatkiem - dlatego są sposoby na obniżenie kosztów:
- dokładne spisanie listy co jest niezbędne
- analiza ponowna listy i sprawdzenia co się posiada w domu
- ustalenie kosztów tych wszystkich rzeczy
- podzielenie tego na etapy - w jednym miesiącu jedna część w drugim kolejna
- w lipcu piszą dziewczyny na forum że jest taniej kupować
- można poprosić dziadków, chrzestnych o dołożenie się do wyprawki

28505 urszula-rogalska Kobieta, 39 lat, śląsk
andrzejkoziol11

andrzejkoziol11

Pierwsza wyprawka dla pierwszoklasisty jest najdroższa. Może kup to w supermarkecie, tam bedzie taniej. Ja tak robię.

40189 andrzejkoziol11 Mężczyzna, 40 lat, Kalisz
Margeritka

Margeritka

najdroższe są podręczniki, tego chyba nie da się przeskoczyć, zeszyty itd można kupić w dobrych cenach w marketach, w sierpniu jest wysyp takich rzeczy

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Ela30

Ela30

Jak już pisałam w innym temacie, polecam zakup podręczników, ćwiczeń przez internet, wychodzi dużo taniej. Tylko należy zwrócić uwagę na przesyłkę, polecam osobisty odbiór na najbliższej poczcie - koszt 0 zł.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/relgha00pg75am1j.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp8osklq3k.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relghdge7w947kii.png

19838 ela30 Kobieta, 40 lat, NT
~mysza

~mysza

Osobiście polecam zakupy w Tesco.Mam troje dzieci w szkole i za wyprawkę dla całej trójki zapłaciłam 1oozł,oczywiście nie wliczając w to książek.

sebajedrzejczak

sebajedrzejczak

Ja też kupuje w Tesco bo tam jest najtaniej. I podobno od tego roku mają wyjść jakeiś darmowe podręczniki, więc może trochę się zaoszczędzi.

40251 sebajedrzejczak Mężczyzna, 40 lat, Knurów
psycholog Kamila Krocz

psycholog Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Niekiedy zakup książek przez Internet jest bardziej opłacalny niż kupno książek osobiście w księgarni. Dzięki internetowym porównywarkom cen możemy porównać ceny podręczników w sklepach internetowych i tym samym zaoszczędzić, wybierając najtańszą opcję. Można też poszukać promocji na portalach aukcyjnych czy kiermaszach w sieci. Sprzedawcy mogą zaoferować wtedy darmową przesyłkę lub rabat przy większych zakupach.

27620 psycholog-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
gwiazdka0

gwiazdka0

Wyprawka do szkoły nie jest w dzisiejszych czasach taka tania ale my żeby nam tak dużo nie wychodziło jednego miesiąca rozdzielamy sobie na kilka miesięcy. Np. Jednego miesiąca kupujemy książki, drugiego artykuły szkole, a trzeciego odzież i obuwie. Chociaż tak sobie ułatwiamy bo i tak wiadomo że to wszystko trzeba kupi no i też trochę kosztuje:) Ale zawsze jakoś dajemy radę. Przynajmniej dzieci są szczęśliwe:)

40353 gwiazdka0 Kobieta, 37 lat, Gdańsk
odvloq

odvloq

Znajdź najtańszy hipermarket, możesz też poszukać ewentualnie hurtowni papierniczej. Jeśli chodzi o książki, to bardzo dużą ulgę cenową dają antykwariaty. Niestety wydawcy podręczników robią co mogą, żeby nas zmusić do kupowania nowych podręczników i ciągle wydają nowe wersje. Jednak posprawdzaj, z pewnościa niektóre książki można kupić używane, to naprawdę duża ulga!

40539 odvloq Kobieta, 29 lat, Warszawa
~Małagodia2209

~Małagodia2209

Ja zawsze kupuję używane podręczniki, staram się wyszukiwać ofert na art. szkolne w różnych hipermarketach: trochę mi to czasu zjamuje ale jednak warto. Ciuchy: przeglądam, czegi najbardziej chłopcy potrzebują i kupuję to, co niezbędne, resztę rozkładam na kolejne miesiące. A pamiętajcie, że oprócz wyprakwi trzeba jeszcze we wrześniu zapłacić za ubezpieczenie, za składkę na potrzeby szkolne (nie wiem jak to nazwać dokładnie), za książkę do religii.. No sporo jest tych wydatków, ale nie wyobrażam soie, że np ubezpieczenia nie zapłacic...