Skocz do zawartości
Forum

Wyprawka do szkoły


Gość lubisia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
to prawda że wyprawka bywa bardzo dużym wydatkiem - dlatego są sposoby na obniżenie kosztów:
- dokładne spisanie listy co jest niezbędne
- analiza ponowna listy i sprawdzenia co się posiada w domu
- ustalenie kosztów tych wszystkich rzeczy
- podzielenie tego na etapy - w jednym miesiącu jedna część w drugim kolejna
- w lipcu piszą dziewczyny na forum że jest taniej kupować
- można poprosić dziadków, chrzestnych o dołożenie się do wyprawki

Odnośnik do komentarza

Niekiedy zakup książek przez Internet jest bardziej opłacalny niż kupno książek osobiście w księgarni. Dzięki internetowym porównywarkom cen możemy porównać ceny podręczników w sklepach internetowych i tym samym zaoszczędzić, wybierając najtańszą opcję. Można też poszukać promocji na portalach aukcyjnych czy kiermaszach w sieci. Sprzedawcy mogą zaoferować wtedy darmową przesyłkę lub rabat przy większych zakupach.

Odnośnik do komentarza

Wyprawka do szkoły nie jest w dzisiejszych czasach taka tania ale my żeby nam tak dużo nie wychodziło jednego miesiąca rozdzielamy sobie na kilka miesięcy. Np. Jednego miesiąca kupujemy książki, drugiego artykuły szkole, a trzeciego odzież i obuwie. Chociaż tak sobie ułatwiamy bo i tak wiadomo że to wszystko trzeba kupi no i też trochę kosztuje:) Ale zawsze jakoś dajemy radę. Przynajmniej dzieci są szczęśliwe:)

Odnośnik do komentarza

Znajdź najtańszy hipermarket, możesz też poszukać ewentualnie hurtowni papierniczej. Jeśli chodzi o książki, to bardzo dużą ulgę cenową dają antykwariaty. Niestety wydawcy podręczników robią co mogą, żeby nas zmusić do kupowania nowych podręczników i ciągle wydają nowe wersje. Jednak posprawdzaj, z pewnościa niektóre książki można kupić używane, to naprawdę duża ulga!

Odnośnik do komentarza
Gość Małagodia2209

Ja zawsze kupuję używane podręczniki, staram się wyszukiwać ofert na art. szkolne w różnych hipermarketach: trochę mi to czasu zjamuje ale jednak warto. Ciuchy: przeglądam, czegi najbardziej chłopcy potrzebują i kupuję to, co niezbędne, resztę rozkładam na kolejne miesiące. A pamiętajcie, że oprócz wyprakwi trzeba jeszcze we wrześniu zapłacić za ubezpieczenie, za składkę na potrzeby szkolne (nie wiem jak to nazwać dokładnie), za książkę do religii.. No sporo jest tych wydatków, ale nie wyobrażam soie, że np ubezpieczenia nie zapłacic...

Odnośnik do komentarza
Gość Miramax1981

No i się zaczęło, czy też wasze dzieciaki przyniosły karteczkę ze szkoły co jeszcze trzeba zapłacić lub kupić? Moja córa dziś dała mi właśnie przypomnienie o książce do religii i o ubezpieczeniu szkolnym. Stąd moje pytanko: ile wynosi składka w waszej szkole? I czy widzieliście kiedyś to cae tajemnicze OWU? Czy jak pójdę do sekretariatu to dostanę tai dokument? po prostu jestem ciekawa, bo siostrzeniec w tamtym roku zbił sobie kolano ale to się nie mieścio w warunkach umowy z ubezpieczycielem i postanowiłam sprawdzić, za co płacę.

Odnośnik do komentarza

Miramax1981, początek szkoły taki jest, że w pierwszym miesiącu zazwyczaj jest najwięcej wydatków. Ale mnie jakoś nie odstrasza, że trzeba za pewne rzeczy zapłacić, bo tak wszędzie jest. Religię mam z głowy, bo nie chodzą, a ubezpieczenie wynosi chyba 33 zł. W przyszłym tygodniu będę wiedziała dokładniej, bo są zebrania.
Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, więc jak nie chcesz, to nie mogą ci kazać płacić ;)
OWU nigdy nie widziałam na własne oczy, bo nie miałam takiej potrzeby. To, że je przeczytam i tak nic mi nie da ;). Ale jak chcesz je zobaczyć, to oczywiście masz do tego prawo.

Odnośnik do komentarza
Gość Molinka444

Powiem wam, że na prawde niektóre koszta są przerażające i nie wiem jak część rodzin sobie radzi. Niedawno trafiłam na tą fundację http://fundacjapociecha.pl/powrotdoszkoly/ i z tego co wyczytałam to zajmują sie oni pomocą tym najbardziej potrzebującym rodzicom. Aż sama zastanawiam się czy nie dołożyć czegoś od siebie, więdząc ile to wszystko kosztuje...

Odnośnik do komentarza

Na początku szkoły wyprawka zawsze jest droga. Ale jeżeli chodzi o nowe podręczniki to tak naprawdę nie ma znaczenia czy kupisz nowe czy używane. Nowe można rok później sprzedać i odzyskać te 60-70% pieniędzy. Też zależy gdzie kupujesz, np. tutaj https://www.gandalf.com.pl/podreczniki/ wszystkie książki z listy kupiłam za 400 zł, a w innych księgarniach było nawet i dwa razy drożej, nie mówiąc o stacjonarnych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...