Uczniowie, Nastolatki

Idą wakacje! Co robić z dzieciakami?

~ja-mamita

~ja-mamita

Mam nadzieję, że trafiłam we właściwe miejsce i że poradzicie mi co zaplanować dla moich dzieciaków- syn 11 lat, córa- 7. Bardzo mi zależy żeby mieli jakieś atrakcje w lecie, niestety dłuższe wyjazdy odpadają bo pracuję, wolne mam tylko weekendy. Na jakie wycieczki mogłabym ich zabrać żeby obojgu się podobało? Są bardzo inteligentni, więc może coś edukacyjnego? Ale są też żywi, szybko się nudzą. Radźcie, proszę!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~joanna 19

~joanna 19

Nie miałam innego pomysłu jak zapisać moje córki na półkolonie organizowane w szkole do której chodzą

Urszula Rogalska

Urszula Rogalska

Odpowiedź eksperta

Kochana podaj jeszcze gdzie mieszkasz?
Odnośnie atrakcyjnego sposobu spędzania czasu dla dzieci i z dziećmi już ciekawą formą będzie np. wyjazd do lasu czy na polanę. Może też być otwarty basen. Poszukajcie jakiś teatrów, wspólne wyjścia nawet do kina, czy może warsztaty dla nich - taniec, plastyka etc.

28505 urszula-rogalska Kobieta, 38 lat, śląsk
psycholog Kamila Krocz

psycholog Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Ja sobie pomyślałam, że może jak dzieciaki są żywiołowe, dynamiczne, to może jakaś aktywność sportowa by się im spodobała, np. park linowy? Dużo frajdy, śmiechu, ale też można poćwiczyć ciało (koordynacja ruchów itd.). Może jakaś wspólna trasa rowerowa nad jakieś strzeżone kąpielisko, jezioro? Oczywiście dystans trzeba dobrać "pod dzieci", żeby np. siedmiolatka nam nie wyzionęła ducha na rowerze w połowie trasy ;) No i możliwość potem pokąpania się też jest na pewno sama w sobie atrakcją. Jeżeli mieszkasz w całkiem ciekawej pod kątem atrakcji okolicy, to warto odwiedzić z dziećmi teatr, wybrać się do kina, wesołego miasteczka czy zoo. No i są jeszcze niedoceniane i zapomniane domy kultury, które często na czas wakacji mają fajną ofertę dla dzieci. Pracują tam animatorzy kultury i mają naprawdę interesujące pomysły na warsztaty wakacyjne dla dzieci, np. z dziedziny kuglarstwa, żonglerki etc.

27620 psycholog-kamila-krocz Kobieta, 32 lata, Lublin
Antek1986

Antek1986

Jak byłem młodszy to rodzice zabierali mnie na basen, do lasu lub na wyprawy rowerowe może w ten sposób spędzaj czas z dziećmi

--

szamba betonowe

39275 antek1986 Mężczyzna, 29 lat, Wieluń
Margeritka

Margeritka

wszystkie propozycje, jakie tu padły bardzo mi się podobają, dzieci uwielbiają wycieczki do lasu, poza tym na upalne dni jest to naprawdę dobry pomysł, bo w lesie jest chłodno i przyjemnie, spacery po lesie to samo zdrowie.

--

http://www.rodzicenaczasie.pl/ http://www.suwaczki.com/tickers/3i49vcqgt21lddp7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h7fbnc5wv.png

27583 margeritka Kobieta, 32 lata, Lublin
danuta2

danuta2

Witaj,ja zapisałam dzieci na półkolonie w Domu Kultury pod hasłem Edukacja Twórcza.Wakacje ze sztuką,prowadzone są warsztaty plastyczne,poza tym pływanie.zajęcia taneczne,sztuki walki.Program jest urozmaicony,dzieci nie będę się nudzić.

40067 danuta2 Kobieta, 31 lat, Wrocław
mirabelka80

mirabelka80

spokojnie, na pewno zaopiekują się nim profesjonaliści, w ich zawodzie nie można sobie pozwolić na najmniejszy błąd

39183 mirabelka80 Kobieta, 38 lat, olsztyn
~Marlenne

~Marlenne

Teraz w tym Krasiejowie organizują piknik a własciwie Biesiadę Jurajską. Dorośli będą mogli spróbować śląskich potraw i regionalnych napitków, a dzieci będą mogły pozwiedzać i pomalować sobie buźki :)

gwiazdka0

gwiazdka0

Może warto się wybrać nad morze, jeziorko - świeże powietrze akurat dla dzieci:)

40353 gwiazdka0 Kobieta, 36 lat, Gdańsk
agatko

agatko

Tak, tak opcja z dzidkami jest naprawdę wygodna, dziecko spędza wakacje w inny sposób a rodzice też są odciążeni, problem pojawia się jak dziecko nie chce jechać na dłużej niż jeden dzień.

40547 agatko Kobieta, 35 lat, Kalisz