Skocz do zawartości
Forum

Czy chcecie, żeby wasze dzieci miały edukację seksualną?


Gość OMG

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze poprowadzona edukacja seksualna jest jak najbardziej potrzebna bo wiadome jest że młodzież dowiaduje się wielu rzeczy przez internet czy znajomych. Jednak w większości szkołach edukacja seksualna jest prowadzona jednak nie zawsze rodzice wyrażają zgodę na udział swojego dziecka w tych zajęciach.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Owszem, edukacja seksualna jest jak najbardziej potrzebna w szkołach. Tylko nie zawsze jakość prowadzonych zajęć odpowiada wizji dorosłych i nie zawsze osoby prowadzące tzw. WDŻ są do tego odpowiednio przygotowane. W mojej rodzinie temat seksu nigdy nie był tematem tabu, więc mnie i moim siostrom zawsze było prościej rozmawiać na ten temat bez niepotrzebnych spięć czy uśmieszków skrywających zażenowanie, co niestety bardzo często obserwuje się u dzieci w czasie tego typu lekcji. Nawet jeśli coś budziło wątpliwości po zajęciach, to przychodziło się do mamy albo taty i rozmawiało. Można było skonfrontować ze sobą kilka punktów widzenia na tę samą sprawę. Niestety, wiele rodziców spycha odpowiedzialność mówienia o seksie na szkołę, a ta niejednokrotnie nie potrafi „udźwignąć” tego ciężaru i są efekty, jakie są.

Odnośnik do komentarza

Ulla, mam dokładnie takie same wrażenia, jak Ty odnośnie edukacji seksualnej w szkołach. Myślę, że warto zajrzeć na stronę Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton: http://www.ponton.org.pl/. Można tam znaleźć przydatne informacje, np. o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o seksie, są też materiały, plany lekcji, pomoce dla nauczycieli wychowania seksualnego itp.

Odnośnik do komentarza

a u mnie było coś takiego prowadzone przez kobietę, która miała 36 i szykowała się do zamążpójścia, sama mówiła nam, że jest dziewicą i ze czają do ślubu, namawiała nas do takiej postawy, więc czego mogliśmy się od niej dowiedzieć? ja też mam takie poglądy jak ona, bo uważam, że do seksu i jego konsekwencji trzeba dorosnąć emocjonalnie, nie tylko fizycznie i że warto czekać na jedną osobę i potem być wiernym, ale zajęcia prowadzone przez nią uważam za porażkę...z mojego doświadczenia powiem szczerze, że dla mnie takie zajęcia miałby sens, gdyby były prowadzone przez lekarza ginekologa, a nie przez osoby z poradni małżeńskich...

Odnośnik do komentarza
Gość joanna 19

Moja córka jest obecnie w 5 klasie szkpodst i ma takie zajęcia tzn WDŻ, opowiadała ze chłopcy w klasie się śmieją. Ale ogólnie jest ok, a ja staram się z moimi dziećmi szczerze rozmawiać i odpowiadać na pytania,

Odnośnik do komentarza

Uważam że takie zajęcia potrzebne są i to bardzo :) myślę że już w początkowych klasach nauczania powinny takie zajęcia się odbywac. Sama mam 8 latka w domu i chętnie bym na takie zajęcia go zapisała, jednak i rodzice w domu powinni pomagac dziecku zrozumiec taki dorosły świat :) Np w przedszkolu mój synek zdziwiony był że jego koledzy uważają że wzięli się z kapusty albo z nieba od bociana... nie rozumiem po co wciskac takie głupoty dzieciakom! Mój smyk uświadomił nawet nauczycielkę jak powstają dzieci i jak się rodzą :) opowiadała o tym na zebraniu i ubaw był po pachy :D

Odnośnik do komentarza

Chciałabym powoli mojego syna wprowadzać w ten temat sam tez zadaje pytania.Uważam ,że powinny być ale osobno dla chłopców i dziewczynek .Ostatnio byłam z dziecmi na szkoleniu przeprowadzanym przez policjantkę i policjanta o zagrożeniach w sieci .Bardzo pouczające ,najpierw były filmiki dla dzieci a potem omawianie poszczególnego zagrożenia i zadawanie pytań przez dzieci i dzieciom .Na takie szkolenia warto pójsć! ;)

Odnośnik do komentarza

Pewnie że chcę. Ja staram się gadać ze swoim dzieckiem, więc nawet gdyby takie zajęcia nie istniały to nie miałabym z tym problemu. Ale jak kiedyś córka wróciła ze szkoły i powiedziała, że jej koleżanka jest święcie przekonana, że dziewice nie zachodzą w ciążę po pierwszym razie, to oblałam się bladym potem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...