Skocz do zawartości
Forum

Dla miłośników Mikołajka - co do czytania dla 10-latka


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym abyśmy w tym miejscu mogły się podzielić informacjami o dobrych książkach dla naszych dzieci. Zwłaszcza chodzi mi o tę grupę "przejściową" między 9 a 11 lat ( z wahnięciami w obie strony), bo to już nie dzieci a jeszcze nie młodzież.
Zacznę sama i mam nadzieję, że inne mamy zechcą coś dopisać.\
Ratunku, marzenia!Doroty Suwalskiej. Narratorem jest 10 letni Mirek, bohaterami rodzeństwo i rodzice. Akcja poprowadzona wokół wątku spełniającego się właśnie marzenia rodziców, o tym by zamieszkać na wsi. Bardzo pięknie pokazane problemy dorosłych, dziecka, młodszego nastolatka i nastolatki pełną gębą. Nie ma w niej opisów przemocy, ani nadzwyczajnych bohaterów typu Harry Potter- to o naszych dzieciach i w naszych realiach.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam:
'Afryka Kazika' Łukasz Wierzbicki, później wydał coś o niedźwiedziu, myślę, że warto zajrzeć.
Każdą pozycję autorki Astrid Lingrend (wiadomo) ;)
Bardzo dobrym autorem jest Grzegorz Kasdepke. Pisze mądrze i wesoło (np. 'Bon czy ton', 'horror, czyli skąd się biorą dzieci?', 'co to znaczy...' Książka pozwalająca zrozumieć niektóre powiedzenia, przysłowia...i wiele, wiele innych pozycji. )
'Ciocia Jadzia' - Eliza Piotrowska
'Mikołajek' ( wszystkie części, ma się rozumieć).

To są pozycje, które tak na szybko przyszły mi do głowy dla nieco starszych dzieci.
Można też spróbować podsunąć komiks od czasu do czasu.

Osobiście 'Potwornego Karolka' nie polecam. Z nicponi, to tylko ' Emil ze Smallandii' Astrid Lindgren.

Odnośnik do komentarza

Dla dzieci lubiących zwierzęta polecam serię książek Holly Webb, każda jest inną historią napisaną prostym, łatwym językiem. Podobnie książki Agnieszki Stelmaszczyk.
W czwartej klasie dzieci chętnie czytają "Lew, czarownica i stara szafa" z cyklu siedmiotomowego "Opowieści z Narnii". Podoba im się ta książka. Świetna i zabawnie opisująca różne sytuacje jest książka G. Kasdepke "Bon ton czyli..."można się pośmiać przy czytaniu chyba każdej strony. Fajne są też przygody Pana Samochodzika czy "Wakacje z duchami". Może być też "Tajemniczy ogród".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...