Skocz do zawartości
Forum

Weronika123

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Bielsko- Biała

Osiągnięcia Weronika123

0

Reputacja

  1. Ja również przez całą ciąże chodzę do ginekologa prywatnie. Mam robione usg na każdej wizycie, 2d/3d/4d jakie chce. Według mnie to duży komfort przede wszystkim psychiczny. Jestem bardziej spokojna niż jakbym miała mieć zrobione usg tylko 3 razy. Lekarz dokładnie wszystko sprawdza bez żadnego pośpiechu. Oczywiście jeżeli mam umówioną wizytę na 14:00 to najpóźniej do gabinetu wchodzę 14:15. Również mogę dzwonić o każdej porze i wiem, że telefon odbierze. Zdarzało się tak, że dzwoniłam naprawdę często, bo to pierwsza ciąża i wiele rzeczy mnie niepokoiło, a wcale nic niepokojącego to nie było i nikt do mnie o to pretensji nie miał. Lekarz stara się, żebym koszty ponosiła jak najmniejsze i za dodatkowe wizyty nie płacę nic, niektóre badania także wykonuje za darmo. Jeżeli chodzi o skierowania na pozostałe badania to zdąża się tak, że jest ich naprawdę dużo do zrobienia to wtedy robię tak, że idę do przychodni do lekarza pierwszego kontaktu, wchodzę bez kolejki z racji tego, że jestem w ciąży i proszę o skierowanie na konkretne badania .
  2. Vaiiola- aha, wybacz nie zrozumiałam.
  3. halborg - ja miałam robione usg 4d, naprawdę fajna sprawa i według mnie warto. Właśnie jak miałam robione to lekarz wykluczył wady genetyczne i rozwojowe bobasa, więc jestem o wiele spokojniejsza mimo to, że miałam robione usg 2d na każdej wizycie na którym wychodziło, że wszystko ok. U mnie takie badanie trwało pół godziny, dostałam całą masę zdjęć i płytkę z nagraniem. Jeżeli chodzi o Tatusia to chcę, żeby był. Będę się czuła bardziej komfortowo i bezpiecznie podczas porodu. Mój też twierdzi, że da radę i będzie, może dlatego, że wie, że to dla mnie ważne, a oprócz tego chce bardzo przecinać pępowinę. Któraś z Was będzie korzystała ze "swojej" położnej podczas porodu? Jaki to jest mniej więcej koszt?
  4. Weronika123

    Bielsko-Biała

    Szpital Wojewódzki czy Ogólny?
  5. No właśnie z tego co wiem w szpitalu w którym chce rodzić nie ma z tym problemu za to jest ze znieczuleniem. Do ginekologa i tak chodzę prywatnie, jeszcze będę próbowała zdobyć to znieczulenie przez zalecenie od lekarza prowadzącego. Dlaczego muszę chodzić prywatnie, żebym mogła rodzić w wodzie?
  6. annaanna84- biorę raz dziennie. W razie jakbym dostała zaparć mam brać jedną tabletkę na 2 dni, ale na razie jest wszystko ok. jestem- wiem, że w przypadku porodu w wodzie nie można skorzystać ze znieczulenia, ale niestety u mnie w miejscowości są dwa szpitale i tylko w jednym mam możliwość znieczulenia pod warunkiem, że będzie akurat na dyżurze wolny anestyzjolog. Z tego co mi wiadomo to jest z tym problem. Dlatego jeżeli nie będą w stanie mi podać znieczulenia to zdecyduje się na poród w wodzie.
  7. antolka- to , że masz uczucie jakbyś miała dostać zaraz okres jest normalne. Ja też tak miałam, a teraz spodziewam się zdrowego synka. Nie denerwuj się, bo to ważne w ciąży.
  8. Ja we wtorek byłam na usg prenatalnym i u mojego synka zostały wykluczone wszystkie wady genetyczne i rozwojowe. Bardzo się cieszę, że się na nie zdecydowałam, bo teraz mam czarno na białym, że z moim synkiem jest wszystko ok. Było warto wydać te 200zł. Co do porodu to chciałabym spróbować naturalnie, ale bardzo boję się bólu, więc biorę pod uwagę jeszcze znieczulenie i chciałabym rodzić w wodzie.
  9. Witam serdecznie, to także moja pierwsza ciąża, 21 tydzień. Termin mam na 28 lutego według ostatniej miesiączki. Chyba jak większość mam obawy mimo to, że nic co powinno mnie zaniepokoić nie występuje. Mi nudności skończyły się definitywnie w połowie 4 miesiąca. Drugi miesiąc i pierwsza połowa trzeciego to była jakaś masakra. Dzień w dzień nudności od rana do wieczora i jedyne co mi pomagało to soczki Kubuś, jak sobie zjadłam coś niewielkiego co godzinę, a największą ulgę sprawiało mi leśne powietrze. Pół godzinny spacer po lesie, po płaskim terenie czułam się jak nowo narodzona. Co do ciąż 35+ to ekspertem nie jestem, ale rozmawiałam na ten temat z moim ginekologiem kiedyś na wizycie i stwierdził, że wszystko zależy od stanu zdrowia matki. Jedyne co to trzeba bardziej kontrolować wszystko.W zeszłym roku znajoma mojej mamy w wieku 40 lat urodziła zdrowego synka, a ciąża była zagrożona przedwczesnym porodem.
  10. I jak Wasza reakcja na ciążę, bo ja mimo to, że nie była to ciąża planowana się ucieszyłam, a teraz strasznie nie mogę się doczekać kiedy mój Bąbelek już z nami będzie ;)
  11. annaanna84 ja miałam dokładnie 11,6 jeżeli chodzi o hemoglobinę i ten sam lek przepisał mi lekarz. Jaką dawkę dostałaś?
  12. Miała któraś z Was lekką anemię?
  13. ja poznałam płeć dziecka w 17 tygodniu :) i w zasadzie jak czułam od pączątku, że będzie to chłopiec tak moje przeczucie się potwierdziło
  14. Witam Was dziewczyny :) ja też będę młodą mamusią, mam 19 lat. Jestem aktualnie w 21 tygodniu ciąży.
  15. Zdążają się wam bóle brzucha? Ostatnio 2 razy mnie bolał, nie był twardy ani nie występowało plamienie. Zmniejszał się gdy leżałam, a nawet nie bolał w ogóle, a jak wstawalam to przez pierwsze 2 minuty bardzo się nasilał po czym ustępował aż do momentu kiedy znowu wstałam. Zaniepokoiło mnie to, ale dzisiaj mam wizytę, więc to skonsultuje. Jak myślicie mogła to być jakaś niepokojąca oznaka? Piękne łóżeczka, ja narazie się wstrzymam z kupnem, ale chodząc po sklepach nie mogę się oprzeć śpioszkom, więc już zaczęłam kupować ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...