Urszula Rogalska

Kobieta, 39 lat, śląsk

Ostatnie posty użytkownika
Urszula Rogalska

Re: Kreatywne prezenty dla dzieci

Kreatywne to przede wszystkim dla dziecka i jego rozwoju, które nie tylko podadzą na tacy wiedzę a pozwolą tę wiedzę zdobywać. Czy umiemy to dookreślić?

Urszula Rogalska

Re: Nietrzymanie moczu ;(

niestety to coraz częstsza przypadłość kobiet - warto ćwiczyć mięśnie kegla i dbać o to i przede wszystkim nie bać się o tym rozmawiać z lekarzem - bo to problem o który trzeba zadbać

Urszula Rogalska

Re: Przyjaciel na niby

Kochana jeżeli możesz i ty się z tym przyjacielem zaprzyjaźnić to dobrze świadczy. A jeżeli dziecko nie za bardzo ucieka w tamten świat to spokojnie gorzej jak tylko żyje w tamtym świecie i nie nawiązuje innych kontaktów społecznych.

Urszula Rogalska

Re: Problem z raczkowaniem

Pediatra powinien najbardziej się wypowiedzieć o tym jednak kilka rzeczy w domu można spokojnie z dzieckiem robić. Tutaj dziewczyny już się pięknie wypowiedziały, warto tylko pamiętać by dziecko się przy tym bawiło a nic na siłę.

Urszula Rogalska

Re: Kosmetyki z Vichy?

Ja osobiście lubiłam tą firmę ale nie ukrywam że ma drogie kosmetyki.

Urszula Rogalska

Re: czy to ciąża pozamaciczna?

To bardzo dziwne że lekarz nic nie widzi- ale że ciąży nie ma, czy nie ma zarodka? Bo pozamaciczną zobaczyć powinien. Czy masz jakieś inne objawy? Bóle?

Urszula Rogalska

Re: Przypadki siusiania w przedszkolu

Kochana powód tej sytuacji jest na pewno jakiś. Trzeba tylko go spróbować znaleźć. Dzieci informują przez takie zachowanie o czymś. Trzeba zatem pozwolić nie naciskać bezpośrednio na te tematy. Może podczas zabawy poruszyć ten temat że niby któraś lalka się zsiusiała w przedszkolu. Mnie bardziej interesuje czy umiesz dookreślić kiedy dokładnie dochodzi do tego siusiania - jak wraca, jak jest w przedszkolu, w którym momencie w przedszkolu. Warto o takie rzeczy dopytać. A co ważne brak czasu z mamą też dzieci potrafią tak odczuć. Może czasami warto zrobić sobie wolne od pracy i przedszkola i tydzień pobyć ze sobą.

Urszula Rogalska

Re: Pedagog-nauczyciel

jestem to ciekawe co piszesz - mam nadzieję, że jednak nie będziesz musiała takich sytuacji doświadczać ale wiadomo w życiu różnie się układa

Urszula Rogalska

Re: Nieogarnięte przedszkolanki

Witam
z tego co piszesz taka jest polityka firmy - dużo zmian w personelu, dużo ludzi, dużo informacji do pamiętania i kontakt z rodzicami - dopóki jest tyle informacji i tak działa przedszkole trudno wymagać by ktoś konkretnie umiał na pytania odpowiedzieć. Warto zgłosić to do dyrekcji. Porozmawiać z innymi rodzicami czy też mają takie odczucie jak ty.

Urszula Rogalska

Re: Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci, pogrzebie?

Rozmowa z dzieckiem o śmierci nie należy to łatwych ale głównie ze strony blokad jakie tworzą się u osoby dorosłej. Świadomość dorosłych emocji związanych ze śmiercią i efektami ostatecznymi powoduje, że blokują się przy rozmowie z dzieckiem o tym. Pokazywane są emocje. Dziecko nie analizuje tego tak dogłębnie, co oczywiście nie znaczy że nie przeżywa na swój sposób. Przykro mu że nie będzie widział tej osoby, smutno że nie porozmawia i nie pobawi się. Jednak nie wie co to znaczy na zawsze. To abstrakcja i warto o tym pamietać. Im lżej i spokojniej będziemy o tym rozmawiać tym dziecko lepiej z tą trudną sytuacją sobie poradzi.

Urszula Rogalska

Re: Zachowanie p. przedszkolanki

Agnieszko mam nadzieje, że z czasem ludzie nauczą się nazywać się odpowiednio ale to jest zbyt mocno zakorzenione. Tak samo mówi się o nauczycielach świetlicy że to nie nauczyciele tylko świetliczanki. A czy to oznacza mniejsze poszanowanie - mam nadzieję, że nie.
Nadal jednak czekam na wiadomość odnośnie użytkowniczki która stworzyła ten post.

Urszula Rogalska

Re: Agresja u chłopca w 1 klasie

Witam serdecznie
to bardzo trudna sytuacja, kiedy dziecko zachowuje się źle a nie wykazuje zaangażowania by zmienić istniejącą sytuację a co gorsze pokazuje całkowitą obojętność. Bo to zrozumiałam z opisu. Nasuwa się wiele pytań na które trzeba by było znać odpowiedź. Jednak co ważne podstawowa forma pomocy tobie a przede wszystkim dziecku powinna polegać na zalezieniu przyczyny takiego zachowania. Może ty i osoba, która wychowuje z tobą dziecko nie widzicie problemów - to często i nie należy się za to winić. Trzeba osoby trzeciej której się człowiek zwierzy a ona podpowie, wskaże i opracuje wspólnie z wami plan dalszego działania. Jeżeli dziecko w tym wieku pokazuje takie złe emocje to z jakiegoś powodu to robi i trzeba wiedzieć z jakiego. Wizyta w poradni na pewno się przyda ale warto pomyśleć o konsultacjach z psychologiem całej rodziny bo może przez takie spotkania dziecko będzie chciało powiedzieć co się z nim dzieje. JA ze swojej strony służę wsparciem i poradą.

Urszula Rogalska

Re: Ubrania dla mamusiek

Przede wszystkim warto kierować się wygodą - źle dobrany stanik czy ubranie zewnętrzne może doprowadzić do tego, że kobieta ciężarna bardzo źle się będzie na co dzień czuła. Nie polecam oczywiści chodzenia jedynie w dresach ale w rzeczach ładnych, eleganckich ale głównie wygodnych - trzeba poszukać spokojnie - to fajny czas - kilka rzeczy podstawowych a kobieta spokojnie może całą ciążę chodzić ładnie ubrana.

Urszula Rogalska

Re: Mądrości życiowe naszych pociech

cudowne mądrości prezentują wasze dzieci - aż miło jest czytać - z czasem człowiekowi takie rzeczy ulatują więc dobrze że chociaż teraz możemy sobie je tutaj zapisać i z czasem wejść i przeczytać

Urszula Rogalska

Re: Jak często jecie ryby?

niestety to prawda - jeść powinniśmy częściej a jemy raz może na miesiąc jak nam się przypomni - choć trzeba wiedzieć i pamiętać, że nie należy generalizować - w końcu są osoby któe zdecydowanie wolą jeść ryby, inni mięsa a inni w ogóle nie spożywają ani jednego ani drugiego

Urszula Rogalska

Re: Konflikt z córką

Rozumiem, że taka sytuacja jest bardzo trudna dla ciebie. Pamiętaj, że dla twojego dziecka to też trudna sytuacja bo nie potrafi radzić sobie z emocjami które w niej siedzą a przy tym nie potrafi prosić o pomoc. Warto być najpierw ty poszła do psychologa by wiedzieć co robić dalej, jak reagować, jak się zachowywać wobec dziecka.

Urszula Rogalska

Re: Klasy profilowane - jakie polecacie?

Przy wyborze klasy profilowanej warto kierować się swoimi zainteresowaniami i posiadać pełną świadomość co kryje się pod pojęciem klasy profilowanej. Młodzież niestety dzisiaj rzadko ma świadomość prawidłowego wyboru szkoły a już tym bardziej klasy w której chce się uczyć.

Urszula Rogalska

Re: Jakie rzeczy podnoiszą IQ dziecka?

I ja się tutaj zgodzę choć badań tych nie czytałam. Sen - to najważniejsza rzecz która regeneruje ciało i umysł człowieka. Dodatkowo - odpowiednio zbilansowania dieta dzienna - mniej sztucznych rzeczy, cukru więcej systematyczności, odpowiedniej ilości jakości. Dodatkowo obserwacja zainteresowań dziecka i zachęcanie go do pogłębiania swojego zainteresowania. Uczestniczenie z dzieckiem w ciekawych formach jego aktywności - basen - ogólnorozwojowe, logiczne zabawy - myślenie przyczynowo - skutkowe, matematyczne, artystyczne etc. W każdym dziecku można coś znaleźć oryginalnego.

Urszula Rogalska

Re: Paniczny strach przed przedszkolem

Witam dziewczyny
sytuacje życiowe czasami są bezlitosne i trzeba wiedzieć, że dziecko musi iść do placówki. Oczywiście, jeżeli mamy możliwość pozostawienia dziecka 2,5 rocznego jeszcze w domu to zróbmy to i poczekajmy na okres lat 3. Jednak trzeba też pamiętać że każde rozstanie może okazać się traumą dla dziecka mimo wcześniejszego przygotowywania w domu. Warto pamiętać w takiej sytuacji, by dziecku dużo czasu poświęcać poza przedszkolem, być z nim, rozmawiać. Dodatkowo warto ustalić wspólnie z przedszkolem formę rozstawania się - takie przesiadywanie, bycie przy dziecku może nie koniecznie dobrze wpłynąć na dziecko. Opisz nam jeszcze twój sposób przygotowania dziecka do pójścia do przedszkola? To bardzo ważne.

Urszula Rogalska

Re: Zachowanie p. przedszkolanki

Witam
rozumiem twoje emocje - i to że nie specjalnie człowiek umie się wypowiedzieć w sytuacji stresu. Przede wszystkim warto pani wychowawczyni stanowczo zwrócić uwagę, że jeżeli widzi jakieś niepokojące sytuacje powinna zaprosić ciebie na rozmowę indywidualną. Ponadto żadne tego typu rozmowy nie mogą spoczywać jedynie na domysłach a na rzetelnej obserwacji - mam dopiero 22 wrzesień i trudno cokolwiek od raz stwierdzać pani wychowawczyni. Ponadto pani dyrektor może zaproponować, lub pani może to też zrobić,by spotkać się z panią wychowawczynią wspólnie na rozmowie i ustalić co niepokojącego widzą panie.
Trzeba pamiętać, że dziecko może i często zachowuje się inaczej w placówce aniżeli w domu. Jednak kierowanie dziecka z podejrzeniem autyzmu bez wcześniejszych rozmów z rodzicem to niedopuszczalne zachowanie.
W razie potrzeby służę pomocą w dziale ekspert - pedagog.

Urszula Rogalska

Re: Nauczycielka uczy moje dziecko negatywnych zachowań!

Kamyczek oczywiście że będzie chciała się tym zająć - warto zanim jeszcze pójdziesz do kuratorium przekazać na piśmie pani dyrektor swoje obawy i informację, że pomimo twoich wcześniejszych informacji ustnych o zachowaniu pani wychowawczyni szkoła nie podjęła żadnych kroków w celu zmiany sytuacji istniejącej - po tym jeżeli pismo się przekazuje dyrektor musi w przeciągu 14 dni odpowiedzieć pisemnie do ciebie - jeżeli to nie zmusi go do wymierzenia jakiś zmian wówczas zostaje kuratorium które z miłą chęcią się sprawą zajmie. Trzymam kciuki i jak coś jest jeszcze niepokojące spokojnie możesz zadać mi pytanie w dziale ekspert - pedagog

Urszula Rogalska

Re: Śmierć 3-letniego dziecka w samochodzie

Nie nam w sumie dochodzić jak do tego doszło. Fakt jest faktem - doszło do nieszczęścia a mimo to ludzie nadal na chwilę, na sekundę, tylko w momencie pozostawiają dziecko w samochodzie bo zawsze jest coś....ważniejsze od tego co powinno być ważniejsze. Przykre że musimy tworzyć reklamy uświadamiające o niebezepieczeństwie z tym faktem związane. Bo przecież myślenie nie boli a wymaga czasu i wysiłku.

Urszula Rogalska

Re: Niemowlak spadł z łóżka

To wielka trauma dla rodziców, kiedy ich maleństwo upadnie. Jednak takie sytuacje się zdarzają. Bardzo dobrze zareagowałaś, zachowałaś tzw, zimną krew by sprawdzić zaobserwować czy wszystko z dzieckiem w porządku. To bardzo istotne i świetnie sobie poradziłaś. Mam nadzieję, że z maluszkiem wszystko w porządku. Napisz nam co i jak. Pozdrawiam

Urszula Rogalska

Re: Leworęczność

Mam nadzieję, że mamy, które mają dzieci leworęczne wiedzą, że to nic złego a wręcz coś naturalnego. Zachęcam mamy do zapoznania się z artykułem mojego autorstwa. Z miłą chęcią odpowiem i odniosę się do tematu leworęczności i nie tylko na naszym dziale eksperckim

Urszula Rogalska

Re: Wyprawka i wydatki na dzidziusia :)

Witam serdecznie
ja przechodziłam wyprawki dwa razy - i z doświadczenia wiem że spokojnie można do 2 lat zakupić praktycznie nie używane rzeczy przez neta czy też dać rozeznanie w znajomych znajomych i na pewno dużo można dostać.
Wiele osób odkupuje od rodzin, które mają maluszki któe wyrosły z łóżeczka - warto zrobić sobię listę niezbędnych rzeczy, poprosić rodzinę o pomoc i wspólnymi siłami wszystko może mniej kosztować.
Powodzenia

Urszula Rogalska

Re: wyprawka do szkoły

Witam serdecznie
to prawda że wyprawka bywa bardzo dużym wydatkiem - dlatego są sposoby na obniżenie kosztów:
- dokładne spisanie listy co jest niezbędne
- analiza ponowna listy i sprawdzenia co się posiada w domu
- ustalenie kosztów tych wszystkich rzeczy
- podzielenie tego na etapy - w jednym miesiącu jedna część w drugim kolejna
- w lipcu piszą dziewczyny na forum że jest taniej kupować
- można poprosić dziadków, chrzestnych o dołożenie się do wyprawki

Urszula Rogalska

Darmowy podręcznik dla pierwszoklasisty - zdanie rodziców

Witam serdecznie
wraz z nadejściem września duża część szkół podjęła się decyzję, że pierwszoklasiści będą realizować obowiązek szkolny właśnie przy pomocy podręcznika darmowego. Ciekawa jestem jaką wiedzę na ten temat posiadają rodzice najbardziej zainteresowani w temacie? Podyskutujmy o tym tutaj - jest to coś nowego, nieznanego - pytanie czy dobrego dla naszych maluchów?

Urszula Rogalska

Re: Seks nastolatków

Temat seksu to ciągle w Polsce temat tabu. Antykoncepcja (jakakolwiek) to tematy nie podejmowane przez rodziców do dziecka tylko dziecko dowiaduje sie w szkole, z portali, od znajomych.
Brak wiedzy w tym temacie u młodzieży często powoduje ogromny stres i niesamowity strach który nierzadko kończy się niechcianą i niegotową ciążą.
Udawanie że problem mojego dziecka nie dotyczy również sprowadza, że jesteśmy zaszokowani jako rodzice, gdy dowiadujemy się że nasze dziecko spodziewa się potomstwa.
Co ważne zawsze trzeba normalnie rozmawiać o tematach nierzadko trudnych. Nie moralizować, tylko dowiadywać się co dziecko już wie a czego jeszcze nie wie a chciało by się dowiedzieć.

Urszula Rogalska

Re: Jak przekonać maluszka do mycia ząbków?

Mycie ząbków to nie lada problem - z perspektywy rodzica wszystkie pomysły zawodzą - może warto poszukać przyczyny dlaczego boi się mycia ząbków. Ja bym od tego zaczęła.
Potem poszukałabym różnych tematycznych zabaw poza momentem mycia ząbków, do tego by pokazać dziecku po co, jak i dlaczego mycie jest takie potrzebne i w sumie bardzo przyjemne.
Kolejnym momentem jest wspólna zabawa z maskotkami i np. zabawa w dom, gdy maskotki wstają, ubierają się myją ząbki - warto dać szczoteczkę prawdziwą do zabawy.
Ważnym etapem jest rozmowa z dzieckiem o tej czynnośći. Zachęcanie i motywowanie poprzez stworzenie specjalnej tablicy, karty zdobywania buziek, naklejek za mycie dwa razy dziennie ząbków. Mam nadzieję, że powyższe pomysły ale i pomysły innych dziewczyn przyniosą sukces w myciu.

Urszula Rogalska

Re: Dobro dziecka - alimenty

basia31 znalazłaś się w życiu w ciężkiej sytuacji - masz dziecko, starszych rodziców, trudne przeżycia, samotnie wychowujesz swoje dziecko - ale co ważne - jesteś dla swojego dziecka najważniejsza i z perspektywy czasu jesteś dla niego bohaterem - i pamiętaj o tym
co do twojego pierwszego pytania o alimenty - tak jak dziewczyny napisały sprawa powinna być uregulowana prawnie i tutaj warto skorzystać z porady radcy prawnego by wiedzieć co i jak czynić
co do drugiego pytania o pracę dodatkową - pytanie na czym się znasz, co robisz dobrze, czy podejmowałaś się już jakiś prac zarobkowych w swoim życiu? Im więcej odpowiedzi tym większa szansa na odpowiednie pokierowanie ciebie co możesz robić.

Urszula Rogalska

Re: Urlop rodzicielski

Witam serdecznie
w odpowiedzi na twojego maila posiłkując się wiedzą zawartą na stronie prawo.money cytuję:
"Wniosek o dopuszczenie do pracy na urlopie rozdzicielskim
Kodeks pracy określa warunki i zasady podjęcia pracy u dotychczasowego pracodawcy w trakcie urlopu rodzicielskiego. Są one analogiczne jak w przypadku łączenia pracy zarobkowej z dodatkowym urlopem macierzyńskim. Konieczne jest złożenie pracodawcy odpowiedniego wniosku. Wniosek o dopuszczenie do pracy w trakcie urlopu rodzicielskiego na dotychczasowym stanowisku powinien być złożony w terminie nie krótszym niż 14 dni przed planowanym rozpoczęciem pracy. W treści wniosku rodzic powinien wskazać wymiar czasu pracy oraz okres, przez który zamierza łączyć korzystanie z urlopu rodzicielskiego z wykonywaniem pracy. Nie ma przeszkód, by w jednym piśmie zawnioskować o udzielenie urlopu rodzicielskiego oraz dopuszczenie do pracy w trakcie trwania tego urlopu.

Złożenie wniosku o dopuszczenie do pracy nie oznacza automatycznego powrotu do pracy, bowiem pracodawca może taki wniosek odrzucić, gdy jest to uzasadnione organizacją pracy lub rodzajem pracy wykonywanej przez pracownika. W takiej sytuacji pracodawca zobowiązany jest pisemnie wskazać przyczynę odmowy. Ponadto należy pamiętać, że pracownik może podjąć pracę zarobkową u pracodawcy udzielającego mu urlopu rodzicielskiego w wymiarze nie większym niż 1/2 etatu.

Wówczas pracodawca udzieli mu urlopu na pozostałą cześć dobowego wymiaru czasu pracy. Podjęcie pracy przez pracownika nie spowoduje jednak wydłużenia urlopu rodzicielskiego - będzie on wynosił 26 tygodni niezależnie od tego czy, i w jakim wymiarze pracownik będzie świadczył pracę. Plusem dla rodzica jest to, że wymiar urlopu pracownika nie podlega proporcjonalnemu zmniejszeniu. Oznacza to, że jeśli pełnoetatowy pracownik przebywa na urlopie rodzicielskim i jednocześnie świadczy pracę w wymiarze 1/2 etatu, to urlop przysługuje mu w wymiarze takim jak za cały etat.

Ponadto należy mieć na względzie zasady udzielania urlopu wypoczynkowego. Zgodnie z art. 1542 par. 1 Kodeksu pracy udziela się urlopu w takim wymiarze godzinowym, w jakim pracownik miał świadczyć pracę w danym dniu, na który urlop mu udzielono. Będzie miało to znaczenie w sytuacji, gdy rodzic pracuje tylko 4 godziny dziennie. Wtedy jednemu 8-godzinnemu dniowi urlopu będą odpowiadać 2 dni 4-godzinnego urlopu. Dodatkowo karmiącej mamie będzie przysługiwać przerwa lub przerwy na karmienie piersią w zależności od dobowego wymiaru pracy. Jeśli kobieta pracuje 5 dni w tygodniu po 4 godziny dziennie to ma prawo do jednej przerwy półgodzinnej.

Konsekwencje finansowe pracy na urlopie rodzicielskim

W przypadku planowania powrotu do życia zawodowego nie można zapominać o konsekwencjach finansowych. Wynagrodzenie przysługuje pracownikowi za pracę wykonaną. Rodzic, który będzie łączył urlop rodzicielski z pracą na 1/2 etatu, otrzyma za nią połowę wynagrodzenia - także jeśli skorzysta on z urlopu wypoczynkowego. Zasada, zgodnie z którą w trakcie urlopu wypoczynkowego pracownikowi przysługuje takie wynagrodzenie jak za świadczenie pracy, również obowiązuje. Minusem jest to, że praca w trakcie urlopu rodzicielskiego spowoduje, że wypłacany zasiłek macierzyński ulegnie proporcjonalnemu obniżeniu.

Jeśli rodzic podejmie pracę na 1/2 etatu to będzie otrzymywać połowę przysługującego mu zasiłku, czyli 30 proc. lub 40 proc. podstawy wymiaru w zależności od wyboru ścieżki uzyskiwania urlopu.

Bardziej atrakcyjne dla osoby pozostającej na urlopie rodzicielskim wydaje się zawarcie umowy cywilnoprawnej. Przepisy Kodeksu pracy nie wykluczają takiej możliwości zarobkowania pracownika. W związku z tym, rodzic może jednocześnie pobierać zasiłek i wykonywać pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej zawartej z własnym pracodawcą lub też z zupełnie innym podmiotem.

Konieczne jest zwrócenie uwagi na to, czy charakter pracy świadczonej w ramach takiej umowy w rzeczywistości nie nosi cech stosunku pracy. Strony szczególnie uważnie powinny określić przedmiot umowy zlecenia, która jest często zawierana zamiast umowy o pracę. Samo nazwanie umowy przez strony umową zlecenia nie decyduje o charakterze danego stosunku i nie stanowi przeszkody do zakwalifikowania jej jako umowy o pracę. Teoretycznie nie ma przeszkód, aby rodzic przebywający na urlopie rodzicielskim, podjął prace w ramach stosunku pracy u innego pracodawcy niż u tego, który udzielił mu urlopu.

Reasumując, korzystanie z urlopu rodzicielskiego nie musi wiązać się z rezygnacją z życia zawodowego. Planując połączenie pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem rodzic powinien pamiętać o ograniczeniach określonych przez prawo pracy."

Urszula Rogalska

Re: Czego nie wolno po porodzie

Ograniczenia do indywidualna sprawa - wiadomo dźwigać nie można bo jedynie zaszkodzić można sobie a przecież nie o to chodzi. Wszystko powoli wróci do normy trzeba uzbierać się w cierpliwość. Spacery koniecznie bo ruszać się trzeba bo szybciej kobieta fizycznie dochodzi do siebie ale też emocjonalnie, społecznie. Poza tym nie zapominajmy że musimy jakoś choć odrobinę czasu znaleźć tylko dla siebie - kąpiel fryzjer, wizyta w sklepie etc. A z czasem na coraz więcej można sobie pozwolić.

Urszula Rogalska

Re: Pierwsze poważne wyzwanie dla niemowlaka :)

Kochana dla maluszków de facto kolor nie ma specjalnego znaczenia ważne jest by miał odpowiednie dla niego otwory. Teraz na rynku jest duży zestaw do wyboru i spokojnie na pewno coś wybierzesz. Nie przejmuj się jeżeli na początku się może nie udawać bo wiadomo wszystko co nowe wymaga czasu i cierpliwości. Powodzenia.

Urszula Rogalska

Re: Produkty Skip Hop

Niestety nie widzę tych zdjęć. Jednak jakiejkolwiek byś maty nie wzięła czy też kloców znaczy że chcesz rozwijać swoje dziecko i to już jest piękne i godne naśladowania. Firmy mają między sobą różnicę w cenie i materiałem. Mam nadzieję, że znajdziesz na forum dziewczyny które znają się na produktach tej firmy.

Urszula Rogalska

Re: Poduszka samochodowa dla dzieci

Marg nie ukrywam że jak kupowałam mojemu starszemu to nie specjalnie kierowałam się tym co mają w środku tylko czy mu się podoba bo to ważne. De facto nie lubi tego ciągle zakładać wiec warto najpierw przetestować cokolwiek a dopiero potem inwestować większe pieniądze.

Urszula Rogalska

Re: Dwulatek uderzył noworodka

Kochana dzieci przez całe życie będą co jakiś czas podnosić rodzicom ciśnienie. Czasami bo się pobiją, czasami bo się zezłoszczą, a czasami bo będą już dorosłe. W każdy etapie będzie coś zawsze.
Głowa do góry, będzie dobrze:)