Umiliana

Kobieta, 34 lata, Rzeszów

Ostatnie posty użytkownika
Umiliana

Re: Obrzydzenie męża do porodu

Wydaje mi się, że takie zachowanie wynika z tego jak często mężczyźni są separowani od spraw kobiecych. Często matki już z niektórych sytuacji robią tabu, zupełnie niepotrzebnie. Spróbowałabym rozmowy i stopniowego oswajania tematów, może kiedyś poczuje to samo co ty.

Umiliana

Re: Jak o tym zapomniec

Niestety z rodziną różnie bywa, nie zawsze będziesz mogła na nich liczyć. Wiem, że Ci ciężko.. ale postaraj się nie zaprzątać sobie tym głowy, bo sama będziesz się czuła tylko gorzej a na nich i tak nie będziesz mogła liczyć. Może kiedyś sami będą w potrzebie, ty nie będziesz mogła i wtedy coś zrozumieją? Ewentualnie spróbuj z nimi porozmawiać, o tym, że ich potrzebowałaś i chciałaś z kimś pobyć w tej trudnej chwili.

Umiliana

Re: Odszedł Tadeusz Różewicz

Lubiłam jego poezję. Może ktoś jeszcze tu trafi warto ,,przypomnieć" jego dzieła:
Ocalony

Mam dwadzieścia cztery lata
Ocalałem
Prowadzony na rzeź.

To są nazwy puste i jednoznaczne:
Człowiek i zwierzę
Miłość i nienawiść
Wróg i przyjaciel
Ciemność i światło.

Człowieka tak się zabija jak zwierzę
Widziałem:
Furgony porąbanych ludzi
Którzy nie zostaną zbawieni.

Pojęcia są tylko wyrazami:
Cnota i występek
Prawda i kłamstwo
Piękno i brzydota
Męstwo i tchórzostwo.

Jednako waży cnota i występek
Widziałem:
Człowieka który był jeden
Występny i cnotliwy.

Szukam nauczyciela i mistrza
Niech przywróci mi wzrok słuch i mowę
Niech jeszcze raz nazwie rzeczy i pojęcia
Niech oddzieli światło od ciemności.

Mam dwadzieścia cztery lata
Ocalałem
Prowadzony na rzeż.

Umiliana

Re: Anna Przybylska nie żyje

Co jakiś czas myślę o niej. Na święta dostałam jej biografie zamierzam jak najszybciej przeczytać. Szkoda, że właśnie takie osoby odchodzą. Nie znałam jej ale naprawdę miała w sobie coś niesamowitego.

Umiliana

Re: Dlaczego życie jest takie niesprawiedliwe?!

Dlatego trzeba dbać o najbliższych i nie ma co zwlekać z odwiedzinami. Życie jest krótkie, ale wszystko jest po coś. zdarza się, że jesteśmy tu na chwile i trzeba się z tym pogodzić.

Umiliana

Re: Od ilu lat masz prawo jazdy?

Trudno to jest jak masz i nie jeździsz :) Ale da się wszystkiego nauczyć, tylko próbuj i nie zatrzymaj się na przypuszczeniach innych. Ja tez wracam do jeżdżenia, bo chce być bardziej samodzielna.

Umiliana

Re: Ubrania dla mamusiek

Ciekawy artykuł, czasami człowiek chciałby coś zmienić, ale zwyczajnie nie ma siły po całym dniu. Ten rok ma być dla mnie przełomowy, dlatego na pewno je wykorzystam. Szukałam na Bonprix bo tak jest najszybciej. Przysyłają mi katalogi do domu więc jak mam chwilę to przy kawce przeglądam. Od czegoś trzeba zacząć, zmiany w życiu.

Umiliana

Re: Profilaktyczne odrobaczenie

Gdzie zgłosić się na profilaktyczne badania odnośnie pasożytów, które możemy mieć w organizmie?

Umiliana

Re: Owsica a wyrostek robaczkowy

Jeżeli czujesz, ból w prawym boku, to zgłoś się na pogotowie. Oni wykluczą wyrostek, ewentualnie inne objawy, które mogą powodować ból.

Umiliana

Re: DIETA BEZNIKLOWA

Sama z ciekawości się dowiem, gdzie w pożywieniu występuje nikiel.. Koleżanka miała takie uczulenie, ale polegało to tylko na tym, że musiała uważać jakie kolczyki nosi.

Umiliana

Re: Problem w pracy

Straszne... myślałam, że zwyczajne obgadywanie to jest już coś nie do zniesienia, ale takie zachowanie.. A nie da się zmienić pracy?

Umiliana

Re: Wyzwiska i chora zazdrość ze strony partnera

Może próbować szukać pomocy, ale sama nie wiem czy to da się uleczyć.. Może ktoś go zranił, porozmawiaj z nim i postaraj się dać mu tyle ,,pewności: ile możesz, tłumacz mu wszystko opowiadaj - żeby wiedział co się dzieje. Może to chociaż troszkę pomoże.

Umiliana

Re: trudne dziecko....

Najlepiej wybrać się do specjalisty lub kilku- zobaczysz co doradzą. Z dziećmi to ciężka sprawa, szczególnie teraz kiedy wiele z nich jest wychowywanych bezstresowo i niestety wpływa to też na inne dzieci.

Umiliana

Re: Zazdrość o ginekologa

A jest możliwość, żebyś go wzięła ze sobą na badanie, żeby zobaczył co i jak? Może dlatego się tak zachowuje? Sama chodzę do mężczyzny i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mi zabraniał;/

Umiliana

Re: Bielizna ciążowa

Bielizna okresowa - też mam wyznaczoną taką bieliznę. Tylko jakoś nigdy jej tak nie nazywałam :). Intimissimi dla mnie to wygoda noszenia. Dla mnie biustonosz to ważna sprawa, musi być super wygodny bo inaczej mogę sobie darować noszenie.. Jakie wy nosicie?

Umiliana

Re: Zdrowe koktajle

Super sprawa, testuje te przepisy, które wrzuciłyście na stronę.

Umiliana

Re: Macierzyński

Jeżeli premię masz na umowie, to będą wyliczać.

Umiliana

Re: Są tu mamy z nerwicą lub depresją?

Warto byłoby z kimś porozmawiać o tym co czujesz. Psycholog robiłby z Tobą różne ćwiczenia, które pomogą Ci okiełznać takie uczucia.