Skocz do zawartości
Forum

szarlotka743

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Poznań

Osiągnięcia szarlotka743

0

Reputacja

  1. Witam, Najważniejszym punktem do rozpoczęcia nauki czytania i pisania jest sama chęć dziecka. Jeśli pani dziecko pyta: się co jest tu napisane? Proszę cierpliwie odpowiadać nawet jak pyta się o to samo słowo 10-raz. W którymś zacznie rozpoznawać litery, proste słowa. Proponuje zapytać się nauczycielek w przedszkolu jak prowadzą i co robią na zajęciach w kwestii nauki czytania i pisania. W podstawówce dzieci będą umiały już niektóre litery i je pisać. Pani dziecko może poczuć się gorsze, że oni umieją, a ono nie. Proponuje dużo czytać z dzieckiem, niech samo wybiera książeczki.
  2. Witam, Jeżeli pani użyje brzydkiego słowa, wtedy musi trzeba zapytać dziecka czy wie co to znaczy to słowo lub jak je rozumie (dziecko może inaczej interpretować słowo niż my dorośli je znamy). Jeżeli dziecko nie zna wtedy na spokojnie wytłumaczyć że nie powinno go używać. Jak usłyszy pani brzydkie słowo od dziecka to nie może pani nadmiernie reagować lub robić "dziwnej" miny te reakcje dziecku bardzo się spodobają przez co może dalej używać brzydkiego słowa, aby zobaczyć pani reakcje jeszcze raz. Pisze pani, że dziecko dalej używa brzydkiego słownictwa proponuje nie zwracać na to żadnej uwagi, ani słowa ani gestu. Tak jak pisałam wyżej być może o panie reakcji i to jest motorem do używania brzydkiego słownictwa pani dziecka.
  3. szarlotka743

    Teatr

    Witam, Pomysł niani na wprowadzenie teatru jest naprawdę świetnym pomysłem. Teatr buduje u dziecka pewność siebie, opanowanie, zwalcza wstyd, zwiększa poczucie własnej wartości, rozwija kreatywność i wiele wiele innych pozytywnych aspektów. Na pani miejscu zaproponowałam bym pomoc np w zdobyciu materiałów czy żeby z dziećmi przećwiczyć role. Do teatru potrzebne są stroje które dzieci mogą same wybrać/stworzyć sam scenariusz dzieci powinny brać czynny udział w jego tworzeniu. Niech pani pomyśli ile frajdy będą miały dzieci kiedy przedstawią jakaś scenkę przed własną mamą. Na pewno sprawi im to ogromną przyjemność. Teatr i robienie scenek jest dobrym sposobem na tłumaczenie dzieciom różnych tematów np przechodzenie przez pasy. Proszę pozwolić na wprowadzenie teatru w życie dzieci to jest naprawdę świetny sposób na rozwój i wychowanie pani dzieci.
  4. Witam, Na Pani miejscu najpierw sprawdziła czy przedszkole figuruje w spisie przedszkoli jeżeli jest oznacza to, że zatwierdzone przez wszystkie instytucje (np sanepid, straż pożarna). Czy przedszkole posiada własne podwórko? Jedzenie jest z własnej kuchni czy z dostawy? Porozmawiać z dyrektorką na temat ilości dzieci w grupie i ile jest opiekunów na grupę. Jakie są zajęcia? Jaki jest kierunek przedszkola (np: przedszkole muzyczne, plastyczne). Czy są zajęcia dodatkowe? I jeśli jest to przedszkole prywatne to jakie są opłaty. Jeżeli będzie Pani szukała według tych pytań szybko znajdzie przedszkole.
  5. Witam, Proponuje zapytać się o: - możliwość zobaczenia prowadzenia zajęć - ile jest nauczycielek na grupę? - jeżeli jest już godzina zamknięcia przedszkola, a się spóźnię. To czy są jakieś kary? - jeżeli moje dziecko jest chore to czy może przyjść do przedszkola Jeżeli na powyżej pytanie jest odpowiedź, że dziecko musi zostać w domu. To wtedy zapytać o - zaświadczenie od lekarza, że dziecko jest zdrowe - czy są dodatkowe opłaty np za jedzenie, wycieczki, zajęcia - jakie będą zajęcia i co rozwiną u dziecko - o dodatkowych specjalistów np: psycholog, logopeda Te pytania dadzą Pani zarys funkcjonowania przedszkola.
  6. Witam, Myślę, ze najlepszą planszówką była by ta stworzona przez Was. Jest to jest pracochłonne, ale możecie wszystko wymyślać tak chcecie np historyjki, trasę, zasady. Potrzebujecie tylko dużej karki, jakiś mazaków, kostki, pionków, i innych rzeczy które przyjdą do głowy. Pionki możecie stworzyć samodzielnie np. z modeliny. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu dzieckiem, kształtuje to jego samoocenę, wyobraźnie. Dowiadujecie na co stać wasze dziecko.
  7. Witam, Proponuje, aby Twoja córka wzięła na czas rozłąki coś np. chustka, pielucha tetrowa co będzie pachniało domem raz Tobą (da jej to poczucie bezpieczeństwa). Musisz wtedy powiedzieć o tej rzeczy opiekunką, aby zwróciły uwagę czy inne dzieci nie zabierają jej Twojej córce. Myślę, że po kilku dniach Twoja córka będzie potrzebowała tej rzeczy tylko na czas leżakowania. Jeżeli jest taka możliwość może niech córkę zaprowadza do przedszkola jej Tata. Nie będzie on pokazywał emocji związku z rozstaniem, dzięki czemu ten strach ze strony rodzica nie przejdzie na dziecko. Proponuje przeczytać: Tekst linka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...