Sara2211

Kobieta, 33 lata, Szczecin

Ostatnie posty użytkownika
Sara2211

Re: Ciąża zaraz po poronieniu

My już w domku :-) dziękuję za miłe słowa. Teraz walczymy z karmieniem i laktacją.
mika cudowna wiadomość, czekałam na nią :-) gratuluję pozytywnego testu i zdania magistra na 5!! Jesteś spokojna bo teraz już będzie tylko dobrze.

Sara2211

Kochane wirtualne ciocie o to Hania, urodziła się wczoraj rano, siłami natury, waży 3400 gr i ma 56 cm. Zabrakło nam 2 dni do 37 tc więc jest wczesniakiem ale wszystko jest bardzo dobrze. Dla nowych dziewczyn przesyłam dobrą enerigię, nie poddawajcie się, zaszlam w ciążę po drugiej @ od zabiegu łyżeczkowania. Co prawda ciąża ta obkupiona była stresem i ciagłym niepokojem ale dla takiej małej istotki warto.

Sara2211

Dziewczyny czy któraś z Was miała GBS dodatni w pierwszej ciąży a w drugiej ujemny? Ja teraz mam ujemny a w pierwszej dostałam antybiotyk przy porodzie bo wynik był dodatni. Wydawało mi się, że jak już raz się tą bakterie miało to już raczej na zawsze...nie wiem już sama. Boję się, że wynik może być fałszywy i malutkiej może coś grozić przy porodzie :-(
Ja znowu w domu, na razie nie ma postępu na szyjce ale mam być czujna i w razie jak coś się zacznie dziać to jechać do szpitala.

Sara2211

Dziękuję za wsparcie, jesteście kochane :-) na razie się trzymamy, zobaczymy co powiedzą przy porannym obchodzie.

Sara2211

Lekarz powiedział, że czekamy na rozwinięcie sytuacji, czy rozwarcie będzie się powiększać itp. Nie dają już nawet sterydów na płucka bo już podobno nie trzeba. Jakby się zaczął poród to nie będą zatrzymywać. Skurcze na razie mam takie bezbolesne, twardnieje mi brzuch. Malutka waży ok 2700 gr więc też nie jest źle. Zobaczymy co dalej.

Sara2211

Dziewczyny a ja znowu w szpitalu, na patologii. Jest progres na szyjce, znowu się skróciła, zostało tylko 0,6 cm i rozwarcie ok 0,5cm, jest prawie 35 tc.

Sara2211

No tak Sonia Ty też na grudzień :-) to trzymam kciuki żebyście na święta już w domku w komplecie byli :-)

Sara2211

No to jesteśmy we trzy na grudzień :-) ja skurcze mam od 20 tc a przy tym już dość krótką szyjkę więc mam tylko nadzieję dotrwać do początku grudnia ;-) Blancheee a ten poziom wit B12 to wyszło przy rutynowej morfologii czy to jest sprawdzane jakoś specjalnie? Jak to jest oznaczone na wynikach?

Sara2211

Blancheee
Tojaka tak u mnie wszystko Ok, miło, ze pytasz:) trochę już się ociężała czuje, aktualnie 33 tc+1, jestem dzisiaj świeżo po wizycie mała ma już ponad 2 kg :) walczę dalej z cukrzyca dietą, chociaż ostatnio już mi cukry szaleją i szczerze mówiąc mam dość tego zdrowego jedzenia:( Jedyny plus tej cukrzycy to to, ze nie tyję. Na szczęście już bliżej niż dalej. Życzę Ci, żeby ten sen się spełnił, wiadomo ze obawy zawsze będą, ja przed każda wizyta się trzęsę, dwa dni przed już odczuwam stres.

Sara a jak tam u Ciebie?

Dziękuję za pamięć :-)
Ja mam nakazane leżeć, szyjka dość krótka 1,7 cm więc muszę być bardzo ostrożna. U mnie już 34tc więc mogę trochę odetchnąć, mam jednak nadzieję, że dotrzymamy co najmniej do 36tc. Na wszelki spakowałam już torbę do szpitala ;-)

Sara2211

~Aga 88
Sara jesteś pewna?
U mnie ten lekarz na abonament widzi wszystkie moje zwolnienia nawet te sprzed ciąży więc raczej tak. Teraz jest ten system zwolnień elektronicznych i wszystko jest w jednym miejscu. Ja też się logowałam do tego jako pacjent i jest to w jednej tabelce.

Sara2211

Pikey
Patunia - kilka dni temu dziewczyny polecily migdaly na zgage - ja mialam okropna - kupilam ekologiczne i trzeba, jak pisaly, zuc, zeby sie olejek wytworzyl - prawie jak reka odjal - mi pomoglo, bardzo.

Pikey właśnie miałam pytać czy pomogło, bardzo się cieszę :-)

Sara2211

Pikey mi na zgage pomagają migdały a jak już tak mega pali to dwa łyki zimnego mleka jeszcze dodatkowo. Jeżeli chodzi o migdały to trzeba je mocno gryźć tak żeby połknąć taką papkę. Wtedy przy gryzieniu wytwarza się to mleczko migdałowe, które zwalcza ten kwas w żołądku. No i są naturalne więc można jeść do woli a orzechy dobrze wpływają na rozwój mózgu u dzidzi więc same plusy:-)
Mika tak mi przykro. Przy kobtrolowanym cyklu na pewno się uda. Trzymam kciuki.
Nadzieja cudny dzidziulek :-)

Sara2211

Wracam dzisiaj do domu, fałszywy alarm na szczęście. Szyjka w tym tygodniu ciąży może być taka krótka. Mam się tylko oszczędzać. Malutka waży już prawie 1800 gr więc jest dobrze. Zmienił mi się termin porodu na 5.12 :-)
MamoJulinka gratuluję, teraz musi być już tylko dobrze.
Ja piję jedną kawę dziennie, taką słabszą. Generalnie zawsze miałam niskie ciśnienie więc ta kawka jest nawet wskazana ;-)

Sara2211

Mazurkowa dziękuję za te słowa, dodają otuchy :-) jak będzie ok to jutro mnie wypuszczą ale będę się musiała oszczędzać. Martwiące są jeszcze te skurcze i twardniejacy brzuch.
Co do strachu to faktycznie trochę się zmniejszył jak minął ten przykry tydzień, potem były już ruchy niuni czuć więc byłam spokojniejsza. Niestety po 20 tc zaczął się strach żeby nie urodzić przed terminem (jakbym coś czuła). Tak więc my kobitki po stracie już tak mamy, strach pozostaje chyba do końca a potem też nie znika bo martwimy się o maleństwo.

Sara2211

Mario ja od początku miałam krótką szyjke 3cm ale trzymała i było ok. Teraz mam ok 1,8 cm i dodatkowo zrobiła się miękka. Lekarz co prawda powiedział, ze tragedii jeszcze nie ma ale muszą obserwować czy przez te skurcze i stawianie się brzucha nie robi się progres na szyjce.

Sara2211

Blancheee ja mam termin na 13.12. Ale od wczoraj leżę na patologii w szpitalu ze skurczami i skróconą szyjką. Nie wiem czy dotrzymam do terminu. Starają się to zatrzymać, zobaczymy. Trzymajcie kciuki dziewczyny.
Ja też nie widzę suwaczków tylko same linki. Coś się chyba popsuło.

Sara2211

Ostatnio nie udzielam się (nie wiem czy mnie jeszcze ktoś pamięta) na forum ale podczutuje cały czas. Czekałam na tą wiadomość Ewelina! To cudownie, serdecznie gratuluje i trzymam kciuki z całej siły żeby teraz była nudna, książkowa ciąża.
U mnie po malutku zbliżamy się do finału choć czuję, że może być szybciej. Od tygodnia jestem na nospie i luteinie bo miałam skurcze za często. Teraz trochę się uspokoiły.
Mika teraz czekam jeszcze na Twoje dwie kreseczki :-)
Blancheee co u Ciebie? Radzisz sobie z dietą?
Tojaka odezwij się.
Jeszcze tylko wspomnę, że ja chodzę do dwóch lekarzy. Jeden jest z abonamentu i tu chodzę głównie dla skierowania na badania i też wystawiają mi L4. A drugi lekarz prywatnie ze specjalizacją endo. Ten lekarz wie o pierwszym, bo powiedzialam o darmowych badaniach, nie było problemu.
Wszystkim nowym dziewczynom z dwiem kreseczkami gratuluję a za resztę staraczek trzymam kciuki:-)

Sara2211

Fiolka u mnie po zabiegu było wszystko ok. Potem zaszlam w ciążę a w 12tc na badaniu prenatalnym okazało się, że mam torbiel na lewym jajniku 4cm. Aktualnie jestem w 25tc i nadal go mam ale jest po stałą kontrolą lekarza i nic się nie dzieje. Nie zagraża ciąży ani dziecku. Często też taki torbiel się wchłania. Wszystko będzie dobrze, nie poddawaj się, odgoń czarne myśli.

Blanchee ja mam to badanie dopiero w przyszłym tygodniu i strasznie się boję. A czy miałaś jakieś objawy tej cukrzycy? Wierzę, że będzie dobrze. Trzymam kciuki

Sara2211

Sandawilla piękna fotka :-) Widzę, że obchodzimy urodziny w tym samy dniu 17.02 tylko ja rocznik 86 :-D Bardzo się cieszę, że wszystko dobrze, czułam że tak będzie. Zobaczysz z krwii wyniki też będą dobre.

Sara2211

Cobra serdeczne gratulacje! Śliczny synuś, niech zdrowo rośnie :-)

Sandawilla trzymam mocno kciuki za jutro. Musi być dobrze!

Sara2211

Tojaka dziękuję za pamięć :-) u nas już 24tc+2 a malutka szaleje w brzuszku:-) teraz w następnym tygodniu czeka mnie próba glukozowa i trochę się tego boje. Bardzo źle wspominam to badanie przy pierwszej córeczce, prawie zemdlałam, było mi potwornie słabo i duszno. No ale nic, jakoś to przeżyję dla niuni wszystko.
Odpowiadając na pytanie w którym cyklu zaszlam to w drugim od starań a ogólnie trzecim od poronienia bo lekarka dała nam zielone światło po pierwszej @. Pierwszy cykl starań bez spinki a drugi już z testem owu, wyszedł pozytyw więc działalismy ale tak, że "obstawiłam" każdą porę dnia czyli przytulalismy się rano, wieczorem i jeszcze następnego dnia rano. No i się udało :-)
Trzymam za Was dziewczyny kciuki i każde nowe kreseczki bardzo mnie cieszą.

Sara2211

Nadzieja wspaniała wiadomość! Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze i na pewno będzie. Myślami będę z Tobą :-)

Sara2211

~Aga 88
To troche slabo. Bo ja dostalam duphaston zeby brac od pozytywnego testu. Jednak czytajac wasze zalecenia postanowiłam na własną reke brac od starań... Musiałabym sie do tego przyznać lekarzowi, ktory pewnie by sie wkurzył ze go nie slucham. W kolejnym cyklu pomierze wszystkie hormony. Moze z badan wyjdzie ze cos musze brac. Mam nadzieje ze na wyniki nie wplyniento ze teraz ten duphaston bralam. Ogolnie czuje sie po nim ok. Lepiej niz w ostatnich cyklach, gdzie widziałam wszystkie objawy ciazy po czym pojawiały się plamienia. Teraz się czuje normalnie. Tylko ta pryszczyca....

Aga88 ja mam opakowanie luteiny 100 dopochwowej i nową recepte na jedno opakowanie jakbyś chciała to moge Ci wysłać. Tylko nie wiem czy taka może być.

Sara2211

Cześć dziewczyny, dawno się nie odzywałam bo w sumie nie miałam co pisać. Dzisiaj jestem po badaniu połówkowym i wszystko dobrze. Teraz już na 100% dziewuszka więc córcia przeszczęśliwa, że będzie miała siostrę Hanię. Dla nowych dziewczyn to tak tylko w skrócie w grudniu poroniłam w 12 tc bez żadnych objawów na prenatalnych okazało się, że serduszko nie biło, zatrzymało się w 10tc. Miałam zabieg łyżeczkowania a lekarka w szpitalu powiedziała, że możemy się starać po pierwszej@. I tak też zrobiliśmy, pierwszą @ dostałam jak w zegarku po 35 dniach bo takie mam długie cykle. W kolejnym starania ale nic, w drugim postanowiłam użyć testów owu i wyszła piękna owulka no i się udało! Nie traćcie nadzieji, próbujcie a ja za wszystkie trzymam mocno kciuki.

Mika, jajaja za Was w szczególności trzymam mocno zaciśnięte. Czuję, że teraz będzie tylko dobrze.
Blancheee co u Ciebie? Już po połówkowych?

Sara2211

Blancheee spokojnie, ja też miałam opryszczke jakieś dwa tygodnie temu tylko na ustach. Też zaczęłam wertować internet i trafiłam na fajny wpis "mamy ginekolog" na ten temat. Przeczytałam go i wyłączyłam internet bo w pełni mnie to uspokoiło. Opryszke miałam w każdej ciąży. Nie którzy zasuszaja pasta do zębów inni nie lubią tego uczucia i stosują maści lub kremy. Ja tym razem nic nie stosowałam, sama zeszła bez problemu.
Ja mam z kolei od dwóch dni nie mogę leżeć na plecach, jak tak leżę to mam wrażenie jakby mi gniotło narządy w środku. Najlepiej czuję się na boku. Też tak macie? W środę mam wizytę więc zapytam mojej gin.

Sara2211

Aga88 ja chodziłam do psychiatry i się tego nie wstydzę. Czułam, że nie ma sensu się męczyć. Dostałam lekkie tabletki i naprawdę czułam się dużo lepiej. Odstawiłam je tydzień po tym jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży bo te tabletki były bezpieczne przy staraniach i ewentualnej ciąży. Jeżeli czujesz, że sama sobie nie poradzisz to uważam, że warto skorzystać z porady specjalisty to żaden wstyd.

Sara2211

Tojaka dziękuję za pamięć :-) czytam cały czas ale rzadko się udzielam. Gratuluję nowych kreseczek i bardzo współczuję kolejnych strat.
U mnie połowa 16 tyg. Brzusio rośnie i ładnie go widać więc oczywiście już praktycznie wszyscy wiedzą. Wizytę mam w przyszłym tygodniu, ogólnie czuję się dobrze i niby już tak daleko ale nadal mam strach w sobie.
Trzymam mocno kciuki za wszystkie starające się dziewczyny i bardzo Wam kibicuję. Poniżej mój brzusio z 15tc.

Sara2211

Okropny ból ja też miałam biegunkę na początku co prawda dlatego, że najadłam się śliwek ale to nic złego. Teraz też miewam ponieważ macica się rozrasta a jelita są bardzo blisko i to może powodować ich wzmożony ruch i pobudzać perystaltykę.

Sara2211

Fiolka na teście owu generalnie mogą cały czas pojawiać się dwie kreski tylko w czasie owu ta druga jest mocniejsza lub równa kontrolnej.

Sara2211

MamaAniolka serdeczne gratulacje, śliczna dziewuszka:-)

Też się zastanawiałam czy kupić ten detektor ale w rezultacie zrezygnowałam bo dość wcześnie zaczęłam czuć ruchy. Teraz wystarczy, że położę się na plecach i zwlaszcza po jedzeniu czuję jak fika, to mnie bardzo uspokaja. A jak tam brzuszki dziewczyny rosną? Mnie ostatnie pare dni dość mocno ciągnie i faktycznie widać, że się zaokrągla. Mowiłyście już komuś o ciąży? My powiedzieliśmy najpierw córce, która bardzo się ucieszyła ale kilka razy dopytywała czy na pewno serduszko bije. No i w sumie mówimy tym co sami zauważą bo ciężko ukryć zwłaszcza jak jest tak ciepło i chodzę w sukienkach. Za każdym razem jak potwierdzam, że jestem w ciąży to czuję strach jakbym nie powinna, straszne uczucie.
Nurkowanie myślami jestem z Tobą, trzymaj się, jesteś twarda jak skała.

Sara2211

Martuśka poszukaj najlepiej ginekologa i endokrynologa w jednym jeżeli nie znajdziesz to idź do endokrynologa. Dobrze jakbyś zbadala do tsh jeszcze Ft3 i Ft4. U mnie wyniki były dobre ale moja gin która też jest w specjalizacji endokrynologiem na dzień dobry przepisala mi te badania. Podobno te wyniki mają bardzo duży wpływ na poronienia.