Skocz do zawartości
Forum

rocky21

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Przemyśl

Osiągnięcia rocky21

0

Reputacja

  1. Na wymarzone wakacje z Floslek wybrałabym się nad nasze piękne polskie morze - do Władysławowa. Jeździłam tam zawsze z rodzicami będąc małą dziewczynką. Mam wiele wspaniałych wspomnień z tego miejsca: długie siedzenie na plaży, szukanie muszelek, robienie zamków z piasku, kąpiel w czystym, chłodnym morzu, oglądanie zachodów słońca, jedzenie świeżych ryb na obiad, beztroska zabawa... Teraz chciałabym tam zabrać swoją rodzinę aby pokazać im wszystkie uroki tego miejsca i sprawić, że pokochają je tak jak ja przed laty.
  2. Najbardziej zaintrygowała mnie dieta dostosowana do grupy krwi (https://portal.abczdrowie.pl/dieta-a-grupa-krwi). Szczerze mówiąc nie wierzę w jej skuteczność. Myślę, że grupa krwi nie jest wystarczającym czynnikiem aby określić jakie produkty powinny znaleźć się w diecie danego człowieka. Żywienie się tym, co kiedyś jadali nasi przodkowie wydaje mi się ciekawym i dość niekonwencjonalnym rozwiązaniem. Nie byłabym jednak skłonna przejść na taką dietę. Uważam, że dieta powinna być dostosowana do każdego człowieka, do jego wagi, sprawności i wielu innych czynników. Grupa krwi to moim zdaniem zdecydowanie za mało.
  3. Mój sposób na pogodzenie rodzeństwa mi kilka etapów: 1) Wysłuchanie obu stron Bardzo często można usłyszeć "to jej/jego wina" "to wszystko przez nią/niego" itp. Najgorzej jak mówią to obie strony. Warto wtedy po kolei wysłuchać wersji każdego dziecka z osobna. Dopiero po tym będziemy mieć pewność kto tak naprawdę zawinił. 2) Rozmowa z osobą która zawiniła Ważne jest, aby porozmawiać z dzieckiem, które zawiniło w danej sytuacji. Dobrze jest dowiedzieć się co nim kierowało, dlaczego doprowadziło do kłótni. Nie należy jednak zwalać całej winy na dziecko, ani wzbudzać w nim poczucia winy, a tym bardziej krzyczeć na niego lub stosować przemoc. 3) Zachęcenie do przeprosin Warto zachęcić dziecko do przeproszenia swojego brata lub siostry i pogodzenia się dzieci.
  4. Co najbardziej pomaga małemu dziecku poznawać otaczający je świat? Jego ciekawość! Już jako niemowlęta z ciekawością rozglądają się poznając rożne kształty i osoby. Bardzo często maluszki wkładają sobie do buzi każdą rzecz, która trafi w ich rączki. Jak troszkę podrosną uczą się, że nie wszystko nadaje się do jedzenia, jednak dalej są bardzo ciekawe świata, chcą go poznawać. Dotykają wszystkich rzeczy, zastanawiając się do czego służą, próbują się nimi bawić. Uważam, że to bardzo ważne żeby pozwolić takiemu dziecku dotknąć, powąchać czy po prostu zobaczyć dany przedmiot. Może być to dla niego cenną lekcją. Starsze dzieci zadają bardzo dużo pytań. Chłoną one wiedzę bardzo szybko. Każdy rodzic powinien znaleźć choć chwilę aby móc zaspokoić ciekawość swojej pociechy. Dzieci mogą poznawać otaczający je świat także dzięki rzeczom takim jak: -książki - zarówno kiedy je oglądają, tak jak i wtedy kiedy czytają im je rodzice czy nawet one same, -bajki - dzięki bajkom dzieci poznają świat, uczą się nowych słów czy zwrotów, -spacery - na spacerze zawsze znajdzie się coś co przykuje uwagę małego dziecka, nieważne czy jest to śpiewający ptak, huśtawka czy piłka kolegi, ważne że dzięki temu może poznać i nauczyć się czegoś nowego, -zabawki edukacyjne - dzięki nim dziecko może nauczyć się na przykład nowych kształtów, dźwięków czy słów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...