psycholog Kamila Krocz

Kobieta, 31 lat, Lublin

Ostatnie posty użytkownika
psycholog Kamila Krocz

Re: Prezent na chrzciny

Ja również na chrzciny dawałam glinianego anioła i pieniądze do koperty. Biblia troszkę wydaje mi się za poważna na taką okoliczność. Może troszkę później.

psycholog Kamila Krocz

Re: Thermomix5

Thermomix, moje marzenie. Szkoda, że nie jest ciut tańszy. :)

psycholog Kamila Krocz

Re: Proszę o szybką odpowiedź

Jeśli jest Pani w ciąży i boli Panią brzuch w górnej części, proszę tego nie bagatelizować i iść do lekarza. Możliwe, że dzieciątko uciska Panią na brzuch, ale warto to sprawdzić.

psycholog Kamila Krocz

Re: co to?

Zmiany smaków, apetytu może zwiastować ciążę. Życzę powodzenia!

psycholog Kamila Krocz

Re: Czy to odważny kolor?

Lazurowy to bardzo ładny kolor. Myślę, że do takiej sofy pasowałyby jakieś szare, grafitowe ściany.

psycholog Kamila Krocz

Re: Problem w pracy

Zjawisko fali w wojsku wciąż występuje. Podejrzewam, że Pani mąż padł ofiarą pracowniczego mobbingu. Może to zgłosić swoim przełożonym, może zmienić pracę. Może też poszukać dla siebie wsparcia. Jeśli jednak nie zmieni się nic w otoczeniu, w jakim pracuje, skutki będą widoczne w jego funkcjonowaniu.

psycholog Kamila Krocz

Re: Miesiączka trwająca 18 dni

Miesiączka nie powinna trwać 18 dni. To zdecydowanie za długo. Powinna Pani jak najszybciej pójść do ginekologa, tym bardziej, że stwierdzono u Pani zespół policystycznych jajników, mięśniaka i nadżerkę.

psycholog Kamila Krocz

Re: Współżycie bez zabezpieczenia

Seks bez zabezpieczenia zawsze rodzi ryzyko ciąży, tym bardziej, jeśli nie wie Pani, kiedy ma dni płodne. Jeśli nie potrafi Pani tego określić na podstawie samoobserwacji, może Pani skorzystać chociażby z kalkulatorów dni płodnych dostępnych w Internecie. Wpisuje się pierwszy dzień miesiączki i określa średnią długość cyklu (np. 28 dni) i wówczas pojawia się kalendarz z wyznaczonymi dniami płodnymi, niepłodnymi, dniem owulacji itd.

psycholog Kamila Krocz

Re: Cześć!

Wow! Czego to ludzie nie wymyślą. :) Nawet nie wiedziałam, że można zrobić biżuterię z mleka matki :D

psycholog Kamila Krocz

Re: Dziecko z dyskalkulią

Jeśli do pracy przyszła nowa nauczycielka matematyki, niewykluczone, że nie zdaje sobie sprawy, że Pani syn ma opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej ze stwierdzoną dyskalkulią. Owszem, powinien o tym powiadomić nauczyciela matematyki wychowawca syna, ale być może, że zapomniał. Co warto zrobić? Na najbliższym zebraniu z rodzicami przypomnieć wychowawcy klasy syna, by porozmawiał z matematyczką o tym, że Pani syn ma dyskalkulię i powinien mieć dostosowane indywidualnie wymagania edukacyjne. Może też Pani sama wybrać się do matematyczki i pokazać jej opinię syna ze stwierdzoną dyskalkulią. Po drugie, jeśli syn ma specyficzne trudności w nauce w postaci dyskalkulii, to powinien mieć przydzielone dodatkowe godziny zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, np. zajęcia korekcyjno-kompensacyjne albo dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki. To również pozwoliłoby mu przyswoić partie materiału z matematyki. Pozdrawiam!

psycholog Kamila Krocz

Re: jestem załamana

Jeśli testy ciążowe wyszły negatywne, to podejrzewam, że możesz być spokojna. Nie dopuszczaj jednak do sytuacji współżycia bez zabezpieczenia. Nie wiadomo, jaki to był dzień cyklu (dni płodne, niepłodne?). Nie warto ryzykować, tym bardziej, że jesteś bardzo młoda. Jeśli chcesz rozpocząć życie seksualne, idź do ginekologa i rozważ antykoncepcję.

psycholog Kamila Krocz

Re: strach...

Rozumiem Pani lęk, ale obawiam się, że racjonalnie sobie tego Pani nie wytłumaczy. Trudno opanować emocje i do tego negatywne, które podsuwają czarne scenariusze. Radziłabym dopytać ginekologa o dobrego specjalistę psychoterapeutę albo samemu poszukać psychologa, u którego mogłaby Pani podjąć terapię, by umieć poradzić sobie ze swoimi strachami. Pozdrawiam i powodzenia!

psycholog Kamila Krocz

Re: 13-latek nie rozwijający się prawidłowo

Nie wiem, kim jest Pani dla opisanego w wiadomości nastolatka. Proszę jednak pamiętać, że o opiece nad dzieckiem decydują rodzice. Jeśli ma Pani dobry kontakt z rodzicami dziecka, proszę z nimi dyskretnie porozmawiać i zachęcić ich do konsultacji chłopca ze specjalistą w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Pozdrawiam!

psycholog Kamila Krocz

Re: Problemy z adaptacją w przedszkolu

cora, myślę, że Pani trzyletni synek potrzebuje czasu na adaptację w przedszkolu. Proszę zauważyć, że jego uczęszczanie do przedszkola jest niesystematyczne, a to urlop, a to choroba, zatem co chłopiec zaczął się przyzwyczajać do systematycznego chodzenia, to znowu siedział dłuższy czas w domu. Jego zachowanie nie wydaje się niczym dziwnym. Zaczepia dzieci, bawił się z kolegą. Nie musi od razu być duszą towarzystwa i bawić się ze wszystkimi. Proszę dać synowi więcej czasu i być w stałym kontakcie z Paniami pracującymi w przedszkolu, dopytywać o zachowanie synka podczas zajęć. Pozdrawiam i powodzenia!

psycholog Kamila Krocz

Re: Jaki Inhalator?

Dobrego użytkowania! Napisz, jak sprawuje się inhalator? Opłaca się go kupić?

psycholog Kamila Krocz

Re: Prezent dla żony z okazji narodzin syna

Dokładnie - kwiaty można wręczyć w domu, gdy wrócicie z dzieckiem do domu ze szpitala. Oprócz kwiatów może być też coś dodatkowego, chociażby kartka, o której wspomniałeś. Powodzenia!

psycholog Kamila Krocz

Re: Farba tablicowa

Farba tablicowa to takie nowatorskie rozwiązanie w domu/mieszkaniu. Moja znajoma zastosowała takie coś dla maluchów. Osobiście mi się to nie podoba. Wolałabym chyba kupić zwykłą drewnianą tablicę do rysowania kredą niż malować ścianę czy fragment ściany taką farbą. Oczywiście to kwestia gustu. Kto co lubi.

psycholog Kamila Krocz

Re: Depresja poporodowa

O ile baby blues może minąć sam, o tyle z depresją poporodową kobieta sama sobie raczej nie poradzi i należy skorzystać z pomocy psychologa albo psychoterapeuty.

psycholog Kamila Krocz

Re: Jakie terapie dla dziecka z autyzmem?

W pracy z dzieckiem autystycznym przede wszystkim poleca się metody behawioralne (np. SAZ - stosowana analiza zachowania), oparte na klarownym systemie nagród i kar. Ponadto wyróżnia się różne metody, w zależności od potrzeb dziecka - trening umiejętności komunikacyjnych i społeczno-emocjonalnych, terapia integracji sensorycznej, TEACCH, ruch rozwijający Weroniki Sherborne itd. Więcej na ten temat pod linkiem: Rehabilitacja dzieci z autyzmem oraz na stronie Fundacji Synapsis. Pozdrawiam!

psycholog Kamila Krocz

Re: Nagły, głośny płacz w nocy

Dzieci co jakiś czas mogą budzić się ze snu z płaczem i nie jest to żaden powód do niepokoju. Odreagowują w ten sposób to, czego doświadczają w ciągu dnia, reagują tak na brak mamy w czasie pobudki. Jeśli jednak zdarza się to bardzo często, warto skonsultować się z psychologiem.

psycholog Kamila Krocz

Re: Klocki edukacyjne - warto?

Klocki edukacyjne - jestem zawsze na tak! Nie tylko dziecko się nimi bawi, ale też się uczy, rozwija wyobraźnię, kreatywność, analizę i syntezę wzrokową, zdolności manualne itd. Te klocki to dobra inwestycja. Polecam!

psycholog Kamila Krocz

Re: Prezent dla młodej mamy

Ja również wolałabym bon do jakiegoś spa czy salonu kosmetycznego. To lepsze niż taka domowa pielęgnacja. ;)

psycholog Kamila Krocz

Re: Kawa w ciąży

Można spróbować przestawić się na bezkofeinową.

psycholog Kamila Krocz

Re: toksyczna matka

Napisała Pani, że relacja z matką jest toksyczna. Nie chcę podważać Pani zdania, ale z opisu Pani sytuacji nie wynika, by matka była "wiedźmą" nie dającą Wam żyć. Owszem, wyręcza, robi wiele za Panią, pilnuje dziecka, gotuje i pewnie podkreśla, że zrobi to lepiej, ale podejrzewam, że nie wynika to z jej złej woli, ale chęci pomocy. Owszem, możliwe, że nie jest to do końca prawidłowo rozumiana troska rodzicielska, ale czy to zachowanie matki rzeczywiście jest aż tak toksyczne? Proszę się postarać tak w miarę obiektywnie ocenić sytuację. Przecież w wielu sytuacjach na pewno mogła Pani liczyć na pomoc matki. Jeśli nie odpowiada Pani mieszkanie z mamą pod jednym dachem, to liczę, że uda się Państwu wybudować dom i pójść na swoje, a kontakty z mamą utrzymywać na swoich warunkach. Proszę jednak nie rezygnować z mamy całkowicie, bo naprawdę czasem może okazać się niezbędna. Powodzenia i pozdrawiam!

psycholog Kamila Krocz

Re: Pomoc psychologa

Proszę napisać, co tak strasznego przeżyłaś w ostatnim czasie, że dręczą Cię stany lękowe i nie możesz spać. Postaram się odpisać i ewentualnie skierować Cię po pomoc w inne miejsca. Pozdrawiam!

psycholog Kamila Krocz

Re: Impotencja w wieku 30 lat?

Problemy z erekcją mogą pojawić się nawet w tak młodym wieku, jak 30-tka. I jest to pewnie poważny kłopot dla Pani partnera. Pewnie się wstydzi, że nie jest w pełni wartościowym mężczyzną. Rozumiem Waszą frustrację, ale aby rzeczywiście skutecznie przeciwdziałać problemom seksualnym, należałoby udać się do lekarza. Przyczyn zaburzeń erekcji może być wiele: przemęczenie, stres, zła dieta, ale również jakieś problemy interpersonalne między Wami czy też problemy hormonalne. Trzeba to sprawdzić, by nie łykać na ślepo tabletek, które nie rozwiążą problemu, jedynie go zagłuszą. Pozdrawiam i powodzenia!

psycholog Kamila Krocz

Re: Wczesne ojcostwo

Myślę, że w życiu dziecka istotny jest ojciec. Mama nie da rady pełnić dwóch ról jednocześnie - być i mamą, i tatą. Dlatego uważam, że to żaden wstyd powiedzieć dziecku, kto jest ojcem. Dla małego dziecka nie jest ważne, ile lat ma tata, ile mama. Ważne, że są przy nim, kochają go i się nim opiekują.

psycholog Kamila Krocz

Re: Zaproszenia ślubne, gdzie zamówić ?

Ja również zamawiałam na Amelii i byłam zadowolona. Co najważniejsze, są bardzo elastyczni, bo wybrałam sobie jeden wzór, ale nie podobał mi się układ treści w środku zaproszenia. Nie było jednak problemu z wprowadzeniem modyfikacji i po kilku rozmowach z projektantem zrobił zaproszenia według moich sugestii. Mam nadzieję, że znajdziesz takie zaproszenia, które spełnią Twoje oczekiwania. Powodzenia w organizacji ślubu i wesela! :)

psycholog Kamila Krocz

Re: Doradztwo zawodowe dla młodzieży?

Teraz prawo oświatowe wprowadza doradztwo zawodowe do szkół podstawowych. Niestety, tych godzin jest naprawdę niewiele, ale dobre chociaż i to.