Skocz do zawartości
Forum

opal1977

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta

Osiągnięcia opal1977

0

Reputacja

  1. A mi właśnie listonosz przyniósł książkę, wygraną w zeszłym tygodniu :))))))
  2. Jak już pisałam wyżej, przed urlopem macierzyńskim trzeba być zatrudnionym przynajmniej pół roku. Nie wystarczy podjąć pracy np w siódmym miesiącu ciąży.
  3. Rany!!! Nie no nie mogę, 'cudowna' mamusia... Ja też do teściowej nie mówię mamo, przez usta mi by nie przeszło. Ale to co u Ciebie to hardcore
  4. Pierwsze dziecko równo w połowie ciąży - 20 tydzień, drugie bardzo szybko - 13 tydzień, aż się dziwiłam
  5. Pierwszą ciążę zaplanowaliśmy - udało się po trzech miesiącach, druga nieplanowana, ale bardzo się cieszyliśmy.
  6. Musisz pracować naprawdę. Nie wystarczy podpisać umowy i płacić składek. Musisz podpisywać codzienną listę obecności, co miesiąc listę płąc i mieć pojęcie o wykonywanej pracy. Wiem, bo w obydwu ciążach byłam kontrolowana przez ZUS. Acha i żeby mieć macierzyński musisz być przedtem zatrudniona przez pół roku
  7. Mała miała operację pod koniec listopada. Miała przedwcześnie zrośnięte szwy czaszkowe i musiał się z nimi rozprawić neurochirurg. Wcześniej było ciągłe jeżdżenie po lekarzach - patolog,neurolog, okulista. Miała jeszcze podejrzenie astmy więc alergolog, pulmonolog. No i oczywiście ortopeda. Poza tym pięć razy pobyty w szpitalu - diagnostyka. No i w moim mieście nawet pediatry nie było, więc za każdym razem podróże... Poznaj swój kraj normalnie:))) W czwartek jadę do kontroli z małą. Przed samymi świętami. Tak, że porządki mi nie w głowie :-) Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
  8. Czasami trochę już sprzedawałam. Udzielam też trochę korepetycji. Na razie nie jest źle. Myślałam o czymś 'poważnym', ale faktycznie trochę się boję. Zobaczymy...
  9. opal1977

    Przedszkolak

    Nie martw się na zapas. Wiele dzieci trudno przechodzi rozstanie z mamą i pierwsze dni w przedszkolu. I to bez względu na to czy są ciche, nieśmiałe, czy żywe i głośne. Poza tym jeśli będziesz się obawiać, to córka może wyczuć Twój lęk i też zacząć się bać. Najlepiej spróbuj spojrzeć na to pozytywnie i dać córce co najmniej miesiąc w przedszkolu na zaaklimatyzowanie się. Dopóki córka nie pójdzie do przedszkola możesz stwarzać sytuacje, w których będzie musiała poradzić sobie bez ciebie. No i staraj się, żeby miała kontakt z innymi dziećmi.
  10. U mnie było fantastycznie. Po pierwszej ciąży trochę się bałam, ale było naprawdę super. Za drugim razem nie mogłam się doczekać końca połogu. I też było fantastycznie. Może wynikało to z długiej przerwy?
  11. Jeśli przy nauce pisania są awantury i krzyki, to nic dziwnego, że nie chce się uczyć. Spróbuj sprawić, by nauka byłą zabawą. Nagradzaj go za każdy najmniejszy sukces - pochwal go, podziwiaj. I przede wszystkim zachowaj spokój.
  12. Moja córka Zuzia ma teraz 5 lat urodziłam ją w lutym 2004 i byłąm z nią w domu do sierpnia 2006. Później wróciłam do pracy, a w sierpniu 2007 urodziła się Jagoda. Wprawdzie tym razem planowałam powrót do pracy po urlopie macierzyńskim, ale okazało się, że mała ma wadę wrodzoną. Ponieważ czekało nas mnóstwo wizyt u lekarza, pobyty w szpitalu, więc wygodniej było wziąć urlop wychowawczy. Teraz już prawie wszystko za nami, ale na razie nie wracam do pracy. Raczej planuję pracować w domu, tylko na razie nie mam pomysłu :-) Może mi jakaś mama doradzi?
  13. Jeśli przy nauce pisania są awantury i krzyki, to nic dziwnego, że nie chce się uczyć. Spróbuj sprawić, by nauka byłą zabawą. Nagradzaj go za każdy najmniejszy sukces - pochwal go, podziwiaj. I przede wszystkim zachowaj spokój.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...