olenka1991

Kobieta, 28 lat, Łódź

Ostatnie posty użytkownika
olenka1991

Re: Skarby Styczeń 2015

Hej dziewczyny ;p dzisiaj rzeczywiście miałam sporo do zrobienia, ale już grzecznie leżę i się nie ruszam aż do środy ;p nawet namówiłam męża by mnie zawiózł w środę na wizytę abym nie musiała jeździć mpk ;p odebrałam dowód, wypis ze szpitala, mamuśka dała nam kasę na łóżeczko turystyczne tak więc pojechaliśmy je kupić, aby Hania miała i w jednym i w drugim domu narazie łóżeczko, bo tak jak mówiłam mieszkam u teściów a rodzice w bloku obok, tak więc pewnie często będę tam zaglądać. Z tego mieszkania co mielismy wynająć od stycznia zrezygnowaliśmy bo jednak wolimy zaoszczędzić te pieniądze, kwestia miesiąca, góra dwóch i rozglądamy się za naszym własnym mieszkaniem, to po co rzeczywiście płacić za dwa, tak rodzice nas przekonali i odmówiliśmy :P w styczniu to może już uda się kupić nasze, kwestia remontu i można się wprowadzić wiosną ;) no i kupiłam sobie w końcu dzisiaj kozaki, ale wyjątkowo nie chciało mi się chodzić i kupiłam w pierwszym sklepie do jakiego weszliśmy ;p oprócz tego kupiłam drugi rożek, bo na początku mała będzie spała w łóżeczku i w rożku, bez pościeli. Jeszcze tylko muszę ogarnąć kwestię zmiany danych w zusie i jechać do tego cholernego nfz w sprawie ubezpieczenia, bo u mnie problem wynika nie ze zmiany nazwiska tylko przez te problemy które miałam z moją firmą i zwolnieniem nie ma mnie w systemie, a przecież jestem ubezpieczona gdyż pobieram kasę za zwolnienie ;p ale już ogarnę sprawę odrazu na nowe nazwisko by nie było znów problemów. No i ogarnąć sprawę przychodni i położnej, tak więc mam trochę jeszcze załatwiania ale rozłożę sobie to na raty by nie obciążać brzucha.
martusia mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku, oby chociaż te 3-4 tygodnie wytrzymać, przecież mamy ten sam termin, mi się udało Hanię powstrzymać to może u Ciebie też nie trzeba będzie przyspieszać porodu.. Strasznie Ci współczuję, wiem jaki to stres bo dopiero sama to przeżyłam.. Ale musi być dobrze :*

olenka1991

Marti z tego co wiem to mozna prenalen, nawet w rossmanie go widzialam na dziale z akcesoriami dla kobiet w ciazy. Ja mam ten sam problem z ubezpieczeniem, czyli to sie w nfz zalatwia? Bo myslalam ze w zusie a w czw bede wiozla zwolnienie, teraz w szpitalu musialam codziennie wypisywac oswiadczenie ze jestem ubezpieczona a pozniej po porodzie to to troche meczace bedzie wiec musze to ogarnac przed. Tez odezwe sie pozniej bo jade zalatwiac sprawy, dowod, wypis itp, Milego dnia mamusie :-)

olenka1991

Hej dziewczyny ;)
moniqqq właśnie ciężko usiedzieć na pupie, ale serio wiem, że nie mogę szaleć więc nie szaleję ;p nie mam zupełnego zakazu wychodzenia z domu, więc chodzę jak muszę ;p jutro też muszę jechać odebrać dowód, po wypis do szpitala, ale mąż mnie wszędzie wozi więc za wiele to ja nie chodzę, naprawdę ;p
styczniowa_ania dzięki za info, chyba też kupię i zobaczę ;p brzuch mnie nie ciągnie i o dziwo przestał się stawiać, ale czasem mi drętwieją palce u rąk więc może to mi coś da a jak byłam w aptece po magnez dla kobiet w ciąży to pani dziwnie na mnie popatrzyła jakby nie wiedziała o co mi chodzi :D i dała mi jakiś chela-mag ale bez szału ;p
Kasienka ja też proponuję wcześniejsze zakupy, naprawdę odetchniesz z ulgą, że dokonałaś tego ;p ja teraz dokupuję tylko jakieś pierdoły, które mi się przypominają typu kosmetyki ale jestem spokojna, że w razie czego wszystko mam ;p zresztą ja to już w tym tygodniu się pakuję, bo u mnie to może szybko pójść jak wybije grudzień.. ;p no i na wózek się czeka a w grudniu są inwentaryzacje i mogą Ci nie zrobić wymarzonego a nie będą go np mieli na stanie, tak mi babka w sklepie tłumaczyła, dlatego ja zamawiam jutro ;p

olenka1991

styczniowa_ania nie no nie szaleje bo wiem że nie mogę ;p pojechałam tylko autem z nim po akumulator i do marketu na szybkie zakupy, tak to leżing całymi dniami, chociaż czasem trzeba wstać no bo kręgosłup wymięka ;) a jaki magnez pijesz jeśli mogę spytać i w jakich dawkach? Bo u mnie po tych kroplówkach i teraz po tych lekach które biorę jest o nieeebo lepiej, bo chociaż jestem w stanie wstać wyprostować się i nie czuję takiego strasznego napięcia, ale skoro mogę sobie bardziej pomóc to może spróbuję, bo ani mój gin ani lekarze w szpitalu nie wspomnieli nic o magnezie :P super, że synuś tak przybiera na wadze, a Tobie życzę powrotu do zdrowia, nie daj się chorobie! ;)

olenka1991

A co do prania to ja wyczytałam na stronie szpitala, że rzeczy trzeba wyprać w płatkach mydlanych, tak więc albo można kupić szare mydło i zetrzeć albo są gotowe. Ja kupiłam gotowe płatki mydlane z Dzidziusia i powiem, że kosztują 8 zł za ok pół kg, ale jest tego tak dużo, że wyprałam praktycznie wszystkie ciuszki i pościel i wszystko dla dziecka i jeszcze zostało. Oprócz tego mam też płyn do prania i do płukania, ale jakoś tak wcześniej skupiłam się na tym, że tak napisali na stronie więc pierwsze pranie zrobiłam w tych płatkach no bo już i tak kupiłam to stwierdziłam, że zużyję i są spoko ;p

olenka1991

Hej dziewczyny ;)
Marti dziękuję, miło że pytasz ;p Hania dzisiaj w miarę grzeczna ale wczoraj taki armagedon że myślałam, że nie usnę, miałam wrażenie, że wypadnie tak mi napiera mocno na szyjkę :P tak to wszystko okej, tylko kręgosłup mi pęka poprostu, już nie umiem chodzić nawet ;/ ale brzuch lepiej, więc leki chyba działają, dzisiaj nawet wstałam trochę i wyszłam do sklepu z mężem. Ale kręgosłup trageeedia ;(
Linda ja też mam taki ból, boli mnie spojenie i całe krocze, bóle okresowe też mam codziennie, w szpitalu mnie badali więc jestem na czasie :D pani doktor powiedziała tak, że boki podbrzusza czyli pachwiny i nieco wyżej może boleć i to całkiem normalne, nie powinien boleć środek podbrzusza, wtedy może coś się dziać i to jest niebezpieczne. U mnie sprawdzili i boli mnie bo główka jest nisko ułożona, ale szyjka jest jeszcze okej bo ma ponad 2 cm. Wtedy właśnie sprawdzają szyjkę czy się nie skraca. Też mam taki mega ból krocza i kręgosłupa, ledwo chodzę i nóg złączyć nie mogę, czuję się jak paralityk. Może u Ciebie też Kacper wciska głowę i napiera mocno na szyjkę dlatego Cię rozrywa :P Ja nie powiem jak się czułam w niedzielę w nocy, wtedy jak dostałam pierwszą kroplówkę.. Miałam wrażenie, że mi dupsko i wszystko rozrywa tam w środku bo wtedy miałam te mocne skurcze do tego wszystkiego ;/ a nogi miałam do kolan zdrętwiałe, gdyby nie stojak od kroplówki to nawet do kibla bym sama nie doszła tak bolało. Lepiej skonsultuj z lekarzem niech sprawdzi szyjkę, bo jeszcze nie rodzimy :D

olenka1991

A w biedronce od poniedzialku kocyki bawelniane, przescieradla i posciel niemowleca 100% bawelna ;P jakby ktos chcial :-) a wogole snilo mi sie w szpitalu tak sobie przypomnialam teraz, ze urodzilam chlopca :-D mam nadzieje ze Hani siusior nie urosl bo w szpitalu nic mi nie mowili o plci tylko wymiary :-P ale mam nadzieje ze jak do tej pory byla 100% dziewczynka to nic sie nie zmienilo :-P

olenka1991

Ale sie tu fajnie brzuszkowo zrobilo. :-) wszystkie sliczne bez wyjatkow :-) dzieki dziewczyny, kupie tylko cos do kapieli i ten octanisept bo tez o tym slyszalam ze dobre, a reszte w sumie mam bo zapomnialam o tych wacikach, patyczkach, obcinaczach itp ze kupilam to wczesniej :-P krem na zimno tez kupilam, wiec tylko potrzebuje cos do kapieli i po. :-)

olenka1991

Dziewczynki, wiem że to już gdzieś było ale nie chce mi się szukać ;p jakie kosmetyki są potrzebne od 1 dni życia, nie chodzi mi o konkretne marki które lepsze/gorsze bo ile firm tyle opinii, tylko o rodzaje. Bo narazie oprócz maści na odparzenia Bepanthen, chusteczek nawilżających i pampersów to nie mam nic a też chcę to już mieć za sobą i kupić ;p jakiś żel do mycia, szampon, co jeszcze?

Madzia super, że Ninka ma się coraz lepiej i przybiera na wadze ;)

olenka1991

Klalaa tak, taka ta Hania niedobra ;p no ale podobno dziewczynki są teraz gorsze od chłopaków, także szykuję się że wesoło nie będzie ;p
Linda dziękuję, dzisiaj lepiej. Przespałam noc i nawet nie budziłam się zbyt, tylko na siku ale odrazu usypiałam. Zmęczona też byłam po tym szpitalu bo tam w nocy budzili a to sprawdzić tętno, a to leki dać no i taka wykończona stamtąd wróciłam, że cieszę się że już w domu :D w końcu się wyspałam, nawet Hania mi dała dzisiaj spać i nie wierciła się za mocno, ale tak jak mówisz też zastanawiam się jak ona może tak się wiercić skoro ma mniej miejsca niby, a mam cały dzień taki armagedon w brzuchu że szok :D
Marti i dobrze, lepiej trzymaj Ninkę w brzuszku dłużej ;) ja to poprostu przez te problemy mam dosyć i chcę już grudzień, bo u mnie wiadomo, że istnieje ryzyko, że może być jeszcze i listopad ale jak Nina się nie pakuje na świat wcześniej to nie ma co jej pośpieszać ;)

olenka1991

Linda hehe przekazałam Hani że ciocia Linda chce być pierwsza i że ona może wyjść po Kacperku ;p mam nadzieję, że się zgodziła na taki układ :P jejku to już taaak blisko :D ja też mam wizytę w środę, później to już pewnie na pocz grudnia a później pewnie porodówka :D :D marzę o tym by wytrzymać do 10 grudnia bo nie ukrywam, że chciałabym na święta już być z małą w domu ;)

olenka1991

styczniowa_ania hehe no właśnie się obżeram alpejskim mleczkiem więc myślę, że Hani smakuje :D tłumacze jej że to jeszcze nie pora, chociaż do grudnia niech się kobita wstrzyma :D ogólnie ciężko z nią jest dzisiaj na ktg robiła zakłócenia bo tak kopie i położna się wkurzyła i do mnie 'o Boże co za dziecko' ;p bo zapisu nie mogła zrobić :P aż się cieszyła, że ma 4 dni wolnego bo uznała że do mnie z ktg to musi przychodzić na lekach uspokajających bo mała tak nawala i się chowa :D
Linda no dzisiaj to nic innego nie robię tylko leżę i jem :D jakaś głodna jestem po tym szpitalu, tam mi się nie chciało jeść zbyt bo jak byłam 24 na dobę pod kroplówką to jakoś nie miałam apetytu a więc dzisiaj nadrabiam :P ale wydaje mi się że brzuch mi urósł jakoś tam ;p no i Hania kopie ale nie drażnie jej i staram się zbyt nie macać, a to bardzo trudne :D
Marti nie pokazuję Hani co tam dostała za ciuszki, może to ją powstrzyma :D ale powoli szykować muszę torbę do szpitala dla mnie i dla małej bo u mnie różnie może być i chcę się spakować w tym tyg, więc muszę wybrać jakieś piękne ciuszki na początek :P

olenka1991

Piszę już z domu ;) bardzo wam dziękuję wszystkim za wsparcie, naprawdę fajnie, jak ma się komu wylać swoje żale.. Wróciłam i leżę oczywiście bo ciągnie mnie trochę podbrzusze, biorę spazmolinę 3 razy dziennie i luteine 3 razy i niby dzięki temu ma być okej. W środę mam wizytę to się dowiem co dalej, narazie muszę przeleżeć to jakoś.. :) weszłam do domu i odrazu widać że ma tu mieszkać dziecko ;p wszędzie pełno ciuszków jedne się suszą drugie poskładane i poprasowane, czuć ten klimat ;) oby tylko Hani się nie spodobało tak bardzo, że będzie chciała wyskoczyć :D no generalnie mówili, że może mnie boleć i być mi ciężko bo moja mała już nie jest taka mała, nie miałam dziś usg ale na oko przekroczyła już 2000g więc no jednak nosze w sobie jakiś ciężar no i główka nisko i kłuje. Teraz na spokojnie, bez nerwów trzeba czekać cierpliwie, brać leki i wypoczywać. I jakoś wytrwać ten miesiąc. W pon muszę jechać po wypis, w środę wizyta. Wczoraj miałam mieć usg to na które tak czekałam no ale niestety siła wyższa, ale w szpitalu mi zrobili usg i mówili że to jest usg 3 trymestru i nie muszę nic dodatkowo robić tak więc chociaż te 200 zł zaoszczędziłam :P fajnie, że narazie udaje nam się utrzymać wszystkim w dwupakach mimo różnych atrakcji ;p i oby jak najdłużej tak było ;) ja to już naprawdę nie robię nic jedyne co to zaciskam nogi :D chociaż 3 tyg musimy dać radę, później już z górki. ;) a mnie oglądanie porodówki jakoś nie kręci, starczy że nad salą miałam sale operacyjną i słyszałam co nie co ;p oby teraz już jechać tam o czasie i urodzić a nie znowu jakieś fałszywe alarmy, ale to nie wcześniej niż za 3 tyg, proszę Hanię o to ;p

olenka1991

Ide do domuuu :-D dali mi leki luteina i spazmolina 3 razy dziennie i lezing. Badanie ok szyjka trzyma mam rozwarcie 1cm ale przy nadzerce to normalne podobno i moge isc do domu. No i o tydzien do przodu mam ulozenie macicy itp jakies tam ich pomiary czyli 33 tyg :-P a z cyckow mi kapie wiec zaczelo sie :-D odezwe sie z domu bo czekam na meza i lecimy :-D

olenka1991

Jejku tez czuje ze niedlugo sie spotkam z moim dzieckiem na zywo.. Mam mimo wszystko skurcze i tak mnie juz naciska ta glowka ze sie skrecam i sikam co chwila a jak chodze to czuje rzeczywiscie nacisk. Staram sie do 1grudnia chociaz wytrwac pozniej niech sie dzieje co chce. Poradzimy sobie nie jest taka malutka i jest juz przystosowana do zycia w razie czego. Ja teraz patrzac na moje samopoczucie chcialabym lewatywke przed porodem bo mam problem :-P

olenka1991

Z rana mam wieksze a pozniej mniejsze. Nie wiem niektorym sie wydluza ale wydaje mi sie ze to nie na tym etapie ciazy i nie w 2 dni:P biore luteinke ktora ma wspomagac szyjke ale raczej tak to nie dziala. Na szczescie rozwarcia nie mam i nic tam sie nie dzieje. Gdyby nie ten brzuch i moja macica ktorej nie da sie dotknac bo jak dotkneli rano to caly dzien sie spina to by bylo ok. Ja chce juz 1grudnia i moge rodzic tylko nie juz :-D

olenka1991

Linda zalal to za male slowo, serio :-D mam potop w staniku zmieniam chusteczki co pojde do lazienki :-D jutro maz mi przywiezie wkladki bo nie wyrobie tak przeciez :-P no jak nie urok to sraczka. Wydawalo sie ze jest lepiej to ordynator powiedzial ze niejest lepiej i mam taki dzien dzisiaj ze boli mnie wszystko i mam wrazenie ze mi Hanka wypadnie zaraz.. Jeszcze tak nawala ze na ktg zaklocenia wychodzily bo tak podskakiwala i uderzala w ten sprzecik . a co do tego bolu w kroku to glowka moze byc nisko a szyjka sie nie zmienia. Ja wyczailam wlasnie w karcir ze w ndz mialam szyjke 2cm a wczoraj 2,5 cm :-P a glowka nisko caly czas.

olenka1991

Jejku ja tez jestem w szpitalu i mam problem z zalatwieniem sprawy :-P ale nic nie mozna stosowac jedynie mowia nam tu polozne by duzo aktivii jesc/pic i suszone sliwki bo musimy raz dziennie ta akcje miec za soba a nic nie moga nam dac :-P no i wlasnie ze nie mozna przec na sile bo mozna narobic cudow. Tragedia :-D a ja czuje sie jakbym miala brzuch na kolanach, tak jakby mi opadl i hanka buszuje nisko i sie stresuje.

olenka1991

No u mnie nuda nic sie nie dzieje. Hanka okupuje dol brzucha i strasznie mi sie spina przy tym brzuchol. Leze pod kroplowka wlasnie mialam odwiedziny tesciow i az mi goraco z emocji bo tego sie nie spodziewalam :-D a co do wyciekow z cyckow to mam w staniku bagno od dzisiaj, tak mi leci siara, nie wiem czy ro od tych sterydow czy tak ma byc, zapytam jutro na obchodzie ale wkladam sobie chusteczki w stanik a jutro to powiem by mi wkladki laktacyjne przywiezli bo mam straszny wyciek. No i brzuch tak samo spiety balon i Hanka w srodku. Ehh no oby sie ulozylo ale boje sie ze albo mnie przetrzymaja dluzej albo urodze szybciej.

olenka1991

No i po obchodzie macica nadal sie stawia zbyt mocno i do jutra do obchodu mam byc pod kroplowka i ordynator pomysli co dalej. Wydaje sie ze niby jest lepiej a nie jest :-/ jestem wyjatkowym przypadkiem chyba bo mowia ze moja macica jest zbyt realktywna jak na ten etap ale jest tez prawidlowo ulozona i wyksztalcona. Jejku juz mam dosyc sadze ze nie wyjde w tym tyg jednak. :-(

olenka1991

Luizka no to twardnienie to jedna wielka zagadka, ale jak nie masz pewnosci to lepiej sprawdzic. Ja mam twardy brzuch od dawna i nie przejmowalam sie, a w pt tak mnie przypililo ze sama sie spakowalam i powiedzialam ze jade sprawdzic wiec gdyby nie to to moglabym urodzic szybciej bo mialam juz silniejsze skurcze niz takie dopuszczalne. Po kroplowkach lepiej jest. A co do tego mieszkanka to spokojnie, juz mi nic nie pozwola robic :-D bede lezec i zaciskac nogi w domu i trzymac Hanke :-P mam nadzieje ze jutro mnie wezma na badania i wyjde :-P

olenka1991

No juz leci mi 3kroplowka do jutra wieczorem i mam nadzieje ze w czw sie dowiem co dalej. Mam twardy brzuch ale skurcze nie wychodza, moze taki moj urok ze musze miec twardy brzuch i tyle :-D ale dzisiaj ktg wieczorem mialam ladne, najwiecej skurczy mam z rana bo te poranne ktg mam gorsze. Oby u Ani bylo dobrze i bysmy wszystkie zaczely rozpakowywanie w grudniu :-D tego zycze wam i sobie :-)

olenka1991

Linda u mnie lepiej, bardziej mysle o sytuacji Ani,bo mi szyjka trzyma, czop mi nie wypadl wiec tylko skurcze ustabilizuja i wyjde do domu. Wiadomo ze moge rownie dobrze wrocic za 2dni na porodowke bo ta metoda nie daje gwarancji ale moge nawet przenosic ciaze to zalezy od wielu czynnikow :-) ale dziecko juz urodzi sie i bedzie oddychac samo jakby cos. Mam nadzieje ze donosze do 37 tyg a jak nie to do grudnia chociaz :-)

olenka1991

Klalaa no musze byc silna dla malej bo ona tez to czuje ze sie denerwuje. :-) juz blizej niz dalej musimy wytwac. Mam nadzieje ze nic sie nie zmieni i wyjde :-) u mnie w tych emocjach rodzinka sie zajela praniem i ogarnianiem bo byly oznaki ze Hania chce juz wyjsc :-D ale moze uda mi sie cos innego jeszcze porobic dla niej :-) no tylko pewnie juz nie ma zartow i musze jeszcze bardziej uwazac jak wyjde wiec moze i lepiej ze to za mnie zrobili ja co najwyzej poukladam rzeczy w komodzie :-P ja mojego brzucha juz nie dotykam wogole bo mam zakaz jedynie co to kapie sie w zelu z dodatkiem oliwki to nie mam tak suchej skory ale wklepywaniem nie ryzykuje juz :-) bo tu krzycza na nas jak widza ze ktoras dotyka lub cos zbyt majstruje przy brzuchu :-P

olenka1991

No mam nadzieje ze do piatku wyjde, pozniej przeleze w domu do srody do wizyty a pozniej przeleze do 10grudnia chociaz a pozniej niech Hanna wychodzi jak jej sie spieszy :-P byle nie w listopadzie :-D juz bede naprawde ostroznie lezec w domu tylko niech ona sie powstrzyma :-D ale czuje roznice pierwsza kroplowka to byl dramat ale ta druga jakos lepiej ja znosze wiec moze to cos da i opozni chociaz o miesiac porod :-) ciesze sie tylko ze przyjechalam tu i cos z tym zrobilu bo juz moglo byc po wszystkim a myslalam ze nic mi nie jest tylko panikuje:-) damy rade wszystkie wytrwamy do chociaz grudnia :-)

olenka1991

Mialam teraz badanie i szyjka trzyma ladnie i skurcze byly dzisiaj okej, mam nadzieje ze wyjde do konca tyg jak nic sie nie zmieni, mysle ze zabezpieczona jestem farmakologicznie na wypadek jakby cos sie dzialo, kluje mnie podbrzusze bo glowka jest nisko wyczuwalna w badaniu i to jest powod ale szyjka zamknieta i jeszcze dla nich dluga wiec mam sie nie martwic :-) troche mi ulzylo a do grudnia juz niedlugo, damy rade :-) i brzuch wkoncu zmiekl i na badaniu byl super :-D

olenka1991

Jeszcze jutro bo bede miala jeszcze jedna niestety a jedna kroplowka leci kolo 30h :-( no bo jakies tam skurcze sa caly czas i musze :-( ale dalam rade tyle juz 3dzien to dam rade jeszcze jutro.. Tzn pewnie do czwartku to wyjdzie i tak. Brzuch spiety mam ciagle w sumie no zobaczymy co powiedza po tych kroplowkach.

olenka1991

Hej. No wiec noc mi minela lepiej niz wczoraj, przespalam do 3 jak zabita nawet nie slyszalam jak byli o polnocy mierzyc tetno dziecka nie mogli mnie obudzic i sami sobie musieli poradzic :-P ale o 3 juz slyszalam :-P teraz na ktg mi wychodza skurcze 20-40 czyli raczej nie najgorzej o takie sie nie czepiali wczesniej no bo macica musi pracowac. Mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze i wyjde sama :-D a Hania za miesiac:-) no i czuje sie lepiej nie boli serce itp bo przyzwyczailam sie do leku . :-)

olenka1991

No mam nadzieje ze po tej terapii ustapia te bole i wyjde do domu z jakimis lekami rozkurczowymi i dotrwam do grudnia. No ale jak kaza mi zostac no to bede musiala, dla dobra dziecka. Zobaczymy w srode. Do jutra pewnie wieczorem lub nocy mam ta kroplowke, dla dziecka dostalam 2 porcje i juz nic wiecej nie bedzie. Ale poprzednia noc to byl kosmos mam nadzieje ze dzisiejsza zleci bo jestem wykonczona poprzednia, teraz podobno mi lepiej bo organizm sie przyzwyczail.

olenka1991

Dzieki dziewczyny za wsparcie, jakos mi lepiej jak mam komu sie wyzalic i nie czuje sie samotna z tym.. Mialam chwile zalamania wczoraj i dzis rano po tym ktg i komentarzu lekarza ale juz mi lepiej. Dziekuje wam serdecznie wszystkim :-* nie bede wymieniac po kolei bo pisze z tel a troche was jest :-)) a co do depilacji to podziwiam ja mam takie krzaki na nogach i jestem w szpitalu :-P jakbym sie spodziewala to bym sie ogolila, ledwo pipke ogolilam przed wybraniem sie tu i nie obylo sie bez ran bo tez na szybko :-)

olenka1991

Marti pytalas jak maz to znosi no jakos daje rade, w weekend ogarnia pokoj sklada lozeczko i takie tam bo przeciez mamy u niego mieszkac, rodzice rzeczy dla malej mi poprali i poprasowali powkladali w worki i pudelka tylko zabrac do tesciow i poukladac,takze kazdy cos robi :-D ale licze ze wytrzymamy te 3tyg chociaz urodze w grudniu duza Hancie :-D bo teraz ma niecale2kg fajnie by dobila chociaz 2500. Brzuch twardnieje ale jest nieco lepiej zobaczymy jak dalej te ktg beda wychodzic i jak szyjka bedzie trzymac licze ze wyjde jeszcze sama poogarniac pokoj dla malej, to taka piekna sprawa a rodzina robi to za mnie :-/ i wroce tu w grudniu na porodowke :-D

olenka1991

Moze cos zaczyna dzialac teraz na ktg mialam male skurcze ale brzuch mam spiety i twardy bo czuje. Ale czuje sie lepiej oprocz dilirki i kolotania serca po leku ktory dostaje to troche spina sie brzuch ale juz nie boli. Byle do 1 grudnia pozniej to tam niech sie dzieje co chce

olenka1991

Mam kolatanie serca jedna kroplowka a leci mi drugi dzien od wczoraj od 13 bo jakby ja dali szybciej to bym zawalu mogla dostac :P a tu konca nie widac :D i jeszcze jedna taka przede mna i moze w srode cos pomysla co ze mna zrobic bo dzisiaj to tez tylko dyzur i jutro bo dlugi weekend maja :-D no dostalam druga na pluca Hani i za 2doby mowili ze zacznie dzialac ale wytrwam do grudnia, bede sie starac :-D

olenka1991

Ja tez lubie ale kazdy dzien w brzuszku daje wieksze szanse dla Hani te sterydy na plucka tez dzialaja dopiero po tygodniu wiec musimy jakos wytrzymac ze soba jeszcze :-)wiec jak nie wolno to nie dotykam nawet jak sie kapie to nie masuje bo odrazu wstaje.

olenka1991

Mowie jej caly czas, oby posluchala :-) ale Hania malo sie rusza jakos bo po tych sterydach mowili ze tak moze byc. A macica prscuje bardzo silnie i tak. Musze lezec na bokach na wznak nie wolno i nie dotykac brzucha taka rada dla wszystkich ktorym macica sie stawia :-) bo bedziecie cierpiec jak ja :-)

olenka1991

No wiec byl lekarz na ktg powiedzial tylko uuuu niedobrze, a tak to nadal mam lezec pod kroplowka do srody i dostane dzis jeszcze ta druga kroplowke na pluca i mamy nadzieje i ja i lekarz ze jakos to przetrwam a jak nie no to trzeba bedzie rozwiazac to szybciej. Rozwarcia nie mam jedynie szyjka krotsza i silne skurcze. Takze trzymac kciuki mocno za grudzien ! No polozna mowila ze nic wiecej mi dac nie moga kroplowka powinna uspokajac skurcze a mi sie nasilily.

olenka1991

Nie wiem czy to duzo ale miejsca na papierze jest do 100 dowiem sie pewnie na obchodzie

olenka1991

A czuje sie tak mega zle ze jakby niefakt ze mam kroplowke i chodze wszedzie ze stojakiem to bym nawet do wc nie doszla tak mnie boli wszystko a w nocy do mnie polozna przychodzi i sprawdza czy ok bo dostaje sterydy i to serce mnie boli . czemu tak musi byc ze akurat ja mam takie szczescie

olenka1991

Ok napisze wam. No boje sie bo czytalam to ta metoda ktora u mnie stosuja raczej opoznia porod o np tydzien czy te kilka dni by zdarzyli podac sterydy na rozwoj narzadow dziecka, nie wiem czy uchronie sie przed listopadem.. Boje sie mega

olenka1991

I czuje ze bede druga do tej pory mialam skurcze 10-30 a teraz mialam ktg i mam skurcze 60-70. Boje sie co powiedza na obchodzie. Czuje sie serio mega zlee.