natefe

Kobieta, 0 lat

Ostatnie posty użytkownika
natefe

Re: Kubek na prezent?

ciekawe są też tzw kubki magiczne, czyli zmieniające kolor pod wpływem ciepła. zazwyczaj jest czarny a po wlania goracego napoju pojawia sie zamowione przez Was zdjecie :)

natefe

Re: Doradca ds. naturalnej higieny niemowląt

Witam, zarejestrowałam się przed chwilą i to jest mój pierwszy post. Szukam pomocy i wsparcia, bo ogarnął mnie kryzys.
O bezpieluchowym wychowaniu czytałam już cztery miesiące temu, ale dopiero teraz zdecydowałam się na to. Przez kilka dni byłam pełna energii i motywacji, co prawda trochę nie wiedziałam co powinnam najpierw zrobić. Przeczytałam, że trzeba obserwować dziecko jakie wysyła ono sygnały. moje dziecko nie wysyła ich w ogóle. Już jak była noworodkiem, nie płakała jak zrobiła do pieluchy. Że należy wysadzać, kiedy się spodziewamy tego, ale ona nie robi siusiu w jakimś określonym rytmie. Dzisiaj mnie zaskoczyła z kupą, bo zamiast o 8 rano, zrobiła godzinę później i musiałam ją wziąć pod prysznic, czego bardzo nielubi.
Wszyscy wokoło mówią, że to za wcześnie i, że ją przeziębię (bo w zimie)- tylko partner i teściowa są ze mną (teściowa zapewne nie zna takiego pojęcia, lecz w tym wieku już uczyła swoich chłopców korzystania z nocnika). Moja córcia tydzień temu skończyła osiem miesięcy. Oczywiście mówię jak zrobi siusiu, czy kupę e-e-e, czy pssii, ale wydaje mi się, że to nic nie działa. Jak czegoś chce, to zazwyczaj płacze, albo w wielkiej wściekłości rzuca nogami.
Zauważyłam jedynie, że przez te kilka dni dokąd jej zdjęłam pieluchę (najpierw była w samych spodenkach, później zaczęłam jej wkładać luźno tetrę), to mniej sika. Szczególnie w nocy.
Nie wiem, co jeszcze mogę powiedzieć. I nie wiem, co mam robić, a bardzo mi zależy na lepszej komunikacji z moim dzieckiem i na wysadzaniu jej.
Od razu powiem, że nie mam pieniędzy, aby kupować jakieś super gadżety. posiadam tylko pieluchy tetrowe, kilkanaście jednorazowych, siatki na podkład, spodenki, miseczkę na której mała nie lubi siadać (nocnik będzie za kilka dni) i świętą cierpliwość, tzw. Anielską.