Nasz-Koliberek_pl

Kobieta, 0 lat

Ostatnie posty użytkownika
Nasz-Koliberek_pl

Konkurs "Święta i po świętach"

Konkurs „Święta i po świętach”
organizowany przez sklep internetowy naszkoliberek

Wygraj bodziaka dla swojego maluszka!

Wygraj dowolnego bodziaka z naszej oferty handlowej. Sama zadecydujesz jakiego chcesz. Jedyne co musisz zrobić to podesłać do nas zdjęcie związane ze świętami oraz maluszkiem. O wygranej zadecydują ciekawe uzasadnienia w komentarzach oraz Wasze głosy.

Regulamin konkursu dostępny na stronie:
blog.naszkoliberek.pl/konkurs-swieta-i-po-swietach/

Zapraszamy serdecznie do konkursu oraz aktywnego komentowania dlaczego Wasz bobasek powinien otrzymać bodziaka.

Przypominamy że zwycięzca nie ponosi żadnych kosztów, na nasz koszt wysyłamy bodziaka.

Nasz-Koliberek_pl

Re: Polecam-odradzam sklep internetowy

Polecamy zakupy w sklepie internetowym dla dzieci i niemowląt naszkoliberek.pl Póki co dziesiątki pozytywnych komentarzy, które można sprawdzić na allegro.

Nasz-Koliberek_pl

Kreatywny konkurs na czerwiec

Zapraszamy do nowego kreatywnego konkursu
organizowanego przez sklep internetowy naszkoliberek oraz blogerkę mandarynkowa-mama.blogspot

Temat:

„Do jakiego zwierzątka porównałabyś swoje dziecko?”
Zdjęcie konkursowe wraz z ciekawym uzasadnieniem lub tylko własne przemyślenia wysyłamy na sklep@naszkoliberek.pl. Każde zdjęcie z opisem będzie umieszczone w sondzie.
Reszta szczegółów poniżej,

Główna nagroda: Pluszak z kocykiem firmy Bobas zapakowany w przeźroczysty woreczek z kokardką i bilecikiem doskonały na prezent
Nagroda pocieszenia: 10% kupon zniżkowy na zakupy w sklepie internetowym naszkoliberek.pl
Nagroda dodatkowa: body z krótkim rękawem wybrane przez Mandarynkową Mamę
(rozmiar ustalony ze zwycięzcą, kolorystyka dopasowana do płci dziecka)

Zasady:
1. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która zdobędzie 5punktów.
2. Drugie miejsce zajmie osoba z 4punktami.
3. Nagrodę dodatkową dostanie osoba wyłoniona przez Mandarynkową Mamę, która najciekawiej oddała temat konkursu.
4. Maksymalnie można zdobyć 5 punktów – Punkty można zdobyć za:
a) Uzyskanie największej ilości głosów w sondzie – 2pkt
b) Druga pozycja w sondzie – 1pkt
c) Polubienie profilu NaszKoliberek na FB – 1pkt
d) Dodanie banerka propagującego konkurs na blogu/lub swoim profilu FB – 1pkt
e) Dołączenie do obserwatorów bloga Mandarynkowej Mamy – 1pkt
5. Zdjęcie konkursowe wraz z kreatywnym uzasadnieniem proszę wysyłać do 30.06.2012 na adres email: sklep@naszkoliberek.pl.
6. Warunkiem z skorzystania z kuponu rabatowego jest zarejestrowanie się w sklepie oraz dokonanie zakupów w przedziale 0-400zł. Z kuponu można skorzystać tylko raz.
7. Zdjęcia, zostaną opublikowane na stronie blog.naszkoliberek.pl oraz FB.
8. Zdjęcie powinno być nie większe jak 1MB oraz w miarę możliwości aby nie przekraczało 800px szerokości.
9. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 01.07.2012
10. Aby punkty były naliczone proszę w komentarzach pod tym postem napisać formułkę:
Lubię Nasz Koliberek na FB: TAK/NIE (jeśli tak podaj swoje inicjały)
Dodany baner na moim blogu: TAK/NIE
Obserwator bloga Mandarynkowej Mamy: TAK/NIE

Zapraszamy do zabawy. Więcej na stronie konkursu:

----> blog.naszkoliberek.pl/kreatywny-konkurs

Nasz-Koliberek_pl

Re: Konkurs na majówkę do wygrania perfuma, kocyk i kody rabatowe.

askasam
"perfuma" mnie rozwaliła:36_2_25:
Polecam korzystanie ze słownika

Oczywiście słowo perfuma wg Pana Miodka i polonistek jest błędem językowym. Cóż jestem nowoczesnym człowiekiem i nie trzymam się kanonów. Skoro Mickiewicz używał słowa perfuma :)
Prawda jest taka że język cały czas ewoluuje i pojęcie błędu jest wartością względną tak jak współczesna wartość pieniądza.

Proszę i bardzo bardzo rozległa wypowiedź.

Perfumy to wyraz pochodzący z języka francuskiego, jednak na grunt polski przyjęty został w trochę innej postaci. Wyrażenie par fumée [wym. par fime] znaczy dosłownie ‘przez dym’, stąd ‘substancję wywołującą miłą woń, zapach’ nazwano we Francji le parfum. Francuzi mają zarówno rzeczownik r. męskiego (le) parfum, czyli ‘flakon, butelka zapachów, aromatów’, jak i jego odpowiednik w liczbie mnogiej (les) parfums (‘flakony, butelki zapachów, aromatów’), od których to form utworzono wyrazy pochodne: parfumer ‘perfumować’, se parfumer ‘perfumować się’ i parfumarie ‘perfumeria’. Jak widać, w oryginale wszystkie te słowa zaczynają się od par-.

Być może i my mówilibyśmy dziś i pisali (te) parfumy, albo nawet (ta) parfuma, czyli przez par- (nawiasem mówiąc, drugą formę zamieszczał w swym Słowniku etymologicznym z 1927 r. Aleksander Brückner), gdyby nie to, że w języku łacińskim i włoskim istniał czasownik perfumare (‘przedymiać’). Podobieństwo brzmieniowe i częściowo semantyczne słów parfumer i perfumare sprawiło, że w niektórych językach na określenie ‘flakonu, butelki zapachów, aromatów’ wykształciła się forma z nagłosowym per-: perfume (w angielskim i hiszpańskim) i perfumo (we włoskim; dziś profumo). Przy „francuskiej” formie pozostali natomiast Niemcy – w języku niemieckim istnieją obocznie słowa Parfum i Parfüm.

Polszczyzna włączyła do swego zasobu leksykalnego formę z cząstką per-, a językoznawcy zdecydowali się od razu na postać pluralną (te) perfumy. Kiedy wydawało się, że zostanie ona przez wszystkich zaakceptowana, w mowie ludzi pochodzących z Wileńszczyzny zauważono nagle regionalizm (ta) perfuma. Sięgnął po nią w Księdze V „Pana Tadeusza” sam Adam Mickiewicz. Pisał tak:

Telimena otwiera petersburskie składy,

Dobywa flaszki perfum, słoiki pomady,

Pokrapia Zosię wkoło wyborną p e r f u m ą

(Woń napełniła izbę), włos namaszcza gumą.

Niewątpliwie wieszcz posłużył się narzędnikiem perfumą, żeby go zrymować z gumą, co było o tyle łatwiejsze, że słowo guma znaczyło też kiedyś ‘pomada do włosów’, a więc wiązało się z tą samą sferą dbania o higienę, wygląd itp.

Skoro (tej) perfumy używał Mickiewicz (dodajmy, że perfumę włączali później do swych tekstów m.in. Jarosław Iwaszkiewicz i Pola Gojawiczyńska), trafiła ona, rzecz jasna, do słowników. Odnotował ją Słownik języka polskiego (tzw. słownik wileński) z 1861 r. Maurycego Orgelbranda. Ciekawe, że nie było jej jeszcze w Słowniku języka polskiego Samuela Bogusława Lindego wydanym trzy lata wcześniej, w 1858 r. (figurowało tam hasło perfumy ‘wonne rzeczy drogie robione, suche, mokre olejki’, tylko że z dopełniaczem… perfumów; dziś mówimy i piszemy perfumy, perfum).

A zatem jeśli ktoś posługuje się obecnie formą (ta) perfuma, to od biedy może jej bronić i powoływać się na samego mistrza Adama (pamiętajmy jednak, że Co wolno Mickiewiczu, to nie tobie, Nitschu – że przypomnę pewną historyjkę sprzed wielu lat rodem z polonistyki na UJ). Gorzej, gdy sięga się po (ten) perfum…

Nie mam wątpliwości, że owa męska forma upowszechnia się (głównie w języku ludzi młodych) pod wpływem angielskiego słowa perfume. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w oryginale występuje on w postaci singularnej zarówno w znaczeniu ‘zapach, aromat, woń’, jak i ‘perfumy’ (nie ma tam rozróżnienia jak we francuskim le parfum i les parfums). A że wymawia się perfume jako [pe:fju:m], łatwo o bezrefleksyjne przeniesienie do polszczyzny owej artykulacji i na formę pisaną, i na mówioną, tzn. traktowanie jej jako rzeczownika r. męskiego o zakończeniu -um ‒ (ten) perfum, jak np. (ten) album. Ale to błąd, spory błąd. W polszczyźnie początku XXI w. nie ma żadnej perfumy ani żadnego perfuma. Są wyłącznie perfumy!

Nasz-Koliberek_pl

Re: Angielski od kiedy? 6 m, 1 rok, 2 lata, 3 lata? 6 lat?

Mój maluszek ma 5 lat a angielskiego uczy się od roku. Całkiem nieźle mu to idzie, bardzo szybko pojmował wszystkie słówka. Uczyć zaczął się przypadkowo powtarzając za swoimi starszymi kuzynkami jak miały angielski. Postanowiliśmy więc, że on też będzie pobierał lekcje. Na początek miał tylko po 15 minut a teraz już pół godzinki raz w tygodniu. Na angielski czeka zawsze z niecierpliwością i jest bardzo zadowolony.
Myślę że każde dziecko jest inne, ale zawsze ciekawe więc jeśli ma tylko ochotę na naukę angielskiego to należy mu tylko w tym pomóc.

Nasz-Koliberek_pl

Konkurs na majówkę do wygrania perfuma, kocyk i kody rabatowe.

Zapraszam do konkursu organizowanego przez sklep internetowy oraz blog.

Główna nagroda perfuma Spotligh o wartości 70zł

Za drugie miejsce kocyk niemowlęcy polskiej firmy DuetBaby + kupon zniżkowy 10% na zakupy w sklepie internetowym

oraz 2 nagrody pocieszenia 2 kupony zniżkowe 10% na zakupy w sklepie internetowym

Wystarczy że wyślecie zdjęcie z zabawnymi sytuacjami waszych dzieci.

Adres konkursu: blog.naszkoliberek.pl/konkurs-na-majowke

Konkurs trwa do końca maja 2012

Nasz-Koliberek_pl

Re: Jaka zmywarka?

cafe82
aaaa w ogole bez zmywarki zycia sobie teraz nie wyobrazam:D

Zgadzam się bez zmywarki też można przeżyć. :)

Nasz-Koliberek_pl

Re: Nawilżacz powietrza

hm ja posiadam jakiś nawilżacz , który stoi w pokoju maluszka, pozwala mu dobrze spać no i mąż nawet przestał chrapać, ale jak nazywa się ten nawilżacz, z jakiej jest firmy? tego niestety nie wiem ;) powiem tylko to, że taki nawilżacz posiada same zalety ;)

Nasz-Koliberek_pl

Re: wózek nowy czy używany????????

ja miałam mieć wózek po dzieciach brata, jednak doszliśmy z mężem do wniosku , że ekonomiczniej będzie kupić wózek wielofunkcyjny, który posiada w sobie fotelik samochodowy, spacerówkę i gondolę ;) bardzo fajne rozwiązanie. Wózek kosztował około 1500zł , ale opłacało się, zaoszczędziliśmy na tych wspomnianych rzeczach ;)

Nasz-Koliberek_pl

Re: Prezent na Chrzciny, Chrzestna, Chrzestny

matka chrzestna powinna przede wszystkim ubrać maleństwo ;) to podobno dobrze wróży , choć ja raczej nie wierzę w zabobony ;) no i może jakiś medalik, albo pieniążki?
chrzestny może kupić dla dziewczynki jakieś kolczyki np. to bardzo uniwersalny prezent ;)

Nasz-Koliberek_pl

Re: Prezent dla roczniaka

ja w sumie nie wiem co polecić, bo mój mały bawi się zabawkami po rodzeństwie ciotecznym i w sumie mimo, że mają już trochę te zabawki to nie marudzi tylko bawi się nimi ;)

Nasz-Koliberek_pl

Re: Prezenty na narodziny dziecka

fajna sprawa :) wszystko co jest kolorowe i przyciąga uwagę spodoba się mojemu Jaśkowi :) dzisiejsze rozwiązania są fajne, dużo urozmaiceń, kolorów i różnorodności ;)

Nasz-Koliberek_pl

Re: zabawki do kąpieli

niestety na allegro juz aukcja została przeniesiona do archiwum :) ja do kąpieli bardzo polecam wszechobecne kaczuszki, zrobione są one z bezpiecznych materiałów, poza tym można dostać takie zabawki w różnych kształtach, np. samochodzików ;)

Nasz-Koliberek_pl

Re: Czytamy naszym dzieciom?

Jeśli naprawdę jestem zapracowana, zmęczona albo nie mam czasu to włączam audiobooka, ale rzadko to się zdarza. Każdego wieczora staram się czytać Jaśkowi , uważam, że odgrywa to dużą rolę w rozwoju dziecka ;)

Nasz-Koliberek_pl

Re: Jak ubrac sie na chrzest? :)

no w spodniach też można iść, ale raczej nie wygląda to za elegancko jak dla mnie ;) ja bym była za jakąś spódnicą, np. ołówkową , do tego biała bokserka i marynarka ;) fajny efekt

Nasz-Koliberek_pl

Re: Co myslicie o mrozeniu ciast?

przyznam szczerze, że ja nie próbowałam nigdy mrozić ciast, uważam, że raczej popsułyby się no i wiadomo po rozmrożeniu posmak byłby inny :)