Skocz do zawartości
Forum

motylek 2007

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    szr

Osiągnięcia motylek 2007

0

Reputacja

  1. witajcie :) ja odpuściłam sobie konkursy, ale zakwalifikowałam się do kampanii somersby na street, przed chwilą mail że paczka w drodze :)) ciekawe ile tego będzie - wezmę do domku na święta bo ja teraz nie mogę pić alkoholu ;)
  2. witam, jak w temacie. za drobną opłatą szukam osoby, która rozliczyłaby mi pit za 2012 rok. rozliczenie z mężem i odliczenie na 1 dziecko. proszę o kontakt na priw osoby chętne do pomocy. ( najlepiej z doświadczeniem ;) mam możliwość przesłać zdjęcia pit, skan średnio możliwy na chwilę obecną...
  3. Witam. od października do grudnia byłam zatrudniona w firmie na umowę zlecenie. składki wszystkie były odprowadzane w tym czasie, zarabiałam najniższą krajową płaconą "do ręki" nie na konto. teraz jestem w ciąży 16 tydzień. Szef jest ugodowy i chce pójsć mi na rękę. czy da radę teraz przedłużyć tą umowę zlecenie czy trzeba normalnej umowy o pracę ( teraz pewnie już od lutego) żebym mogła pójść na zwolnienie lekarskie?czy ten staż jaki miałam na umowie zlecenie liczy się i można to jakoś przeciągnąć? chodzi mi o to że wszędzie piszą o 12 miesięcznej średniej wyciągniętej z dochodów, ale pewnie przy umowach o pracę. czy mając 3 mies umowę zlecenie i płacone składki mam szanse na pójście na zwolnienie lekarskie a potem macierzyńskie? edit trochę doczytałam ze z umowy zlecenie nie ma odprowadzanych składek chorobowych więc i kasa na zwolnieniu się nie należy. nadal tak jest? czyli musiałabym np od lutego dostać umowę o pracę z której odprowadzane byłyby wszystkie składki ( zeby była 90 dniowa ciągłość) i potem zwolnienie?
  4. jak w tytule. ciuszki ciążowe i nie tylko, jakieś luźniejsze tuniki, spodnie pas do 100 a najlepiej typowo ciążowe. sweterki luźne. czekam na propozycje tu na pw lub mail teresazalewska@wp.pl
  5. a najlepsze ze sprawdziłam swoje IP i jest inne niż na ich wezwaniu do zapłaty
  6. agusia20112motylek 2007Witam, rok temu mój mąż założył tam konto. wtedy jeszcze nie słyszeliśmy o słynnym pobieraczku. podaliśmy dane adres prawdziwe.. przychodziły maila żeby uiścić opłatę za zawarcie umowy ( czy taka umowa przez internet bez podpisu jest wiążąca?) jest coś takiego że rejestracja darmowa i w ciągu 10 dni trzeba odstąpić od umowy inaczej oni na rok przedłużają. my odstąpiliśmy pamiętam że wysyłałam pismo ale później. to raz .a dziś przyszło listem - nie poleconym że do zapłaty 94,80... 7 dni na to inaczej kierują do sądu... dzwoniłam do urzędu ochrony konsumenta i pani mi powiedziała żeby nie płacić mnóstwo takich tel ma i sytuacji... że to oszuści i zignorować że nie mają podstaw prawnych żeby skierować to do sądu... chciałabym spytać może znajdzie się jakiś prawnik albo ktoś kto się na tym zna. płacić czy nie? na forum prawnym różne opinie ktoś płacił ( nawet koleżanka z pracy mówiła ze rok temu tak miała i zapłaciła) ktoś pisać że nie zapłaci. kolega napisał podobno maila do nich ze opłata uiszczona i ma spokój, jak najlepiej postąpić??ostatnio była informacja ,ze Pobieraczek upadł....oszukali tylu ilu sie dało-naiwni i nieświadomi płacili,a wszyscy co nie zapłacili są do przodu,bo juz nie raz prawnicy mówili,że to to co właściciele pobieraczka wyrabiają jest bezprawiem ja też dużo czytałam ale sporo info jest że płacą. wiem że to wyłudzenie ale ziarno niepewności jest tym bardziej że straszą kosztami sądowymi ponad 600 zł. 100 zł to już dużo a co mówić ponad 600.. dlatego chcę się upewnić gdzie się da :)
  7. Witam, rok temu mój mąż założył tam konto. wtedy jeszcze nie słyszeliśmy o słynnym pobieraczku. podaliśmy dane adres prawdziwe.. przychodziły maila żeby uiścić opłatę za zawarcie umowy ( czy taka umowa przez internet bez podpisu jest wiążąca?) jest coś takiego że rejestracja darmowa i w ciągu 10 dni trzeba odstąpić od umowy inaczej oni na rok przedłużają. my odstąpiliśmy pamiętam że wysyłałam pismo ale później. to raz .a dziś przyszło listem - nie poleconym że do zapłaty 94,80... 7 dni na to inaczej kierują do sądu... dzwoniłam do urzędu ochrony konsumenta i pani mi powiedziała żeby nie płacić mnóstwo takich tel ma i sytuacji... że to oszuści i zignorować że nie mają podstaw prawnych żeby skierować to do sądu... chciałabym spytać może znajdzie się jakiś prawnik albo ktoś kto się na tym zna. płacić czy nie? na forum prawnym różne opinie ktoś płacił ( nawet koleżanka z pracy mówiła ze rok temu tak miała i zapłaciła) ktoś pisać że nie zapłaci. kolega napisał podobno maila do nich ze opłata uiszczona i ma spokój, jak najlepiej postąpić??
  8. kto ma głosik na FB na FA proszę str 11 na razie odklikam co trzeba jak nie bedziecie mogły znaleźć to piszcie trzeba polubić profil FA MEN https://www.facebook.com/famenPL/app_337106183041792
  9. Witajcie, ja z kolejnym pytaniem do osób zorientowanych w temacie 1. ile teraz wynosi najniższa krajowa brutto a ile netto 2. jeśli jest umowa zlecenie na kwotę 1500 brutto ile będzie na rękę? z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
  10. dzięki za odpowiedzi :* zaproponuję 500-600 zł max za cały miesiąc czyli jakies 5-6 zł myślę że bedzie ok. zobacze ile sama dostanę propozycję zarobku i co ta pani powie też miała tam kogoś pytać
  11. DaffodilMotylek skoro miejscowość mała, to może koło 5 zł za godzinę? Ewentualnie możecie się umówić od razu na jakąś sumaryczną kwotę za cały miesiąc.My płaciliśmy 10 zł za godzinę, ale takie niestety są realia krakowskie :/ Miesięczna opieka kosztowała nas prawie 2000 tys. Nasze portfele odetchnęły z ulgą, kiedy Kuba poszedł do żłobka. o kurcze ale cena ja sprzątam za 8 zł/godz a teraz najprawdopodobniej czeka mnie lepsza praca typu biurowa na pół etatu więc zarobię max 1000 zł na miesiąc razem z tym sprzątaniem - tak liczę. no i czeka mnie taki większy wydatek tylko w sierpniu bo wrzesień już przedszkole ( 3,5 za wyżywienie za dzień + jakieś tam składki) tak myslałam też 5 zł/godz no moze max 6...
  12. Witam, jak w temacie jakie macie doświadczenia.jak to wygląda teraz? może bede musiała oddać pod opiekę małą ( 3 latkę) w sierpniu ( we wrześniu już przedszkole) na około 4-5 godz dziennie. mam już "upatrzoną " panią która wcześniej pracowała w przedszkolu do którego córka chodziła. więc mała ją zna a pani mieszka dom obok. jaką cenę mogę zaproponować żeby się nie ośmieszyć? :) nie znam teraz stawek i nie wiem ile za każdą odp z góry dziękuję aa miejscowość mała prawie wieś w sumie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...