mirabelka80

Kobieta, 39 lat, olsztyn

O SOBIE:

.

Ostatnie posty użytkownika
mirabelka80

Przedszkole publiczne vs prywatne

Witajcie. Zastanawiałam się ostatnio nad porównaniem placówek państwowych z prywatnymi w kontekście rozwoju ale i radości z pobytu naszych pociech. Czy ktoś mógłby na przykładzie własnego dziecka porównać te dwie opcje?

mirabelka80

Re: Prezent dla nauczycielki/opiekunki na odejście z przedszkola

to zawsze cieszy jak dziecko z radością biegnie do swojego przedszkola, niestety nie mam porównania między placówką prywatną a publiczną bo ze względu na rejon zamieszkania musieliśmy korzystać z prywatnego przedszkola. Czy dzieciaki równie chętnie chodzą do publicznych przedszkoli co do prywatnych?

mirabelka80

Re: Czy nagradzacie dzieci za dobre oceny w szkole?

Wydaje mi się, że z wykładu na temat pożytku z wiedzy w przyszłości niewiele zostało w główce młodego człowieka :) Co nie zmienia faktu że tata się nie popisał proponując pieniądze za wyniki

mirabelka80

Re: Pomysł na prezent

modelinowe dinozaury! to była najlepsza zabawa swojego czasu u mnie w przedszkolu :)

mirabelka80

Re: Prezent dla dziecka

taki list do wróżki była bym w stanie sama stworzyć na podstawie ciągłego "miauczenia" o różne rzeczy :) szkoda że mój portfel dostaje zawału na samą myśl o jej realizacji

mirabelka80

Re: Czy nagradzacie dzieci za dobre oceny w szkole?

no i udało się :) w nowym roku Pani nauczycielka zapowiedziała klasie mojej małej że w każdym semestrze czeka ich wizyta w jakimś ciekawym miejscu żeby zmotywować je do nauki i tak na pierwszy ogień idzie dino park. Zobaczymy czy pomysł się przyjmie przez rodziców którzy będą musieli jakby nie patrzeć pokryć koszty ale jestem dobrej myśli.

mirabelka80

Re: Czy wiesz, jak kreatywnie bawić się z dzieckiem?

Ludziki i zwierzątka z kasztanów moja mała ma już obcykane w przedszkolu więc w domu musimy wykazać się większą kreatywnością. Nie odrzucamy jednak kasztanów i zapałek tylko wymyślamy inne kształty do budowania, np. mąż wymyślił ostatnio żeby zbudować dinozaury na podstawie jednej książeczki z obrazkami i wyszło bardzo fajnie. W poszukiwaniu zajęć dla swoich pociech korzystajcie z darów natury bo jest w ich cała masa inspiracji do zabaw.

mirabelka80

Re: Prezent dla nauczycielki/opiekunki na odejście z przedszkola

pamiętam że moja mała nie za bardzo rozumiała co się właściwie dzieje bo w przedszkolu było kilka przedszkolanek które często się zmieniały zmianami tak że była ciągła rotacja więc jak jedna z nich odeszła a przyszła inna to po chwili przełamania lodów dzieciaki zapomniały o poprzedniej cioci

mirabelka80

Re: Czy nagradzacie dzieci za dobre oceny w szkole?

Ależ nic straconego! Jeśli tylko budżet pozwala proszę rozważyć ciekawy weekendowy wyjazd dla całej rodziny który rozwieje nieco jesienną zawieruchę. Wbrew pozorom okres oczekiwania na nagrodę sprawia, że czas oczekiwania na nią przyśpiesza a co za tym idzie szybciej chce się pokonywać bieżące trudności, np w nauce.

mirabelka80

Re: Prezent dla dziecka

a która opcja nadaje się bardziej dla 5 letniego chłopaka? czy ta nauka za bardzo go nie znudzi?

mirabelka80

Re: Wierzycie w naukę przez rozrywkę?

Pani Kamilo w pełni się z Panią zgadzam i o to właśnie chodziło w mojej wypowiedzi :) chyba w takim razie pomyślę nad wybraniem się do jakiegoś parku nauki, a raczej nauki przez rozrywkę ;)

Pozdrawiam

mirabelka80

Re: Komputer zawładnął moim synem

+1, zgadzam się z przedmówcą. Najlepiej jak uda Ci się zarazić małego swoim hobby, ale jeśli nie to poszukajcie wspólnie tego co poza komputerem najbardziej go interesuje, a jak już musi być komputer to niech zacznie programować, są takie gry które uczą programowania przez zabawę. Pamiętam z informatyki chyba Logo, tam się chodziło takim małym dinozaurem czy innym gadem i pisało się program gdzie ma iść i on rysował obrazki :)

mirabelka80

Re: Dzień ojca 2014

dopiero teraz z ciekawości przeczytałam ten temat i chciałam tylko powiedzieć, że moja córeczka sama nazbierała z kieszonkowego na wycieczkę dla tatusia do parku rozrywki który 2 tygodnie wcześniej razem znaleźli w internecie - oczywiście pojechaliśmy wszyscy razem i wyszło bardzo miło

mirabelka80

Re: Czy wiesz, jak kreatywnie bawić się z dzieckiem?

My z mężem nie mamy komputera w domu i jesteśmy szczęśliwi z tego powodu bo dzięki temu nasza córeczka nie traci czasu slepiąc się na monitor. Mam świadomość, że jak pójdzie do szkoły to komputer trzeba będzie zakupić ale do tego czasu na pewno nauczy się spędzać przyjemnie czas bez tego pożeracza czasu ;)

mirabelka80

Re: Zajęcia dla dzieci w wakacje

poszukaj półkolonii w swoim mieście, tam zorganizują czas Twojemu dziecku za Ciebie ;) ale wycieczka wakacyjna o której spadkobierca będzie mógł opowiedzieć rówieśnikom w klasie też jest dobrym pomysłem