MartynaAnna

Kobieta, 34 lata, Gdańsk

Ostatnie posty użytkownika
MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Cześć dziewczyny.Jakiś czas mnie nie było. Wróciłam pożegnać się z Wami. Niestety i u mnie jak u Natalii (jak dobrze pamiętam) ciąża została odrzucona przez organizm. Niestety trafilam w nocy na SOR z silnym krwotokiem. W dzień jeszcze widziałam pulsujące serce, a od 24 krwotoku dostałam z przeokrutnym bólem. już wiedziałam, że jest po wszystkim

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Ja za to się tak dobrze czuje, że czasami zapominam, że jestem w ciąży. Momentami aż mnie to niepokoi, ale wizytę mam 25 czerwca i mam nadzieje, że jest wszystko w jak najlepszym porządku. Co prawda częściej biegam do toalety, czasami odczuwam podbrzusze.

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

MamaRobercika
niektóre kobiety chodzą sobie do dwóch ginekologow, ciaze oficjalnie prowadzą na nfz i mają te wszystkie badania za darmo, i czasem sobie idą dodatkowo prywatnie zrobić np usg. niektórym wystarcza 4 usg na nfz by zobaczyc dziecko, a inne kobiety co tydzień lub co dwa chcą zobaczyć czy nadal wszystko ok o wtedy chodzą już prywatnie. Choć wiem że do ginekologow na nfz ciężko o terminy, żeby wogole udało się zapisać.

Ja na szczęście mam ginekologa, który ma swój gabinet i przyjmuje na nfz (co jest chyba najlepszym układem,bo wtedy inaczej patrzą przy porodzie, znajomości). Termin mam zawsze kiedy mi wyznaczy. Na recepcji zawsze mnie wpisują choćby miejsca nie było :D Ostatnio wpadłam po przykrej historii Naszej koleżanki do ginekolożki bez rejestracji to też mnie przyjęła pomiędzy.
Ja za każdym razem mam wykonwane USG. :)

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

agatt.
ja dzis bylam oddac krew i mocz -300 zl poszlo co za ból :((... ale czego nie robi się dla dzieciątka :)

Tak się zastanawiam.. dlaczego płaciłaś skoro to jest dla kobiet w ciąży darmowe. Lekarz nie wypisał Ci skierowania na badania? Ja miałam skierowanie i nie płaciłam za żadne badania. Zawsze proś o skierowanie jeśli Ci nie da. Inaczej będziesz dalej płaciła. ;/

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Natalaai
Cześć dziewczyny, super, że u Was wszystko idzie zgodnie z planem ;)

Miałam się już nie udzielac, ale chyba muszę się komuś wygadać.
U mnie, od poniedziałku, odnośnie poronienia, nic.
Dzwoniłam dzisiaj do lekarza i powiedział, że jeśli psychicznie czuję się na siłach, to mam jeszcze trochę poczekać, bo lepiej żeby wszystko zadziało się samo, niż zabieg.
Mam odzywać się w poniedziałek i jeśli nic nie ruszy, wtedy weźmie mnie do szpitala.
Ja wczoraj zaczęłam delikatnie odczuwać podbrzusze. Ale właściwie na początku ciąży też czułam, więc nie wiem co to znaczy...

Idz jeszcze raz na usg do innego lekarza. Ja bym nie mogła tak czekać i spać spokojnie. Po Twojej historii tak się wystraszyłam, że sama poszłam na usg, bo miałam koszmary. Mimo,że na usg byłam niecałe 2 tyg temu to poszłam zobaczyć i przekonać się, że nadal bije serce.

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Zwolnienie lekarskie w ciąży wygląda następująco :D
Na druku zwolnienia musi być literka B - od tego zależy w jakiej kwocie dostanie się zasiłek chorobowy.

Które ciężarne mają zwolnienia płatne,a które nie?
Na czas przebywania na zwolnieniu kobieta w ciąży otrzymuje zasiłek chorobowy pod warunkiem, że podlega ubezpieczeniu chorobowemu.
Zasiłek chorobowy dla kobiet w ciąży wynosi 100% podstawy wymiaru pracy, a nie 80% - jak to jest w przypadku standardowych zwolnień lekarskich.
O ile na druku ZUS ZLA będzie kod B.

Jak wylicza się wysokość zasiłku?
Przeciętne wynagrodzenie wypłacane przez okres 12 miesięcy poprzedzający miesiąc w którym powstała niezdolność do pracy. Do podstawy wlicza się również premie, nagrody lub inne składniki wynagrodzenia.

Kto wypłaca zasiłek chorobowy - pracodawca czy ZUS? Co trzeba zrobić by go otrzymywać?
Przez pierwsze 33 dni niezdolności do pracy wypłaca pracodawca. Jeśli się przedłuża (różnie- zależy od wielkości firmy). Duże firmy zatrudniające powyżej 20 osób ubezpieczonych same naliczają i wypłacają zasiłki swoim pracownikom. W małych firmach wypłaca ZUS

Czy zasiłek przysługuje od rAzu po przystąpieniu do ubezpieczenia i opłaceniu pierwszej składki?
Warunkiem uzyskania prawa do zasiłku jest posiadanie ubezp. chorobowego przez określony czas.
W przypadku kobiet zatrudnionych na umowę o pracę - po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezp., przy czym wlicza się okresy poprzedniego ubezp., jeśli przerwy w ubezp. nie przekraczały 30 dni.

PAMIĘTAJCIE DZIEWCZYNY, ŻE ZUS LUBI KORZYSTAĆ Z FACEBOOKA I PODGLĄDAĆ CO TAM WSTAWIACIE CO WIĄŻE SIĘ Z CZĘSTYMI KONTROLAMI.

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Asiaczek88
Dziewczyny zaczęłam brać pregna plus, ale nie wiem czy mam brać nadal osobno kwas foliowy czy już nie?

Mi ginekolog kazał brać kwas foliowy do końa 3 miesiąca (dawka 5mg) i też biorę pregnę. :)

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Boże jak to przeczytałam to aż sie rozplakalam.

Natalaai zrób może jeszcze jak koleżanka pisze. To tylko maszyna. Idź na usg do innego lekarza.

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Mnie ciągnie podbrzusze i bola nie tyle co cale piersi, ale sutki. Mdłości na szczęście nie mam. Za to mam wrażenie, że jem trochę więcej niż wcześniej i częściej.

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Ja odkąd podjęłam decyzje o ciąży przestałam pić całkowicie alkohol i rzuciłam papierosy rok wcześniej :)

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

U mnie tez różnie z tym samopoczuciem, ale coraz częściej zamykają mi się oczy. Mnie mdli w momencie kiedy zjem o kęs za dużo na siłę, bo szkoda zmarnować :D koniec końców i tak ląduje w WC. Czasami bola mnie jajniki. Ja to się śmieje do mojego przyszłego męża, ze wszystkie objawy (odpukać) przeszłam na początku hehehe.

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Dzień dobry kobietki, ja właśnie po usg. 7t2d. Serducho bije, rozwija się bardzo dobrze. Tez Was wzrusza każde usg?

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Kawa super!

Ja mam wizytę 28ego na 7:40.
Chodzę dzisiaj nieprzytomna. Ciągle bym spała. Zero energii.

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

~Natalaai
MartynaAnna teoretycznie nie powinien... Ale ten mój to potrafi nawet zwrócić uwagę podczas Mszy jak np jakieś dziecko płacze, albo chodzi po kościele...

A z tym dużym bukietem, to dobry pomysł :D


Nie on jeden jest. :) wiem, że jak koleżanka brała ślub to w moim rodzinnym jeden robił problem to poszła do wojskowego. Ten bez problemu udzielił ślubu.

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Nie powinien Ci robić problemów. Nie My pierwsze i nie ostatnie ślubować w ciąży będziemy :)

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Natala tak, konkordatowy. U mnie nie robią problemów. Ja nawet nie zgłaszam, że jestem w ciąży. Jak będzie widać to większy bukiet :D

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Aga785
A Wy kiedy powiecie rodzince?

My powiedzieliśmy rodzicom mojego przyszłego męża w dniu zobaczenia 2 kresek :D tydzień pózniej moim rodzicom :)
Po potwierdzeniu z usg wiedzą już chyba wszyscy Nasi bliscy :D

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

~Natalaai

.... Za 4 miesiące mam ślub i chciałabym się zmieścić w suknie ślubną xD

Ja mam w sierpniu, a suknia już kupiona :D, nie martw się zmieścisz się. Ja mam z gorsetem. Z racji tego, że jestem szczupła za wiele widać pewnie nie będzie. Zresztą gorset zawsze można poluzować.
Najgorsze jest tylko to, że dostałam plam i niestety oprę się o dermatologa.

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Asiaczek88
A ja biorę skromny cywilny 7go września, a za jakiś czas Kościelny, żeby Mamusia też mogła się wybawic :-)

U Nas były różne wersje, najpierw też cywilny. Potem tylko Kościelny bez wesela, ale ostecznie stwierdziliśmy wszyscy, że jeśli odrazu nie zrobimy wesela to już nie będzie kiedy :)

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

~Natalaai
MartynaAnna
~Natalaai
MartynaAnna kiedy ślub? :)

25 sierpnia 2018 :)

To już brzuszek będzie spory ;) Jak się w ogole czujesz? Ja będę brała ślub w 6 miesiącu i cały czas główkuję jak to będzie.


Kochana przy mojej budowie genetycznej może go nawet za bardzo nie widać. Ja kupiłam suknię z gorsetem, bo zaznaczyłam Pani w sklepie, że jestem w ciąży. Ja właściwie wiedziałam po jaką idę wizualnie. W drugim salonie kupiłam pierwszą jaką przymierzyłam. Poczułam, że to ta :D
Co do stanu.. Czasami mnie pobolewają jajniki, dostałam plam na ciele. Hormony szaleją. Smaruje mnie przyszły mąż co dnia, więc może mi to poznika do ślubu :D a jak nie to przecież jest jeszcze photohop :D

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Cześć dziewczyny
Ale się rozpisałyście, musiałam aż nadrobić.
Trochę "biegania" mam przed ślubem i nie miałam kiedy zajrzeć. Ja dostałam za to plam na ciele. Czuje się właściwie bardzo dobrze, mam sporo energii.

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Dziewczyny jeśli chodzi o badania to jesteśmy chronione i należą się nam bezpłatne. Nieważne czy jest się ubezpieczonym czy nie. Lekarz wydaje kartę ciąży i z tym się chodzi :)
Witam nowe przyszłe "ciężarówki " :) ja jutro mam usg.

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Hej ho przyszłe ciężarówki :D Ja mam dzisiaj za to zsanie na jedzenie, spanie. Trochę pobolewały mnie jajniki. Spać bym mogła cały dzień chociaż wstałam z dużą energią i nawet posprzątałam, ale teraz mam uczucie "wyjęcia" baterii :D pośpijmy ile się da, bo pózniej jak przyjdą te nasze pociechy na świat to nie będzie na to tyle czasu :D
Mam do Was jeszcze pytanie. Czy któraś z Was już położyła pracodawcy zwolnienie ciążowe?

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Podzielę się swoimi "dolegliwościami". Dość szybko mój organizm zareagował na zapachy, smaki itp. Aż w pewnym momencie pomyślałam, że sobie wkręcam to wszystko. Tak to jest jak się długo ktoś stara. Zanim zrobiłam test miałam wstępne objawy. Dziwne, stąd podejrzenie, że sobie może coś uroiłam. Doczekałam się wreszcie dnia kiedy mogłam zrobić test. Z radości tych 2 mocnych kresek nie mogłam wydusić z siebie słów. Ze szczęścia się wręcz popłakałam. Kiedy już wydusiłam z siebie tę cudowną nowinę teściowa (akurat była u Nas w odwiedzinach) o mało mnie nie udusiła z radości. A mój przyszły mąż zaniemówił ze szczęścia i ze wzruszenia widziałam jak mu się oczy zaszkliły. Wracając do dolegliwości - dzień przed testem zawitaliśmy do Mc Donald'sa. Jezusie, wzięłam małego gryza i myślałam, że zwymiotuje w tą bułkę. Że nie dobiegne do toalety. W życiu mi tak żarcie nie śmierdziało jak wtedy. To był pierwszy objaw. Dwa dni pózniej zjadłam 2kg kiszonej kapusty hehehe :D Prawdę mówiąc jem to na co mam ochotę. Fakt, mam cofki, ale co zrobić jak mam ochotę na coś i nie mogę się powstrzymać :D Jeśli chodzi o objawy typu ciągnięcie w podbrzuszu, kucie to normalne. Nie stresujcie się tym. Co do kawy - ja piję jedną dziennie, góra dwie (no nie umiem sobie odmówić). Jeśli chodzi o nastroje - o dziwo niczym się nie denerwuję (może podświadomie, że to nic dobrego nie wróży przy ciąży), wręcz uspokaja mnie myśl o tym, że niebawem będę "ciężarówką" :D i właściwie to nie mogę się doczekać aż będę widziała jak rośnie ten berbeć. Polecam Wam kobitki aplikacje (HiMommy i Preglife). Naprawdę są rewelacyjne. Wszystko opisane co się dzieje. Przy HiMommy jest dzwięk jakby się dziecko śmiało jak się "połaskocze", dzień po dniu jakby do Was pisało dziecko. W Preglife jest super opisane wszystko. O dziecku jak się rozwija krok po kroku, o mamie jak się zmienia i nawet! teksty do partnerów :)

MartynaAnna

Re: Styczniowe mamusie 2019

Cześć dziewczyny. I ja dołączam się do grona szczęściar :) 5 tydzień :) cóż za radość jak się długo stara i tu po stymulacji 1 okazuje się, że się udało. Z radości usciskalam swojego świetnego ginekologa :) a po wyjściu z gabinetu tak się cieszyłam, że mnie w szpitalu wszyscy chyba słyszeli :D