martamama

Kobieta, 40 lat, Kraków

Ostatnie posty użytkownika
martamama

Re: Dieta dziecka = spadek wody ale wzrost tkanki tłuszczowej

Nie wydaje mi się by to był prawidłowy efekt, że Twoja córka przytyła po diecie. Być może dietetyk ułożyła nieprawidłową dietę. Najważniejsze zasady to po prostu ustalenie stałych godzin posiłków, ograniczenie słodyczy i urozmaicanie posiłków przede wszystkim dodatkiem warzyw i owoców. Warto też zachęcić dziecko do większej aktywności. Zamiast biernego spędzania czasu przed komputerem albo telewizorem idźcie na spacer albo pobawić się piłką. Jeśli pogoda jest nieodpowiednia to można wymyśleć w domu coś związanego z tańcem albo ćwiczeniami na macie.

martamama

Re: Inhalacje

Inhalacje u dzieci są trudne. Lepiej pozwolić dziecku przyzwyczaić się do sprzętu i dać mu możliwość zabawy nim. Wtedy nie będzie wystraszone. Zanim zaczniemy inhalacje dobrze na sucho pokazać dziecku, co się będzie robiło i w ten sposób przyzwyczaić je do zabiegu. Jeśli dziecko nie chce brać udziału w inhalacji i denerwuje się, gdy zakładasz mu maskę, poczekaj aż zaśnie. W moim przypadku wykonywałam inhalację wyłącznie z solą fizjologiczną bez użycia zwykłej wody. Taki było zalecenie lekarza. Warto byś dopytała też swojego lekarza jak masz poprawnie wykonywać inhalację.

martamama

Re: Powrót do formy (i sylwetki) po ciąży

Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo to nie trzeba w jej trakcie przerywać całkowicie ćwiczeń. Jeszcze z widocznym brzuszkiem można ćwiczyć lekkie ćwiczenia. Wtedy o wiele łatwiej po porodzie będzie wrócić do formy. To, kiedy zacząć znowu ćwiczyć zależy od tego czy poród był naturalny czy przez cesarskie cięcie oraz od tego, w jakim stanie jesteś. Ćwiczyć można już wtedy, gdy wszystko się pogoi i będzie to bezpieczne. Z dzieckiem jest dużo ruchu, więc już to zapewni Ci porcję ćwiczeń. Oprócz tego postaraj się wygospodarować czas na ćwiczenia fitness. Pomyśl o diecie, która będzie składała się z urozmaiconych produktów, które dadzą Ci siłę i nie będę zbyt kaloryczne.

martamama

Re: Dzieci na weselu

To czy zabierać dziecko czy nie jest indywidualną decyzją. Często zależy to także od tego czy para młoda chce dzieci. Coraz częściej na zaproszeniach nie ma dopisku „z dziećmi”. W takiej sytuacji też nie wypada przyjeżdżać z dziećmi. Głównie dlatego że nie wypada i wesele nie będzie przystosowane dla dzieci. Nie będą miały także się z kim bawić. Ogólnie jestem przeciwna zabieraniu dzieci na wesela bo utrudnia to dorosłym zabawę. Lepiej zostawić je pod opieką dziadków albo kogoś innego z rodziny.

martamama

Re: kolczyki - ropiejące ucho

Dziurki w uszach bardzo często ropieją podczas noszenia kolczyków z tworzywa sztucznego. Jeśli masz taką szansę to wystrzegaj się tego. Jeśli już dojdzie do sytuacji, że ropa się pojawi to oczyść ranę i przemywaj solą fizjologiczną. Pamiętaj następnym razem by porządnie odkazić kolczyka zanim założysz go. Być może teraz po porodzie wystąpiła reakcja alergiczna na domieszki metali znajdujące się w kolczyku. Po ciąży często organizm jest wrażliwszy niż przed. Najbardziej neutralnym i najbezpieczniejszym metalem jest tytan. Sugeruję na czas gojenia się dziurki wymienić kolczyki na wykonane z takiego materiału.

martamama

Re: Suplementy tu pomogą?

W takim razie powinnaś go uświadomić w kwestii przemęczenia organizmu. Suplementy to rozwiązanie tymczasowe. Nie wytrzyma na nich przez cały czas. Możesz mu dawać wiele owoców, witamin, robić porządne obiady, ale zmęczenia psychicznego i fizycznego to nie rozwiąże. Każdy mężczyzna to twardziel i nie chce by wyszło, ze z czymś sobie nie daje rady. Jednak od tego jest partnerka by pomogła i zadbała o mężczyznę. Chociażby pod pretekstem tego, że Ci go brakuje niech zmniejszy ilość przepracowanych godzin i spędzi z Tobą czas jednocześnie odpoczywając.

martamama

Re: Roczniak - nieskończony apetyt

Jadłospis, który przedstawiłaś wydaje się być sensowny. Wszystko ładnie rozplanowane. Urozmaicone posiłki, Nie ma monotonii w ciągu dnia. Powinno być wszystko dobrze. Ty się martwisz, że synek mógłby jeść cały czas, a inne mamy się martwią, że ich dzieci nie chcą nic jeść. Zastanawiam się, co gorsze. Po przemyśleniu wydaje mi się, że Ty masz lepiej. Łatwiej zająć dziecko czymś i nie dawać mu pokarmu niż namawiać i prosić by cokolwiek wzięło do buzi i przełknęło. Lepiej mieć dziecko z apetytem niż małego niejadka.

martamama

Re: czy to ciaza?

Moim zdaniem powinnaś udać sie do lekarza i sprawdzić stan swojego zdrowia. Być może to nic groźnego. Jednak lepiej nie ryzykować i mieć pewność, że jest się zdrowym. Umów się na wizytę u specjalisty. Badania pozwolą Ci być spokojną. Niepokojące jedynie są bóle, które się pojawiły. Tym bardziej, że wcześniej nie pojawiały się, aż takie intensywne bóle. Przed wizytą zrób sobie test ciążowy dla siebie samej. Będziesz znała już wynik testu ciążowego i nie przeżyjesz wielkiego zaskoczenia u lekarza.

martamama

Re: Kaszel

Skoro u córki pojawił się dziś kaszel i tak szybko widzisz, że jej stan sie pogarsza to powinnaś jak najszybciej udać sie do lekarza. Leki bez recepty są mało skuteczne. Tym bardziej nie wiesz czy choroba nie rozwinie się bardziej. Lepiej jeśli pójdziesz do specjalisty, który przebada Twoją córkę i postawi diagnozę. Lepiej udać się do lekarza wcześniej, zanim choroba w pełni się rozwinie niż później gdy dojdzie gorączka i katar. I Ty i mała będziecie się mniej męczyły z powodu choroby. Córce szybciej wróci uśmiech na twarz.

martamama

Re: sinienie palców

Takiej sprawy nie należy lekceważyć. Nie warto w tym przypadku czekać, aż samo przejdzie bo może doprowadzić to do poważnych konsekwencji. Jeśli tylko widzimy niepokojące nas oznaki w naszym organizmie to powinniśmy się udać do specjalisty na konsultacje. Minęło już sporo czasu od kiedy pisałaś o swoich dolegliwościach. Mam nadzieję, że udało sie wyjaśnić co Ci dolega i nie było to nic poważnego. Proszę poinformuj nas co było przyczyną sinienia palców i jak poradziłaś sobie z tymi objawami.

martamama

Re: Dziwny okres. Czy ktoś miał podobnie?

Spróbuj zrobić jeszcze test ciążowy z krwi. Wynik będzie wiarygodniejszy niż z jednorazowego testu z apteki. Będziesz wtedy spokojniejsza i wykluczysz jedną opcje. Mimo wszyto skoro pojawiły się zburzenia miesiączki to mamy znak, że z organizmem coś się dzieje. Proponuję w związku z tym udać się do ginekologa na badanie. Mogą być to objawy jakiegoś zapalenia czy też choroby. Będziesz lepiej spała jak dowiesz się od specjalisty, że wszystko w porządku. Stres później też może mieć wpływ na kolejny cykl.

martamama

Re: powrót do formy po ciąży

A jesteś pewna, że zakup sprzętu sprawi że będziesz regularnie ćwiczyła? Jeśli teraz nie możesz się zebrać to może być ciężko. Szkoda byłoby wydać tyle pieniędzy i patrzeć jak sprzęt się kurzy. Może najpierw wprowadź do nawyku ćwiczenia. Zapisz się na fitness, tak będziesz musiała chodzić na zajęcia o odpowiednich godzinach i w odpowiednie dni. Wyrobi to w Tobie nawyk ćwiczeń. A później jak już będziesz miała ten nawyk to zaczniesz ćwiczyć w domu i zakupisz sprzęt. Z obserwacji wiem, że zakup sprzętu wcale nie przyczynia się do nagłego zrywu i chęci ćwiczeń.

martamama

Re: dobry lekarz

W takim przypadku jaki miała kiedyś użytkowniczka zamiast martwić się o to czy jest to liczba badań jaka powinna być zrobiona wystarczy spytać. Pielęgniarki albo lekarz ma obowiązek udzielić ciężarnej informacji odnośnie tego co zapewnia jej fundusz. W przypadku pytania czy lekarz prywatny przejmie ciąże jeśli wcześniej była prowadzona państwowo odpowiedź brzmi tak. Lekarze prywatni o ile tylko mają terminy chętnie przyjmują pacjentów ponieważ jak wiadomo mają z tego pieniądze. Dlatego jeśli tylko będzie miał miejsce to na pewno weźmie kolejną ciężarną pod swoją opiekę. Prywatna opieka na pewno będzie lepsza bo skierowana bardziej do konkretnej pacjentki.

martamama

Re: depresja poporodowa

Depresja poporodowa jest zaburzeniem spowodowanym tym, że ciąża i poród to trudny czas dla psychiki kobiety. W leczeniu depresji poporodowej stosuje się farmakoterapię. Kobieta nie może wtedy karmić swojego dziecka, ale mimo to ma większe szanse na nawiązanie z nim kontaktu gdy jej stan po lekach się poprawi. Zdecydowanie lepiej udać się do specjalisty niż leczyć w tym przypadku ziołami i lekami bez recepty. Odwiedzenie psychologa także pomoże. Rozmowa z wykwalifikowaną osobą przyniesie pozytywne skutki. W tym okresie dużym wsparciem dla kobiety powinien być jej partner życiowy i rodzina.

martamama

Re: Co z odparzeniami od pieluch?

Odparzenia u małych dzieci powstają bardzo często. Najczęściej powoduje to, że dziecko prześpi w nocy kilka godzin w brudnej pieluszce. Głównym winowajcą jest mocno drażniący amoniak, który powstaje wskutek rozkładu moczu i kału przez bakterie. Jednak odparzenia mogą być spowodowane też przez inne czynniki. Zwykle w przypadku odparzenia wystarczy umyć pupę dziecka, a odparzone miejsca posmarować specjalnym kremem. Następnie tylko pamiętać by regularnie zmieniać pieluszkę. Aby zapobiec powstaniu odparzenia trzeba kontrolować czystość pieluszki, dokładnie przewijać dziecko i nie zapominać o odpowiedniej ilości zasypki.

martamama

Re: niemowle nie chce spać

Przyczyn problemu ze spaniem niemowlaka może być wiele. Do głowy przychodzi mi głód. Dzieci jedzą niewielkie porcje w związku z czym często głód ich budzi. W pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko może być za gorąco. Dużo wrażeń w ciągu dnia dziecka, może wpłynąć na to, że dziecko będzie rozdrażnione i niespokojne. A to może skutkować problemami ze snem. Pełna pieluszka lub przeciwnie, zaparcia mogą powodować dyskomfort uniemożliwiający dziecku spanie. Trzeba szukać i eliminować przyczyny.

martamama

Re: brak miesiaczki

Ryzyko ciąży naprawdę jest małe. Test, który zrobiłaś też wyszedł negatywny więc mamy potwierdzenie. Przyczyną opóźnienia może być teraz stres jaki przeżywasz w związku z obawą przed ciążą. Dla stu procentowej pewności zapisz się do ginekologa. Konsultacje z lekarzem uspokoją Ciebie i wyjaśnią sytuację. Nie denerwuj się bo stres może wpłynąć na Twój organizm i następna miesiączka przyjdzie także z opóźnieniem. Wizyta u lekarza powinna wszystko wyjaśnić. Głowa do góry, wszystko na pewno będzie dobrze.

martamama

Re: Odchudzanie

Dostarczasz zbyt mało kalorii i zbyt ubogie produkty. Masz małe szanse na pozbycie się kilogramów, nawet jeśli się uda to bardzo prawdopodobne, że pojawi się efekt jojo. Dodatkowo nie dostarczając organizmowi różnych posiłków nie dostarczasz substancji które wpływają na nasze zdrowie. Lepiej gdybyś jadła więcej posiłków, ale mniejsze porcje. Wprowadziła owoce i warzywa, zrezygnowała ze zbędnych tłuszczy. A najważniejsze włączyła więcej ćwiczeń do swojego codziennego życia. Pamiętaj, że jeśli nawet schudniesz bez ćwiczeń to skóra pozostanie. Będzie obwisła, a gdy będziesz chudła ćwicząc skóra będzie jędrna, a sylwetka smukła.

martamama

Re: mleczne kanapki?

Osobiście wolę na drugie śniadanie dać dziecku jakiś owoc niż sztuczną chemiczną kanapkę. Próbowałam w smaku i nie podszedł mi jej smak. Z tego samego powodu co Ty. Da się wyczuć, że jest tam pełno chemii. O wiele zdrowiej dać mleczko w kartoniku i banana. Na szczęście mój dzieciak woli wersję którą ja wolę i daję. Dla urozmaicenia zmieniam mu owoce, czasem robię sama naturalny sok, który przelewam mu do buteleczki. Cieszę się, że moje dziecko woli zdrowe produkty. Dzięki nim uzupełnia naturalnie witaminy i wzmacnia swoją odporność.

martamama

Re: Dzbanek filtrujący wodę czy warto?

Myślę, że warto. Dzbanki nie są takie drogie, a i filtry można kupić tanie. Woda w smaku jest taka sama. Przynajmniej ja osobiście nie zauważyłam żadnej różnicy. Używam przefiltrowanej wody do gotowania na gazie jak i przygotowywania kawy czy herbaty oraz stosuję do żelazka zawierającego wytwornicę pary. Od kiedy stosuję przefiltrowaną wodę z dzbanka zauważyłam, że czajnik i żelazko nie wymaga tak częstego odkamieniania jak kiedyś. Zapewne to z powodu stosowanie tej przefiltrowanej wody. Do picia jednak nie używam tej wody, bo wolę mineralną gazowaną. Jednak jak się zdarzy że zabraknie butelkowanej wody to bez obaw piję tą z czajnika.

martamama

Re: Zdrowe przekąski na wieczor?

Lepszym odpowiednikiem czipsów ze sklepu będą domowe przygotowane przez Ciebie czipsy i posypane ziołami. Wystarczy cienko pokroić ziemniaki, oprószyć ziołami i wstawić do piekarnika do momentu aż upieką się i będą chrupiące. Urozmaiceniem mogą być także czipsy marchewkowe z dodatkiem papryki ostrej, które przygotowuje się tak samo jak domowe czipsy ziemniaczane. Jeśli już nie możesz się powstrzymać i masz ogromną ochotę na czipsy, myślę że alternatywa, którą Ci zaproponowałam będzie zdecydowanie lepsza.

martamama

Re: Czy istnieją domowe sposoby na alergię?

Pierwszy pomysł jaki przyszedł mi do głowy to po prostu wyeliminowanie czynników, które powodują objawy alergii. Pozbycie się z potraw tych produktów, które dają alergie. Chociaż to może być trochę trudne i będziesz musiała albo gotować osobno dla dziecka albo gotować dla wszystkich bez tych produktów. Jak i niestety zrezygnowanie ze zwierzaczka. Można go oddać do rodziny dalej albo sąsiadom. Dzięki czemu dzieci raz na jakiś czas będą mogły się z nim pobawić, a i my sami będziemy mieli pewność, że zapewniliśmy naszemu pupilowi odpowiednią opiekę. Ewentualnie możesz spróbować z odczulaniem dzieci, ale jest to dość długi proces.