MarDeb

Kobieta, 44 lata, Warszawa

O SOBIE:

Wychowawca w przedszkolu integracyjnym. Prowadzę blog o grach planszowych dla dzieci pod adresem:
http://www.debinski.edu.pl/

Ostatnie posty użytkownika
MarDeb

Re: Przedszkolak i alergia

To chyba oczywiste, że ogranicza się kontakt z alergenami. Jak ma uczulenie na mleko to się go nie podaje (przynajmniej na początku) potem można odczulać. Co więcej trzeba też popatrzeć na alergie krzyżowe i ograniczać w odpowiednim okresie kontakt z tymi substancjami.

MarDeb

Re: Przedszkole publiczne vs prywatne

Pracuję w społecznym przedszkolu. Trafiają do nas dzieci z przedszkoli samorządowych, w których sobie nie radziły. Natomiast nie znam przypadku, aby od nas odeszło do samorządowego, bo tu było mu źle.

MarDeb

Re: Nawracający uporczywy kaszel u 3,5-latki

Jestem ciekaw jak zakończyła się historia dziecka z pierwszego postu. To już chyba, ze trzy lata będą. Czy nabrało odporności? A może zdiagnozowano jakiś poważniejszy problem?

MarDeb

Re: Sfery intymne

A co ci mówią lekarze? Bo forum dla rodziców to niezbyt wiarygodne źródło informacji. Wiadomo, że każdy w Polsce zna się na leczeniu, polityce i piłce nożnej. Tylko jakoś pozytywnych efektów tej wiedzy mało.

MarDeb

Re: Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Zobaczymy co wniesie do żywienia dzieci nowelizacji zasad żywienia w szkołach i przedszkolach. Poprzednia była restrykycjna ale dobra.

MarDeb

Gotowość szkolna przedszkolaków

Zapraszam rodziców, którzy dostali informację o braku lub niepełnej gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej ich pociech do przeczytania artykułu w Mazowieckim Kwartalniku Edukacyjnym "Meritum" (nr 40/2016). Jakby ktoś nie miał dostępu to jest też on do pobrania ze strony Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA.
link do artykułu

MarDeb

Re: Religia w przedszkolu

A najlepsze będzie gdy na religii dzieci dowiedzą się jednego a w domu zobaczą inną rzeczywistość. Bo poza kategorią "wierzący-niepraktykujący" są jeszcze "wierzący-po-swojemu". Nie ma to jak uczyć dzieci, że moralność jest względna. Moim skromnym zdaniem lepiej jest nie znać Boga niż mieć jego zły obraz.

MarDeb

Re: Problemy z przedszkolakiem

Jeśli dziecko reaguje w sposób nieaceptowany społecznie to są 2 przyczyny:
- albo sama sytaucja jest problemem (np: odreagowanie przedszkola)
- albo dziecko próbuje zwrócić uwagę na siebie (bo na złe zachowanie zawsze ktoś zwróci uwagę).
W pierwszym przypadku możemy rozmawiać z dzieckiem, argumentować. W drugiem wskazane jest zwaracanie uwagi na dobre przejawy (choćby drobne) zachowania dziecka.

MarDeb

Re: Dzieci z gorączką w przedszkolu...

I nistety ma do tego prawo. Nauczyciele zaś nia mają prawa sprawdzać głów dzieciom bez pozwolenia rodziców (chyba, że stytuacja jest nagła i zagrożone jest życie bądź zdrowie).

MarDeb

Re: Religia w przedszkolu

Jak by była poza szkołą to by niektórzy nie pojechali z dziećmi? W takim razie nie są wsparciem dla dzieci w sprawach wiary (pomijam przypadki, gdy ktoś na prawdę nie może). Wtedy dzieci uczą się dobrych zasad, które zapewne nie mają wsparcia w działaniach najbliższych. I realcji z Bogiem jak nie było tak nie ma. Więc po co religia? Wystraczyło by przecież religioznastwo.

MarDeb

Re: Wolność w przedszkolu

Trójka dzieci z mojego przedszkola poszła do szkoły demokratycznej. Dzieci są zadowolone. Rodzicw różnie.

MarDeb

Re: Dzieci z gorączką w przedszkolu...

Rodzice przyprowadzają chore dzieci. A personel przedszkola nie ma przygotowania medycznego do rozpoznawania chorób. Jedyną furtką są zapisy w regulaminach i statutach przedszkola.

MarDeb

Re: Czym się kierować przy wyborze przedszkola?

Najważniejsza wydaje się być indywidualizacja. Jeśli Twoje dziecko ma czuć się dobrze i dobrze się rozwijać to przedszkole musi się do niego dostosować a nie na odwrót.

MarDeb

Re: Religia w przedszkolu

Religia w przedszkolu jest bezsensowna. To rodzice są od przekazania wiary dziecku. Ale co się dziwić. Ponad miliard ludzi na świeci zostało włączonych do kościoła wbrew swojej woli w okresie niemowlęctwa więc i w przedszkolu muszą być uczone. Czego? Teologii, bo przecież w książkach, śpiewach i kolorowankach prawdziwej relacji z Bogiem się nie znajdzie.

MarDeb

Re: Papier toaletowy w przedszkolach:(((

Otka
hehe nie ma wymogów z SANEPIDU od nośnie papieru toaletowego

Ale przed kontrolą Sanepidu to i trawę maluje się na zielono więc może to coś zmieni?

MarDeb

Re: Gry planszowe i zręcznościowe

A ja zapraszam do ściągnięcia i wydrukowania sobie (całkiem legalnie) gier planszowych umieszczonych w serwisie Basiowe Gry Planszowe. W tej chwili jest tam prawie setka gier o zróżnicowanym poziomie trudności ale w zasadzie dla młodszych dzieci.

MarDeb

Re: dobry alergolog

W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie są super lekarze. I faktem jest, że to jeden z najlepszych szpitali i przychodni dziecięcych w kraju.

MarDeb

Re: Przedszkole a kluby maluszka

W przedszkolu mojej córki oprócz wychowawców zatrudnieni są:
- psycholog
- terapeuci behawioralni,
- logopedzi,
- fizjoterapeuta,

który klub malucha ma taki personel?

MarDeb

Re: Przedszkolak w kosciele

U nas w kościele dzieci są na uwielbianiu (razem śpiewamy, modlimy się) a na czas kazania idą na szkółkę niedzielną. I tam mają treści dostosowane do swoich możliwości.

MarDeb

Re: Obgryzanie paznokci

Wzmacniaj ją za każdym razem gdy nie obgryza poznokci. Wtedy chwal. Lub gdy robi coś co w naturalny sposób wyklucza obgryzanie np: trzymanie rąk w kieszeniach.

MarDeb

Re: zabawki w przedszkolu

U nas w przedzkolu nie ma problemu z zakupem nowych zabawek ale jesteśmy placówką non-profit. Nikt na przedszkolu nie zarabia, czyli nie musimy tak oszczędzać jak placówki państwowe i generowac zysków jak prywatne. Jedyne czego musimy pilnować to oznaczenie CE na kupowanych produktach.

MarDeb

Re: Wybór przedszkola

U nas w przedszkolu rodzice zanim zapiszą to oglądają przedszkole. Zaglądają na grupę przygotowawczą i do sal. Myślę, że to dobry sposób na sprawdzanie.

MarDeb

Adaptacja dzieci w szkole i przedszkolu

Zapraszam wszystkich na konferencję

Adaptacja przedszkolna i szkolna dzieci z trudnościami społeczno-emocjonalnymi

Wykłady i warsztaty będą dotyczyły pomocy dzieciom, u których z różnych powodów (autyzm, nadpobudliwość, zespół Aspergera, trudności w porozumiewaniu się z powodu zaburzeń lub braku mowy czynnej itp.) występują trudności:
- w nawiązaniu relacji z rówieśnikami i dorosłymi;
- w rozumieniu i dostosowaniu się do zasad obowiązujących w nowym środowisku wpływające na funkcjonowanie dzieci w przedszkolu i w szkole.

Konferencja to przede wszystkim spotkanie praktyków i wymiana doświadczeń. Mamy nadzieję, że uzyskane podczas konferencji wiedza i umiejętności pomogą nauczycielom przygotować się do przyjęcia w przedszkolach i w szkołach dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczestnikom zostanie wydane potwierdzenie udziału w konferencji.

Ogólny plan konferencji:
20 kwietnia - wystąpienia nauczycieli i rodziców dotyczące przebiegu adaptacji dziecka do przedszkola/szkoły (studium przypadku), wymiana doświadczeń, dyskusja.
Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa

21 kwietnia - warsztaty prowadzone przez pracowników Społecznego Przedszkola Integracyjnego Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA i inne zaproszone osoby.
Miejsce: Społeczne Przedszkole Integracyjne Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA, ul. Wolumen 3, Warszawa

Zapraszam na stronę Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA po szczegóły.

MarDeb

Re: Akcje w Mazowieckim

Krótkie moje podsumowanie targów: Dla rodziców może być (trochę oferty warsztatowej i kilka przedszkoli). Dla dzieciaków super (musieliśmy aż odpoczywać przed wyjściem tak szalały). Dla specjalistów tragedia (Jako wychowawca zerówki mogłem się zapoznać tylko z ofertą 2 firm meblarskich i kolejki piaseczyńskiej, bo reszta mi nic nie miała do zaoferowania). W sumie więc wizyta udana (ze względu na dzieci) ale ja się zawiodłem. Po co reklamowali się, że to targi skierowane również dla nauczycieli?

MarDeb

Re: Komputer vs dzidzia

Urodzenie dzieci zmieniło tylko czas dla komputera. Teraz w większości przypadków jest to późny wieczór - jak pójdą spać. Niestety oznaczało to, że zrezygnowałem z gry online, która wymagała częstego logowania (sprawdzania aktywności wrogów, zbierania surowców itp). Ale znalazłem sobie inną. Poza tym komputer to też narzędzie mojej pracy, więc czas na to musi się znaleźć.

MarDeb

Re: Ilu jest tatusiów na forum?

13. Ale w sumie nie ma co się dziwić , że tu tak mało ich jest. Bo część nie jest skomputeryzowana lub nie podłączona do internetu. Pozostali dzielą się na tych, którzy ograniczają wychowanie do zarabiania i zakupów dla dzieci oraz na tych, którzy próbują zrobić coś więcej. Niestety ci ostatni dzielą się na tych, którzy rad szukać nie będą, bo i tak wiedzą najlepiej oraz na tych, którzy sami szukają pomysłów lub pomogą innym. Niestety część z tych ostatnich będzie to wolała zrobić dla forach dla facetów a nie dla rodziców. Ewentualnie wolą więcej czasu spędzić na gry MMO.

MarDeb

Re: Przedszkole a kluby maluszka

Tak, ale placówka opiekuńczo-wychowawcza to nie to samo co przedszkole. Dobrze, że nastąpiła zmiana, bo działalność gospodarcza w przypadku dzieci nie zawsze na dobre im wychodziła. Nie mniej jednak rygor prawny dla przedszkola jest większy.

MarDeb

Re: Autyzm a dieta

Z tego co pamiętam (jako, że pracuję z autystykami w przedszkolu) to dieta bezcukrowa pozwala na wyeliminowanie zakażenia układu pokarmowego grzybem Candida. Autystycy mają go statystycznie częściej go w układzie pokarmowym niż ich koledzy. Toksyny tego grzyba obniżają i tak ograniczoną zdolność koncentracji tych dzieci. Co do reszty to trudno powiedzieć. Część dzieci stosowała takie diety - inne nie. Efekt w obu przypadkach taki sam (jeśli chodzi o pracę z tymi dziećmi). Choć wydaje się, że lekkostrawna dieta pomaga w koncentracji. Tyle okiem niespecjalisty do spraw żywienia.

MarDeb

Re: Akcje w Mazowieckim

szkoda, że dopiero teraz się dowiedziałem, bo bilet musiałem rodzince kupić sam.