mama225

Kobieta, 45 lat, mazowieckie

Ostatnie posty użytkownika
mama225

Re: co to?

Mam nadzieję, ze się udało. Wiem, jak to jest jak sie czeka i pragnie. Powodzenia

mama225

Re: Konkurs "Podwórko NIVEA"

Nasza ulubiona zabawa to zabawa w masterchefa. Córeczka jest oczywiscie głównym dowądzącym w kuchni, ja pomocnikiem. A gotujemy naprawdę, ja czytam przepis a ona dowodzi sama włączajac sie czynnie do gotowania czy pieczenia. Wstep do kuchni w tym czasie naszym męskim kuchcikom zabroniony, oni są od degustowania i oceniania. Mała kucharka jak się łatwo domyśleć najczęściej wygrywa. Jakaż to radosć, kiedy wspólnie kuchcikujemy, smakujemy i rozmawiamy. Nie tylko o gotowaniu, opowiadam wtedy o swoich babciach, o tym, jak to było w święta, jak ja czekałam na Mikołaja i jakie wtedy były zabwaki. To nasz czas, czas miłosci i magi, czas bycia razem z dzieckiem. Dodaje kilka zdjeć kuchareczki.

mama225

Oddział neurologiczny w szpitalu na Zwirki i wigury Warszawa 63 a

Bardzo proszę o opinie mam, które leżały z dzieckiem w szpitalu na Żwirki i Wigury 63 a w Warszawie. Chodzi mi o oddział neurologiczny. Wiem,że rodzic jest w sali z dzieckiem. Możecie powiedzieć coś więcej warunkach, opiece itp? No i czy dają zwolnienie do pracy opiekę na dziecko ? jak to wygląda? Jeżeli ktoś może odpisać to bardzo będę wdzięczna.

mama225

Re: Konkurs "Dzielny Kogut Maniek"

Kogucik Lenki 6 lat zrobiony z odbicia pomalowanych farbami stóp i dłoni.

PS raz jeszcze wkładam, bo były krzywo zdjęcia, a nie umiem zmienić.

mama225

Re: Konkurs "Kamera lub laptop z twojej bajki"

Dziś Król obwieścił apel do ludu:
Niech wszyscy rodzice zapamiętają niezbicie, iż od maja do października w godzinach od 10ej do 14ej każde dziecko na dworze po dwadzieścia minut bryka. Kąpiele słoneczne są wskazane! Gry,zabawy,harce i uśmiech z twarzy nie znika. Najpierw buźki mają być posmarowane kremem z jak najwyższym faktorem SPF! Tak kochani, to nie blef! Po zabawie czy spacerku usiąść można gdzieś na skwerku nad strumykiem.Zjeść bułeczkę, jajko, a nawet kurczaka z kieczupikiem.Witamina D to zdrowie, gwarantuję! Ja w ten sposób swoją córeczkę Królewnę hartuję. Każdy mądry człek to wie: praczka, kucharz, król i siłacz oraz wszyscy mądrzy ludzie:
O ZDROWIE DBAĆ ŁATWO A LECZY SIĘ W TRUDZIE!

mama225

Re: Konkurs "Agi Bagi"

1.Należy po pierwsze opowiedzieć najprościej ,że ekologia to dbanie o naszą planetę, roślinki i zwierzątka, a po drugie dawać dobry przykład.
2.Kupić kubeczek z ulubionym bohaterem i przy myciu ząbków tłumaczyć jak ważne jest oszczędzanie wody.
3.Naklej maleńkie naklejki na kontakty,żeby przypominały o wyłączaniu światła, lampki czy telewizora kiedy wychodzimy z pokoju.
4.Podobnie kolorowe naklejki sprawdzą się na workach czy kontenerach ze śmieciami, żeby dziecku przypominać co gdzie wyrzucamy.
5.Wspólnie z dzieckiem segregujmy za małe ubranka czy niepotrzebne przedmioty i podarujmy innym osobom, którym mogą się przydać np.młodszej kuzynce, podobnie taka np wspólna wyprawa do pck to tez świetny pomysł na dbanie o ekologię ( i nie tylko), po co wyrzucać, jeżeli można jeszcze wykorzystać, taki mały domowy "recykling".
6. Zbierajmy w domu puszki czy butelki, potem można wspólnie pojechać do skupu czy sklepu, gdzie można sprzedać butelki, my jeździmy do kauflanda, za uzyskane pieniążki kupujemy jakieś pyszności, owoce czy słodkości.
Mnóstwo jest przykładów jak dbać o ekologię i uczyć dziecko, najważniejsze to tłumaczyć językiem zrozumiałym dla dzieci, dawać dobry przykład i świetnie się przy tym bawić.

mama225

Re: Konkurs z przytulankami Tuli

Taka, którą się kocha za wszystko i za nic, zawsze i wszędzie zabiera ze sobą, która pocieszy, utuli, pomoże przetrwać smuteczki przedszkolne. Ulubiona przytulanka jest cerowana niezliczoną ilość razy, całowana niezliczoną ilość razy, zna wszystkie sekrety.

mama225

Re: Konkurs "W kąpieli"

Kąpię się zawsze o tej samej porze, kiedy nie jestem jeszcze śpiąca i zmęczona nie daj boże.Do wanny zabieram ulubioną lalkę syrenkę, której jestem mamą. Naśladuję moja mamę i robię to samo. Delikatnie myję ciało i włoski. O! tu wyzwanie duże,ale tłumaczę swojej lali,żeby się nie bała. Na główkę kładzie mi mama a ja jej śmieszny kapelusik- rondo do kąpieli. Szampon sama wybieram dla siebie i lali, co nie szczypie i pięknie pachnie. Wtedy miłe jest kąpanie. Śpiewamy z mamą piosenki dla mamy i dla Lenki. Lenka to ja, przedszkolak co cztery lata ma. Woda w wannie pięknie pachnie i kolorami się mieni, wrzucam do niej kulę kąpielową. Sama ją wybieram na zakupach z tatą. Czyż nie miła taką kąpiel, co wy na to?

mama225

Re: Konkurs "Pulpet i Prudencja"

Lenka 4 latka wymyśliła, że ten smok ma na imię " Smoczek", cyt." bo to tak ładnie prawda? można mówić " moj Smoczuś śłodziusi, albo Smo-czek chodź zjeść budyń z soczkiem".

mama225

Re: Konkurs "Gotuj, karm i kochaj"

Nie mam zdjęcia, mam remont,więc zdjęcia nie będzie. Potrawa prosta w wykonaniu i smaczna bardzo.Nazwa " Potrawka kukurydzą".
SKŁADNIKI-
- mięso mielone,
- cebula,
- kukurydza w puszcze,
- makaron skrętki,
- koncentrat pomidorowy
Napat6elni smażymy mięso z cebulką drobno pokrojoną, dodajemy kukurydzę wraz z sosem tj nie odlewamy, koncentrat pomidorowy - dużo. Makaron gotujemy i wszystko mieszamy,oczywiście doprawiamy,ja tylko jarzynką.PYCHA. szybko, tanio, smacznie.Ja daję dużo koncentratu, kukurydza jakaś dobra np Kwidzyn,polecam.

mama225

Re: Konkurs: "Kiedy byliśmy bardzo młodzi..."

Za szarlotkę i pierogi
Ci dziękujemy Babciu dzisiaj.
Tobie Dziadku za latawce
I zabawy na huśtawce.
A najmocniej,najgoręcej za Wasze serce i za mamę,co mamy od Was.Tak,to chyba najważniejsze-moja mama, Wasze serce.Całujemy i ściskamy, Wasze wnuki.

mama225

Re: Konkurs "Bąbelkowe szaleństwo"

Kochany głos mamy, czułe dłonie taty, spokojnie, powolutku, delikatnie, te same ruchy, te same gesty, woda z odrobiną płynu, miła atmosfera,a potem masaż i cycuś. Błogość i szczęście.

mama225

Re: Konkurs "Zasmakuj w owocowych herbatkach"

MÓJ wymarzony smak?- poziomki słodkie i pachnące latem, do tego lipa- jak z ogrodu babci, wspomnienie dzieciństwa, niezapomniany smak połączone nutą jaśminu, który kocham wąchać, kocham smakować. WSZYSTKO RAZEM TO POŁĄCZENIE dłoni babci na mojej głowie, czułość i miłość oraz smak pierwszych pocałunków i drżeń serca. Tak, o taką herbatkę poproszę. Będę wzruszać się, wspominać i delektować.

mama225

Re: Ciąża czy nie?

Przeczytałam oa A do Zet, szczesliwe zakończenie obaw kasiuli i Jerzyna, wspaniale, spokojnych ciąż, a Ty Kasiu moze jednak polecisz samolotem? to chyba byloby najszybciej i najbezpieczniej? pisalaś, ze nie wchodzi w grę, ale to z powodu dojazdu czy boisz się? w każdym razie madrego i najlepszego wyboru życzę,pozdrawiam.

mama225

Re: Dzień Ojca

Moje dzieci robią samodzielnie prezenty plus kwiatki z ogródka, ja i mąż ojca nie mamy już.

mama225

Re: Jak szybko, tanio i skutecznie wybielić zęby?

~Bettyy
Ja przed swoim ślubem wybielałam zęby sposobem żelowym tzn w gabinecie zrobiła mi odlew szczęki i dzięki temu zrobiła taką nakładkę na zęby i na noc na tą nakładkę nanieść trochę żelu (ze strzykawki) i zakładać Moje wrażliwe zęby troche to odczuwały bo czułam że pobolewają mnie zęby Ale efekty były już po paru dniach widoczny byłam zadowolona ale że po ślubie szybko zaszłam w ciąże więc zrezygnowałam z dalszego wybielania... a teraz jeszcze karmię więc jeszcze poczekam...
Kosztowało mnie to 400 zł a to było 2 lata temu tylko dokładnie nie pamiętam nazwy to bylo chyba NITE WHITE.

Ja też tak wybielałam, 3 lata temu i to było w ciąży, ale zakładała mi sama na dzień na ileś tam godzin,nie pamiętam ceny.