malgorzata83

Kobieta, 36 lat, Jeziorany

Ostatnie posty użytkownika
malgorzata83

Re: Konkurs „Co wiesz o probiotykach?”

1. Jakie kultury bakterii probiotycznych zawierają preparaty Floractin?
Odp. FLORACTIN zawiera żywe kultury bakterii probiotycznych Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103)
2. W jaki sposób można zapobiegać występowaniu chorób atopowych u niemowląt?
Odp. Występowaniu chorób atopowych u niemowląt można zapobiegać stosowaniem probiotyków przez kobietę w ciąży, a zaraz po urodzeniu przez karmienie naturalne niemowlaka.
3. Jakie efekty daje prewencyjne stosowanie probiotyków?
Odp. Prewencyjne stosowanie probiotyków:
- zmniejsza problemy z brzuszkiem: wzdęcia, zaparcia, biegunki, gazy, kolka, ulewanie
- wspomaga utrzymanie odpowiedniej flory jelitowej
- stymuluje układ odpornościowy
- zmniejsza ryzyko alergii, mogą zapobiegać uczuleniu na krowie mleko
- ułatwia wchłanianie witamin i minerałów
- zapobiega późniejszej otyłości dzieci
- zmniejsza ryzyko wystąpienia AZS
- pomaga przy antybiotykoterapii,
- hamują rozwój chorobotwórczych bakterii
- pomagają znieść zmiany klimatyczne,
- pomagają w sytuacjach stresowych osobom cierpiącym na schorzenie jelita drażliwego,
- pomagają też walczyć z uporczywymi działaniami niepożądanymi po radio- lub chemioterapii.
4. Dlaczego według Ciebie warto stosować probiotyki?
Odp. Probiotyki warto stosować, gdyż warto w każdy możliwy sposób dbać o swoje zdrowie i swoich dzieci. A niektórym chorobom lepiej zapobiegać niż je leczyć. Warto brać probiotyki, gdyż wyjeżdżając z dziećmi na wczasy ma to być czas wypoczynku, a nie zmagania się z dolegliwościami przewodu pokarmowego. Probiotyki mają bardzo korzystny wpływ na nasz organizm, ale trzeba stosować je z rozwagą i sprawdzać jakie probiotyki na jakie dolegliwości. Gdybym tyle wiedziała o probiotykach, co wiem dzięki temu konkursowi może nie zmagali byśmy się z alergią i z AZS u syna.

malgorzata83

Re: Konkurs "Mini Popik"

malgorzata83
Nasz pingwinek wykonany jest z kubeczka po jogurcie, bibuły i wycinanek. Pingwinka wykonał Jakub 3,7 z pomocą mamy.

malgorzata83

Re: Konkurs "Mini Popik"

Nasz pingwinek wykonany jest z kubeczka po jogurcie, bibuły i wycinanek. Pingwinka wykonał Jakub 3,7 z pomocą mamy.

malgorzata83

Re: Konkurs "My się zimy nie boimy"

W ubieraniu dziecka zimą najważniejsze jet to, żeby ubrać dziecko ciepło ale nie za ciepło. Często stosujemy ubranie na tzw cebulkę czyli ubranie kilku warstw. Jak będzie za ciepło to zawsze można coś zdjąć. Moja babcia powtarza, że jak ciepło w nogi to i ciepło w resztę części ciała, więc żeby stópki były odpowiednio chronione zakładamy rajstopki i na nie skarpetki, no i oczywiście odpowiednie buty. Do tego ocieplane spodnie, ale takie by dziecko mogło swobodnie się poruszać, no i kurteczka pod którą jest sweterek, cienka bluzeczka i podkoszulka, albo tak jak u mojego młodszego synka body.
Na rączki bierzemy też zapasową parę rękawiczek jak się jedne zamoczą to zakładamy drugie suche. Ciepła czapa na głowę no i ciepły szalik i można iść na spacer.

malgorzata83

Re: Konkurs z marką Pampers

Takich radosnych poranków miałam już kilka, gdyż dzieci dają dużo radości, ale mój starszy synek pewnego ranka zrobił mi niespodziankę. Było to około szóstej rano słyszę Kubuś się kręci w swoim łóżku, ja udaję, że śpię. Synek wstał z łóżka rozejrzał się po czym zrobił siku do nocnika stojącego przy łóżku, przyszedł do mnie wszedł na łóżko. Pocałował mnie w policzek powiedział Kocham Cię Mamo i zasną. Obudził się o ósmej i dzień jak co dzień pełen uśmiechu, gwaru zabawy tylko już bez pampersa.

Mój młodszy synek też sprawia, że mam radosne poranki, ale to już uzależnione jest od jego humoru i zawartości pieluszki. Przeważnie budził się z mokrymi ubraniami i marudzący, ale pewnego ranka obudził się i w swoim łóżeczku zaczął się bawić gaworzyć i śmiać się. Po jakimś czasie spojrzał w moją stronę, wyciągną rączki i zawołał Mama i zaczęliśmy wspólną zabawę. Później gdy synek spał w dzień, a ja siedziałam przy kawie i wspominałam to jego pierwsze słowo i ten miły poranek, zastanawiałam się skąd taka zmiana w jego wstawaniu. Po krótkiej chwili przypomniałam sobie, że przecież zmieniliśmy mu pampersy i pewnie te są wystarczająco chłonne, dlatego synek obudził się suchy, uśmiechnięty i chętny do zabawy.

malgorzata83

Re: Konkurs "Zima z POLSAT JimJam"

Zapytałam synka o odpowiedź na pytanie konkursowe i usłyszałam: Mamo jak bym miał wybierać tylko jednego bohatera to ferie chciałbym spędzić z Tomkiem z bajki "Tomek i przyjaciele". Ponieważ bardzo interesują mnie pociągi i praca na kolei przecież wiesz, że jak dorosnę to chcę być maszynistą.
A Tomek jest fajny, miły, przyjacielski i na pewno wszystko by mi pokazał, wszystko opowiedział i wytłumaczył. A do tego Tomek ma tylu fajnych przyjaciół i ciekawe przygody, może udałoby mi się jakąś przygodę z nim przeżyć, byłoby fajnie.

malgorzata83

Re: Konkurs "Nadzwyczajni"

Kubuś 3,7 miesięcy stwierdził że nadzwyczajne moce ma babcia. Robi najlepsze jedzenie, wie kiedy trzeba poprawić mu humor, potrafi przywrócić uśmiech na jego twarz i zna wszystkie piosenki, których Kuba uczy się w przedszkolu.

malgorzata83

Re: Konkurs "Przeziębienie Twojego dziecka"

Mój młodszy synek miał trzy miesiące kiedy pierwszy raz zauważyłam, że łapie go przeziębienie wtedy sama nie podawałam nic tylko poszłam do lekarza. Nie pomogły antybiotyki znaleźliśmy się w szpitalu i to była nasza pierwsza przygoda ze szpitalem zapalenie oskrzeli. Drugi raz nasze przeziębienie też się skończyło w szpitalu, okazało się, że przy przeziębieniu kurczą się oskrzela. Po tej przygodzie kupiliśmy inhalator.
Teraz gdy synek ma 1,5 roku nasza reakcja na objawy przeziębienia wygląda tak: podaję sok z malin, czarnego bzu lub czarnej porzeczki. Gorące mleko, bez miodu bo syn jest alergikiem, często wietrzę mieszkanie i robię inhalacje z soli fizjologicznej. Kładę go do łóżeczka, żeby się wygrzał, ale to przeważnie nie skutkuje więc ciepło go ubieram. A jak to nie pomaga to idę do lekarza.
Z moim starszym synkiem 3,5 roku jest prościej, można mu podawać już wszystkie zioła, czosnek, miód i cytrynę. Więc tu stosujemy:
1. Pomieszczenie: częste wietrzenie, mokry ręcznik na grzejnik, temperatura 20-21 stopni.
2. Do ustnie: dużo picia, czosnek u nas nie przechodzi więc syrop z cebuli (naturalny antybiotyk), syrop z buraka, napar z pokrzywy (wzmacnia), sok z czarnego bzu, czarnej porzeczki (dostarcza witaminy C), napar z lipy, sok z malin (działa na potnie), płukanie gardła szałwią (zabija zarazki).
3. Na skórę: pod nosek maść majerankowa, czasami dodajemy kropelkę olejku eukaliptusowego, olejek eukaliptusowy na klatkę piersiową daje ulgę w oddychaniu.
4. Pomocniczo: leżenie w łóżku, jeśli synek ma na to ochotę to zapewnienie jakiegoś zajęcia, książeczka lub bajki w telewizji, dużo przytulania, miłości i powodu do uśmiechu, bo uśmiech to też jakiś rodzaj lekarstwa.

malgorzata83

Re: Konkurs "Bezpieczny bo widoczny"

W dużej mierze to od nas rodziców zależy czy nasze dziecko będzie bezpieczne na drodze, bo to my rodzice musimy poświęcić czas, żeby z dzieckiem rozmawiać. To my musimy wytłumaczyć naszym pociechom jakie niebezpieczeństwo może je spotkać i jak się przed nim ustrzec. Część rodziców uważa, że jak puści dziecko do przedszkola to tam się wszystkiego nauczy, ale przedszkole może pomóc, a nie wyręczy rodzica. Chociaż przedszkolne spotkania z panem policjantem mają duże znaczenie dla dziecka. Ja jako rodzic o bezpieczeństwo mojego dziecka na drodze dbam w następujący sposób
A) w aucie:
- fotelik odpowiedni do wieku, wzrostu i wagi dziecka dobrze zapięty,
- samochód sprawny, oznaczony, że jedzie maluch i nie przekraczam prędkości, bo to też wpływa na bezpieczeństwo mojego dziecka.
B) na rowerze:
- rower sprawny z odblaskami,
- kask i ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki,
- jeździmy w miejscach do tego przeznaczonych,
- nadzór osoby dorosłej.
C) na spacerze:
- odblaski już są wszyte w odzież, buty, plecaki a nawet posiadamy już parasol z odblaskami więc ułatwione mamy dbanie o bezpieczeństwo,
- dziecko idzie za rączkę,
- nie bawi się żadną zabawką, za którą mógłby wybiec na ulicę,
- zawsze idzie po wewnętrznej stronie chodnika, nigdy przy ulicy,
- po drodze utrwalamy zasady przechodzenia przez ulicę,
- bawimy się w parku z dala od ulicy.

malgorzata83

Re: Konkurs "Klinika dla pluszaków"

Idealny lekarz dla dziecka to taki lekarz, który:
- zna każdego swojego pacjenta z imienia i rzadko
się taki zdarza ale pamięta historie choroby,
- zawsze uśmiechnięty,
- miły i uprzejmy dla swoich pacjentów,
- wyrozumiały,
- z poczuciem humoru,
- kompetentny,
- łatwo dostępny,
- posiada chęć przyniesienia ulgi cierpiącym z pominięciem zysku,
- obowiązkowy,
- cierpliwy,
- empatyczny.
Idealny lekarz to taki do którego dziecko chętnie idzie i wychodzi zdrowsze bo uśmiechnięte.

malgorzata83

Re: Konkurs "Dzidziuś"

Skóra moich synków jest bardzo wrażliwa. Starszy Kubuś ma stwierdzone AZS, więc musimy bardzo uważać na to co stosujemy. Jednak o skórę synków dbamy w następujący sposób:
- pupa przy każdym zmienianiu pieluszki myta bieżącą wodą i sypana mąką ziemniaczaną, bo jest lepsza od pudru i kremów przeciw odparzeniom,
- codzienna kąpiel synów w wodzie z ugotowanym siemieniem lnianym, bo to dobrze działa na skórę,
- po kąpieli smarowanie kremem połączone z masażem,
- dzieci smarujemy dwa razy w czasie dnia, a jak widzimy, że skóra jest sucha to częściej,
- na spacer odpowiedni do pory roku i pogody krem ochronny,
- ubranka odpowiednie do pory roku, body i koszulki bawełniane,
- stosujemy przeznaczony dla dzieci proszek do prania, bo to też ma wpływ na skórę dziecka.

malgorzata83

Re: Konkurs Świąteczny z Parenting.pl

Kolejne ozdoby wykonane przez nas, bombka z papieru, cukierki z waty i bibuły. A na drugim zdjęciu kruk, bo Kubuś stwierdził, że kruk też może wisieć na choince.

malgorzata83

Re: Konkurs "Sceny z życia smoków"

Jakub 3 lata i pięć miesięcy.
Smoki te kolorowe z bajek jedzą, jabłka a na obiad to jakąś zupkę.
Smoki te straszne z książek dla dorosłych to jedzą ludzi, tylko bez butów bo buty mogą stanąć w gardle..

malgorzata83

Re: Konkurs urodzinowy parenting.pl

malgorzata83
Z Jakubem przygotowaliśmy jeszcze niezbędnik gościa (czapeczka i rurka z konfetti, jak się dmuchnie to konfetti wylatuje na solenizanta) i ozdobne kubeczki na paluszki słone.

malgorzata83

Re: Konkurs urodzinowy parenting.pl

Z Jakubem przygotowaliśmy jeszcze niezbędnik gościa (czapeczka i rurka z konfetti, jak się dmuchnie to konfetti wylatuje na solenizanta) i ozdobne kubeczki na paluszki słone.

malgorzata83

Re: Konkurs "Karmimy małe dziecko"

Mój synek Kubuś uwielbia na deserek pieczone jabłko, zawsze pomaga przy jego przygotowaniu.
Na jedną porcje potrzebne:
- jedno jabłko
- trochę ryżu
- cynamon
- trochę cukru wanilinowego.
Trzeba odkroić wierzchnią część i wydrążyć jabłko. Następnie drobniutko kroimy te jabłuszko, które wybraliśmy ze środeczka dodajemy to do ryżu. Doprawiamy do smaku cukrem wanilinowym i cynamonem i wkładamy do jabłka, przykrywamy wierzchem. Na blaszce wkładamy do piekarnika i pieczemy w 150 stopniach około 20 minut. Gotowe jabłuszko jest idealnym deserem na chłodne jesienne wieczory.

malgorzata83

Re: Konkurs "Maja"

Płyta dotarła i już obejrzana. Jeszcze raz dziękujemy.

malgorzata83

Re: Konkurs "Maja"

Bardzo dziękujemy za wybranie naszej pracy i gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

malgorzata83

Re: Konkurs "Tenzi"

Wież Kubusia 3 lata i cztery miesiące stworzona jest z samochodów. Synek układał sam ,a gdy spadało poprawiał i udoskonalał, a gdy wieża już się udała to mama zrobiła zdjęcie. Może się wydawać, że wieża jest oparta o grzejnik, ale to tylko złudzenie.
Było mnóstwo fajnej zabawy i śmiechu.

malgorzata83

Re: Konkurs "Maja"

A to domek kwiatowy pokazany od środka praca Magdy 11 lat.
Na samym dole jest miejsce do ubierania przed wyjściem i rozbierania się po przyjściu do domu. Następnie po prawej stronie kuchnia, po lewej łazienka, a na samej górze pokój do zabawy i do spania.

malgorzata83

Re: Konkurs "Cztery i pół tygodnia"

Będąc w ciąży najchętniej swój czas spędzałam na rozmowach z moim rosnącym brzuszkiem. Głaskałam go i mówiłam jak bardzo kocham rosnące w nim dziecko. Wieczorami opowiadałam mu bajki i często słuchaliśmy muzyki, a nawet mu śpiewałam. Drugi sposób to spędzanie czasu na spacerach do parku i karmieniu w nim kaczek i gołębi. Uspokajało mnie patrzenie na ludzi, którzy nigdzie się nie spieszą, tylko poświęcają czas swoim dzieciom. Czasami bawiło mnie jak synek czy córeczka potrafi zmienić dorosłego w duże dziecko. Teraz gdy sama jestem już mamą dalej chodzę do tego parku na spacery i niejednokrotnie pod wpływem mojego synka zmieniam się w duże dziecko. Mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa.

malgorzata83

Re: Konkurs "Maja"

A to nasze domki kwiatowe pierwszy rysowany przez Magdę lat 11. Drugi to wydzieranka Jakuba lat trzy i cztery miesiące, Magda tylko naszkicowała i pomogła rwać kawałki wycinanek.

malgorzata83

Re: Konkurs "Twardowski wraca na ziemię"

Magda lat 11 narysowała Twardowskiego na księżycu, a żeby mu nie było smutno to z księżyca i gwiazdek zrobiła jego przyjaciół. A na osłodę dorysowała mu lizaka w ręku.

malgorzata83

Re: Konkurs "Złota kolekcja Skrzata"

Moja rozmowa z synkiem na temat skrzata Kuba ma trzy latka i cztery miesiące.
Ja - synek czy ty wiesz kto to jest skrzat?
Synek -nie.
Ja -a jak myślisz, kto to może być?
Synek - skrzat może to być mały ludzi.
Ja - a jak jest ubrany?
Synek - ten mieszkający w ogrodzie to na zielono, żeby nie było go widać, a ten mieszkający w domu na kolorowo.
Ja - a co robi skrzata?
Synek - ten w ogrodzie opiekuje się roślinkami, żeby rosły i karmi mieszkające tam robaczki.
Ja - a ten w domu?
Synek - ten w domu to sprząta mi pokój jak nabałagani.
Ja - a fajny jest ten skrzat, lubisz się z nim bawić?
Synek - mamuś ja go nie widziałem, on robi bałagan i sprząta jak ja jestem w przedszkolu.

malgorzata83

Re: Konkurs "Pomocne literki"

Do nauki literek okazała się pomocna gra stworzona wspólnie, w nakrętkach są umieszczone literki, jak się stanie na pole to mówi się jaka to literka i podaje trzy wyrazy, które się na nią zaczynają.

malgorzata83

Re: Konkurs "Galaxy od byDziubeka"

Ostatnia biżuteria jaką dostałam, jest komplet kolczyki i wisiorek. Podarował mi ją mój synek, który sam ją zrobił. Synek jest od września przedszkolakiem i chciał mi wynagrodzić rozstania z nim. Może to banalne, ale to jest najpiękniejsza biżuteria jakiej mogłam się spodziewać, po pierścionku zaręczynowym.