Majka7772

Kobieta, 26 lat, Śląsk

O SOBIE:

Młoda mama pierwszej dzidzi;)

Ostatnie posty użytkownika
Majka7772

Re: Mamusie na luty 2020

Madzia myślę, że ucina bardzo długie wypowiedzi i dodatkowo jeśli dodajesz jakieś emotki itd
Ja dziś byłam u lekarza jednak w celu potwierdzenia ciąży więc oficjalnie jest 5t1d wszystko w porządku jest ciałko żółte
Także jestem spokojniejsza.

Majka7772

Ja jakoś w domu wolę odpocząć, bo od poniedziałku znów do pracy.
A jak postoje w kuchni robiąc obiad, ogarnę małego,umyje, przebiore, podsadze np na łóżko to taki ból odczuwam w pobrzuszu jakbym miała okres dostać.
I zastanawiam się czy nie przyspieszyć tej wizyty u ginekologa żeby jednak zobaczył czy wszystko przebiega prawidłowo i czy bóle są spowodowane rozszerzaniem się macicy itd

Majka7772

Jassmine dziękuję! :)
To mamy podobnie ja mam 4t6d
Więc kwestia 3 dni.
A byłaś już u gina? Bo nie kojarzę już trochę nas jest :)
Ja mam wizytę na 1lipca to będzie moja pierwsza wizyta.

Majka7772

JK 93 Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.
Myślałam, że coś nie tak, czyli trzeba tydzień się przemęczyc.
A jak się czujecie??
U mnie brak apetytu

Majka7772

Witam wszystkie mamusie.
Ja wczoraj miałam dostać miesiączkę, ale zrobiłam test koło 18:30 i wyszły dwie piękne kreski
Ostatnia miesiączka 16.05 z moim wyliczeń wynika, że to 4t 5dni
Wizytę mam umówiona na 1 lipca
Dodam, że jestem już mama 2,5latka.
Mam jeszcze do Was pytanie. Czy w okolicach 5 tygodnia czulyscie delikatne bóle w podbrzuszu coś tak jakby na okres?? Bo ja od wczoraj takie miewam.
Mam pracę biurowa i trochę bieganiny przy Synku.
Jesli wszystko będzie dobrze to planuje iść na l4 z początkiem sierpnia

Majka7772

Re: Lipcówki 2019

Megii kochana powiedz mi co lekarz powiedział na te bóle pęcherza?
Nadziejaaa a powiedz mi dziś miałaś termin spodziewanej @ czy kiedy, bo nie pamiętam :)
I w ogóle to strasznie Ci gratuluję :) ja mam @dostac 17 więc kiedy radzicie testować??

Majka7772

Nadziejaaa ja mam tak samo :) ost okres miałam 17,owulacje jakoś 3/4 więc zobaczymy jakie będą rezultaty:) a kiedy planujesz testować??

Majka7772

Ojej Lenka przykro mi. Teraz będzie dobrze zobaczysz.. Najważniejsze te kilka pierwszych tygodni...

Majka7772

17 dowiem się czy będę Wam towarzyszyć :)
Trzymajcie kciuki

Majka7772

Re: Mamuśki listopadowe 2016

Listopadowka;) ja jestem na tum samym etapie co Ty i brzuch już mam!! A byłam szczupła i jestem niska;))
Od dwóch dni mam piłeczkę nawet mąż się zdziwił; )

Majka7772

Cześć dziewczyny; ))
Cieszę się, ze wszystko u fasolek dobrze ;)
Ja mam takie pytanie dotyczące seksu. . Jak sobie z tym radzicie ??
Ja wczoraj spróbowałam z moim M ale miałam takie przeczucia, że zaraz krew zobaczę itd Noo masakra
Też tak macie? ?
Wcześniej wydawało mi się ze to ja będę "pokrzywdzona" hihi czyli, że z obaw uszkodzenia dziecka moj M nie będzie chciał seksu. .. a teraz sie okazuje że to JA schizuje ;))

Majka7772

~katilka
Majka7772
I... Gin powiedział, że będzie synek, bo pod nóżką coś ma;))

i w dodatku łożysko źle się usadowiło.. wygląda to na przodujące łożysko,, no i tu też lekarz dał mi nadzieje, że POWINNO ZAWĘDROWAĆ...z reguły tak się dzieje... mamy czas.. w maju kolejna wizyta u niego..

Zastanowiłabym się nad zmianą lekarza. Jak można w tak wczesnym okresie powiedziec cokolwiek o płci i łożysku przodującym? Przecież takie łożysko się diagnozuje przed 20 tygodniem a i tak w 99% przypadków ze wzrostem brzucha podnosi się ono do góry jeszcze po 20 tygodniu. Co za bzdura!
A płeć? jeszcze większa bzdura. Cokolwiek co odstaje w tak wczesnych tygodniach to mogą być w równym stopniu męskie i żeńskie organy. Nie jest się w stanie tego rozróżnic! Nawet na połówkowym w mało którym przypadku jest się w stanie stwierdzić jaki dokładnie to narząd a co dopiero teraz??? Poważnie pomyslałabym o zmienie na kogoś mądrzejszego.

słuchaj lekarz powiedział, że to łożysko może jeszcze powędrować.. ale nie musi..
Co do płci ..On ma mega duże doświadczenie.. bardzo dobry sprzęt.. i to co zobaczył i nawet zrobił zdj sugerowało chłopca;)
Mojej siostrze na tym samym etapie czyli w 10 tyg ten sam lekarz powiedział, że jeszcze wcześnie ale sugeruje, że będzie chłopiec;) I jest!:)
Poza tym to nie jest mój lekarz prowadzący... do Niego poszłam tylko na USG bo ma najlepszy sprzęt;)) Badał mi nawet pępowine wszystkie przepływy itd... więc jestem w pełni zadowolona;))
Jest to 10 tydzień z USG
Dobrze, że już teraz powiedział o łożysku, bo będę ostrożniejsza..
Wiem, że o łożysku przodującym można mówić dopiero po 20 tygodniu;)

Majka7772

Cześć Dziewczyny;))
Wczoraj byłam u ginka;)
Mój gin ma super sprzęt i wszystko widziałam;)) I... Gin powiedział, że będzie synek, bo pod nóżką coś ma;))
Widziałam jak rusza rączkami przybliża je do twarzy.. nogami kopał..wywijał.. no szok;)) nie spodziewałam się takiego widoku;))

Jednak są też troszkę gorsze wieści, a mianowicie serduszko 168 a powinno być DO 160..
Lekarz powiedział, że powinno się to uspokoić..
i w dodatku łożysko źle się usadowiło.. wygląda to na przodujące łożysko,, no i tu też lekarz dał mi nadzieje, że POWINNO ZAWĘDROWAĆ...z reguły tak się dzieje... mamy czas.. w maju kolejna wizyta u niego..

Majka7772

Listopadowka ja pije wode;)) jem pomarańcze. .. pije kawe;)) w ogóle nie czuję się ze jestem w ciąży; ) gdyby nie usg i wzdety brzuch z dołu i cycki mega mega!!! To ciazy brak!! Hehehe; )) przełom 6/7 tygodnia to była tragedia duszno! Źle! Ciągle mdłości. .. dzwigalo mnie na wymioty ale nie umiałam zwymiotowac. .. ból żołądka tylko imbir trochę pomagał ale od 8 tygodnia jest SUPER; ) no poza grypą oczywiście; ) ale już pozostałości; ) Co do terminu to ja również mam zbliżony bo 2 listopada; ))))

Majka7772

Cześć dziewczyny! Ja dziś miałam wizyte to 9 tydzień prawie 10
Wszystko jest wporzadku i oby tak dalej; )
Choroba też już mija tylko katar i kaszel został mam nadzieję, ze szybko wyzdrowieje;)

Majka7772

Boxtaria ja teraz tak mam, ale to chyba po lekach w moim przypadku;)

Co do mdłości to ja miałam przez tydz... Było fatalnie, ale juz minęły. Przed mdlosciami miałam megaa apetyt! ;) a teraz mogłabym zjeść 1 rogalika na cały dzień; ) wmuszam troszkę więcej, bo wiadomo dziecko najwazniejsze ;)

Majka7772

Cześć dziewczyny! !
Ja leżę i kwicze hehe taki mam katar i kaszel, że hejj!! ;) dobrze, ze już gorączka mnie opuściła; ) resztę zniose z lekami PRENALEN ;)
W czwartek mam wizytę;))
Prenatalne mam 18 kwietnia; )
Już nie mogę się doczekać; )

Majka7772

Melania witamy!!!;)) piszcie z Nami kochana; ))

Monalika super, że wszystko dobrze; )
Na 31 mam na bank wizytę.. Ale jeszcze chciałam iść wcześniej;)

Majka7772

Ojej Sylwia to nieciekawie.. współczuję... najgorszy ból to ząb lub ucho... masakra..
Trzymaj sie kochana
Śpij dużo w miarę możliwości;**

Majka7772

Ja biorę witamin plus mama z Olimpu; )) ze zwiększoną dawką żelaza i lekarz mnie pochwalił ze bardzo dobrze i do tego jeszcze kwas foliowy bo to jest ta mała dawka. .. więc w tych witaminach też jest ta mała. Z owoców to kiwi.. pomarańcze ;))

Majka7772

Aaaa... Monalika czyli Ty już chorowalas na nadczynnosc bo ten Graves to jak dobrze się orientuje to coś w rodzaju nadczynnosci prawda??

Majka7772

Wiesz co mnie od piątku przez cały weekend bolały jajniki albo na zmianę albo oba naraz ... jak jajniki przechodzily to czulam podbrzusze ... no i szczerze to sie martwilam chociaz mialam świadomość tego, ze macica musi sie rozciagac.. teraz czuję prawy jajnik..Ale troszeczkę. .. od czasu do czasu zaboli mnie podbrzusze... biorę tylko Magne 6 gdy boli.. nie biorę nospy... ból jest do wytrzymania... nie wiem dlaczego lekarze każą brać nospe... przecież to lęk!! No ale ja lekarzem nie jestem więc może moje myślenie jest błędne

Majka7772

Ale to jest początek tyg 5 wg USG? ? Czyli początek 7 wg ostatniej miesiączki? Mi ten mój pierwszy ginekolog namieszal.. liczył wg dwóch dat.. dał dwie daty porodu.. I dlatego tak dopytuje jak Wasi ginekolodzy obliczaja Wam termin no i wiek ciazy.. wyróżniają dwa czyli wiek płodu (USG ) i wiek ciazy?? ( wiek USG +2tygodnie)

Majka7772

;) wszystko będzie dobrze..
Zadzwoń do jakiegokolwiek endokrynologa prywatnie może idź.. nie czekaj aż znajdzie się miejsce na Nfz...
Sumując... nie jest aż tak źle.. lepsze takie wyniki niż wysokie tsh i niskie ft4. .. wtedy byłoby koszmarnie

Majka7772

Monalika słuchaj! ! Gdybyś miała wysokie tsh i niskie ft4 to musialabys się martwić, ze z dzieckiem będzie źle albo poronisz. Ja chodzę prywatnie do bardzo dobrego endokrynologa! I to On właśnie mi powiedział że tsh nie może być wysokie A ft4 musi być w górnych granicach normy.
Teraz napisz mi spokojnie jakie leki bierzesz na tarczyce . Bierzesz euthyrox???

Majka7772

Sylwia i tak masz super wyniki.. podobno bardzo ważne jest ft4.. najlepiej żeby było w górnych granicach normy ;)
Twoje szkraby cudowne! :)

Majka7772

Moje wyniki:
Beta 9173 ze strzaleczka do gory
Odpowiada to 6 tygodniowi.
Tsh 0.626 (0.270-4.20)
Ft4 20.33 (12.0-22.0)
Bardzo się cieszę;)))

Majka7772

Kasina87 Gratuluję!! Super beta.. lekarz miał prawo nie widzieć, a jeszcze jak nie miał super mega sprzętu to dopiero; ))
Tak więc niczym się nie martw i głowa do góry!!
Ja dziś spróbuję umówić się na wizytę wcześniejszą niż 31 marca

Majka7772

Jejku Sylwia jak bardzo się cieszę twoimi blizniakami!!!!! ;)) suuuper baaardzo gratuluję! ! Wszystko nareszcie się ułoży; ) super!