lea80

Kobieta, 39 lat, Klonowa

Ostatnie posty użytkownika
lea80

Re: Nieznośny 2-latek

Może warto iść do specjalisty, może dziecko ma ADHD? Synek siostry ma ADHD właśnie i chodzi na terapię do świdnickiej poradni http://www.tomatis-swidnica.pl/ Mieszczą się przy Pułaskiego. Obserwuję, że terapia przynosi skutki, według mnie jest znacznie lepiej.

lea80

Re: Jak dbacie o stopy?

Ja regularnie chodzę na zabiegi do salonu [reklama usunięta]. Taki zabieg raz na dwa-trzy miesiące pomaga mi utrzymać stopy w dobrej kondycji. Potem wystarcza nawilżanie kremem z mocznikiem i piling od czasu do czasu. Nie trzeba się na tym wcale długo skupiać, ale regularność jest ważna.

lea80

Re: Przedszkole publiczne vs prywatne

Ja przy drugim dziecku postawiłam na prywatne i to była dobra decyzja. Różnie to bywa, nie każda placówka publiczna jest gorsza od prywatnej, ale z mojej obserwacji i doświadczenia wynika, że jednak częsciej lepsza opieka będzie w prywatnym przedszkolu. Nasze małe chodzi [reklama usunięta] na warszawskim Mokotowie i jestem bardzo zadowolona z tego przedszkola. Program ma I nagrodę MEN, panie opiekunki mają czas i dobre podejście do dzieci, podchodzą indywidualnie do każdego dziecka, do tego dobre żywienie i wiele innych ważnych dla mnie czynników. W porównaniu z państwowym przedszkolem przy pierwszej córce to prywatne ma zdecydowaną przewagę.

lea80

Re: Nieprawidłowy rozwój 9,5-miesięcznego synka?

Zgadzam się, każde dziecko rozwija się inaczej i każde w swoim tempie, ale są oczywiście tez różnego rodzaju zaburzenia, więc może po prostu lepiej skonsultować się z innym lekarzem i się nie denerwować. Można pomyśleć tez o odpowiednich ćwiczeniach. W Gdyni jest Instytut Wspierania Rozwoju. Wykonują tam ćwiczenia na koncentrację, wspomagające właściwą koordynację ruchową czy ćwiczenia leczące nadpobudliwość i zaburzenia zachowania. Córeczka siostry tam chodizła i bardzo pomogli jej wyjść z nadpobudliwości.

lea80

Re: Place zabaw - z drewna

Warto pomyśleć o bezpiecznej nawierzchni na plac zabaw, takie nawierzchnie znajdziecie w Flexizone z Krakowa. Nie ma strachu wtedy o to, że dziecko sobie zrobi krzywdę upadając na takie podłoże, powierzchnie te są elastyczne, bezpieczne, antypoślizgowe. U nas jest wersja z płyt SBR, to rodzaj syntetycznego kauczuku.

lea80

Re: Balustrady szklane na schodach

Ja tez mam balustradę szklaną w połączeniu ze stalą i fajnie się to sprawdza, jesteśmy zadowoleni. Nie ma specjalnych problemów z czyszczeniem, ja jestem fanka porządku, nie dopuszczam do stanu by coś było mocno brudne. Balustrada ładnie została wykonana przez firmę [reklama usunięta], jest bardzo solidna i mocna.

lea80

Re: Do przedszkola - zalety i wady

Zdecydowanie przedszkole jak najwcześniej, odpowiednia socjalizacja musi byc, inaczej dziecko moze miec problemy z rówieśnikami.

lea80

Re: Zaproszenia ślubne, gdzie zamówić?

My mieliśmy z kolei od Royalpress http://royalpress.eu/ piękne zaproszenia na bawełnianym papierze z wypukłym drukiem, wyszło bardzo elegancko. Bardzo mi się podoba na ich stronie zaproszenie ze złotymi literami na czarnym papierze, utrzymane w duchu art deco, niestety mąż nie chciał czarnego zaproszenia, ale sam styl mamy podobny :)

lea80

Re: Którą pralkę kupić?

My mamy dwa lata Electroluxa i na razie jest ok. A jaką kupić? Wszystkie się psuja tak samo, bo sa produkowane po to żeby se szybko zepsuć i żeby producenci znowu mogli zarobić :( Nie ufam żadnej firmie.

lea80

Re: Ramy, ramki,rameczki

Ja uważam, że każdy robi to jak mu się podoba, zgodnie ze swoim wyczuciem itd. Ja mam w domu całą ścianę z ramek i wygląda to super. Wieszałam "na oko" gdzie mi pasowało a wyszło ładnie.

lea80

Re: Dzieci a pies?

Jasne, że to odpowiedzialność i trudy, ale jaka przyjemność, zabawa, ile dobrych chwil, ile nauki dla dziecka- cierpliwości, odpowiedzialności, uważności na inne istoty. Da mnie posiadanie zwierzaka, także przy dziecku to same plusy. Ważne, żeby chodzić regularnie do weterynarza na badania, szczepienia. Jak zwierzę będzie zdrowe to nie ma co się bać, że zarazi czymś nasze dziecko etc.

lea80

Re: Co na prezent dla chłopca 10-latka?

Mój bratanek dostał od nas wejściówkę na tor kartingowy Legii [reklama usunięta] i był zachwycony; jak to chłopiec- samochody to jego pasja.

lea80

Re: Co dziś robicie na obiad?

U nas dziś krem z batatów i marchewki doprawiony imbirem, gałką muszkatołową i odrobiną czosnku.